America's Army 2.6 pod Wine

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.06.2006 | 23:34
Liptak   Návštevník
Inštalácia pod Wine nefunguje, tak som to nainštaloval na inom PC vo Windowse, prekopíroval celý adresár ku sebe a spustil wine ArmyOps.exe. Vypísalo toto:
Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified
x11drv: Can't open display: :0
Neviete, čo s tým?
    • Re: America\'s Army 2.6 pod Wine 09.06.2006 | 19:26
      Apo   Návštevník
      Ono je aj verzia pre linux ale na tamto neviem odpovedat asi driver
      • Re: Re: America's Army 2.6 pod Wine 09.06.2006 | 19:43
        Liptak   Návštevník
        Viem, že je aj verzia pre Linux, ale iba staršia verzia - 2.5. Bohužiaľ sa ukončilo portovanie na Linux, čiže 2.6-ky a ďalších verzií sa nedočkáme :(. Preto sa to snažím rozbehať pomocou Wine.
    • Re: America\'s Army 2.6 pod Wine 09.06.2006 | 20:11
      WlaSaTy   Návštevník
      :Xlib: connection to ":0.0" refused by server kto je prihlaseny na danom servri a ako kto to spustas odkial?
      • Re: Re: America's Army 2.6 pod Wine 09.06.2006 | 23:33
        Liptak   Návštevník
        Vďaka tvojmu príspevku som na to prišiel :). Spúšťal som to ako root, lebo niečo tam hlásilo o permission denied. Už som to vyriešil. Ide to síce spustiť, ale niektoré textúry v samotnej hre chýbajú, takže je to bohužiaľ nehrateľné. Ak s tým niekto máte nejaké skúsenosti, môžete poradiť. Skúsim sa ešte popýtať na oficiálnych fórach a trochu pogúgliť :).
    • Re: America\\\'s Army 2.6 pod Wine 09.06.2006 | 22:17
      ventyl   Návštevník
      nepustas nahodou Americas Army z Wine pod rootom? alebo pod inym uzivatelom... ak to nepomoze, tak jednoznacne by mohlo pomoct spustenie xhost +localhost alebo v extremnom pripade xhost + 1. prikaz zabezpeci, ze k X serveru (graficke rozhranie) sa dostanu vsetci uzivatelia lokalneho pocitaca 2. prikaz zabezpeci, ze k X serveru sa dostane ktokolvek odkialkolvek, kto sa vie dokricat k pocitacu, ale to by som uz ja osobne bral ako security hole, pretoze na taky X server nie je problem hodit keylogger a clovek o tom ani nevie
      • Re: Re: America\\\\\\\'s Army 2.6 pod Wine 09.06.2006 | 22:22
        WlaSaTy   Návštevník
        2) kedysi bol oblubeny vtip pocas prezentacie zmenit niekomu pozadie na dialku. to druhe riesenie je skutocne zavazny bezpecnosty problem. to prve len ak je ten system viacuzivatelsky, ale v tom pripade by asi nemal xwindows a nesluzil by ako herna konola, akze relativne OK :)
      • Re: Re: America's Army 2.6 pod Wine 09.06.2006 | 23:34
        Liptak   Návštevník
        Áno, spúšťal som to pod rootom, už som to vyriešil, ako píšem vyššie. Teraz mám však iný problém.