Errror pri emergovani KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.07.2006 | 13:22
geno   Návštevník
Cafte. Emergoval som teraz kdecko a pri kompilacii mi vyhodilo chybu. Zacalo to dnes emergovanim vlc-cka, ked my kompilacia padla a vypisala chybu. Ked som potom postupne uberal niektore useflagy, tak sa nakoniec portage rozbehol a kompilacia prebehla. Mysim ze som odobral useflag "vcd". A teraz mi to iste robi pri emergovani kdecka, konkretne kde-libs. Portage stroma mam uplne cerstvy, takisto som emergol najnovsi autoconf ale nic nepomohlo. A v use flagoch mam uz len veci, ktore sa moc nedaju odobrat, aby sa neobmedzila funkcnost. Vypisuje mi pri zadani "emerge kde" a kompilovani kde-libs toto : Please submit a full bug report, with preprocessed source if appropriate. See for instructions. The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem. make[4]: *** [dcopsignals.lo] Error 1 make[4]: *** Waiting for unfinished jobs.... make[4]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kdelibs-3.5.3-r1/work/kdelibs-3.5.3/dcop' make[3]: *** [all-recursive] Error 1 make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kdelibs-3.5.3-r1/work/kdelibs-3.5.3/dcop' make[2]: *** [all] Error 2 make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kdelibs-3.5.3-r1/work/kdelibs-3.5.3/dcop' make[1]: *** [all-recursive] Error 1 make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kdelibs-3.5.3-r1/work/kdelibs-3.5.3' make: *** [all] Error 2 !!! ERROR: kde-base/kdelibs-3.5.3-r1 failed. Call stack: ebuild.sh, line 1539: Called dyn_compile ebuild.sh, line 939: Called src_compile kdelibs-3.5.3-r1.ebuild, line 126: Called kde_src_compile kde.eclass, line 144: Called kde_src_compile 'all' kde.eclass, line 279: Called kde_src_compile 'myconf' 'configure' 'make' kde.eclass, line 275: Called die !!! died running emake, kde_src_compile:make !!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant. Fakt neviem co s tym, zatial mi gentoo fical ako hodinky. Konkertne mam gentoo s tym najnovsim profilom, 2006.0 , predtym 2005.0, kernel 2.6.11 , amd sempron 2500+, msi kt880 delta vdaka za pomoc
    • Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 11:38
      m0d0r   Návštevník
      The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem. No tak podla tohoto mas mozno problem ;DD bud s kernelom alebo kompom ;D jadro ti nezacalo vypisovat divne hlasky ?:) A este k tomu niekedy mat nanovsi portage strom a zapnute ~x86 nieje optimalne ;D aj tak je to testing vetva takze co pada kludne padat moze ;D
      • Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 13:06
        geno   Návštevník
        No to si mam moc nepotesil :) Na to som prisiel aj sam ze je to problem s kompom alebo os :) No neviem o tom, ze by jadro nieco zle vypisovalo. Myslis ze by pomohlo emergnut najnovsie gcc ?
        • Re: Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 13:14
          geno   Návštevník
          A este jedna vecicka, v podstate som zo zakladnym systemom nerobil nic, iba emergol najnovsie portage. Takze jadro nema preco z nicoho nic zacat blbnut, ked vylucim hadverove problemy, co dufam vylucit mozem :D
          • Re: Re: Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 13:40
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            "emerge --info" sem hod, to snad pomoze pri rieseni.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 15:32
              geno-gejo   Návštevník
              emerge --info vypluje toto : Portage 2.1 (default-linux/x86/2006.0, gcc-3.3.6, glibc-2.3.5-r2, 2.6.11-gentoo-r11 i686) ================================================================= System uname: 2.6.11-gentoo-r11 i686 AMD Sempron(tm) 2500+ Gentoo Base System version 1.6.13 dev-lang/python: 2.3.5, 2.4.2 dev-python/pycrypto: 2.0.1-r5 dev-util/ccache: [Not Present] dev-util/confcache: [Not Present] sys-apps/sandbox: 1.2.12 sys-devel/autoconf: 2.13, 2.59-r7 sys-devel/automake: 1.4_p6, 1.5, 1.6.3, 1.7.9-r1, 1.8.5-r3, 1.9.6-r1 sys-devel/binutils: 2.15.92.0.2-r10 sys-devel/gcc-config: 1.3.12-r2 sys-devel/libtool: 1.5.20 virtual/os-headers: 2.6.11-r2 ACCEPT_KEYWORDS="x86 ~x86" AUTOCLEAN="yes" CBUILD="i686-pc-linux-gnu" CFLAGS="-O3 -mcpu=athlon-xp -pipe -fomit-frame-pointer" CHOST="i686-pc-linux-gnu" CONFIG_PROTECT="/etc /usr/kde/3.5/env /usr/kde/3.5/share/config /usr/kde/3.5/shutdown /usr/lib/X11/xkb /usr/share/config" CONFIG_PROTECT_MASK="/etc/env.d /etc/gconf /etc/terminfo" CXXFLAGS="-O3 -mcpu=athlon-xp -pipe -fomit-frame-pointer" DISTDIR="/usr/portage/distfiles" FEATURES="autoconfig distlocks metadata-transfer sandbox sfperms strict" GENTOO_MIRRORS="http:/ /gentoo.ynet.sk/pub" LINGUAS="en sk de" MAKEOPTS="-j2" PKGDIR="/usr/portage/packages" PORTAGE_RSYNC_OPTS="--recursive --links --safe-links --perms --times --compress --force --whole-file --delete --delete-after --stats --timeout=180 --exclude='/distfiles' --exclude='/local' --exclude='/packages'" PORTAGE_TMPDIR="/var/tmp" PORTDIR="/usr/portage" SYNC="rsync:/ /rsync.europe.gentoo.org/gentoo-portage" USE="x86 3dnow X alsa apache2 apm arts avi berkdb bidi bitmap-fonts cdr cli crypt cups dri dvd dvdr eds emboss encode esd ffmpeg foomaticdb fortran gdbm gif gnome gphoto gpm gstreamer gtk gtk2 icq imlib ipv6 isdnlog jpeg kde libg++ libwww mad mikmod motif mp3 mpeg msn mysql ncurses nls nptl ogg opengl oss pam pcre pdflib perl php png pppd python qt quicktime readline reflection samba sdl session spell spl sse ssl tcpd truetype truetype-fonts type1-fonts udev usb vorbis win32codecs xine xml xmms xorg xv xvid zlib elibc_glibc kernel_linux linguas_en linguas_sk linguas_de userland_GNU" Unset: CTARGET, EMERGE_DEFAULT_OPTS, INSTALL_MASK, LANG, LC_ALL, LDFLAGS, PORTAGE_RSYNC_EXTRA_OPTS, PORTDIR_OVERLAY ///////////////cem sa setkym priznat ze som gay///// gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay gay
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 15:34
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                //// LOL ///// lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol :)
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Errror pri emergovani 11.06.2006 | 15:40
                  geno   Návštevník
                  lol :D Pustite j*bnuteho brata nachvilku ku pocitacu :) No ale spet ku problemu, neviete co s tym moze byt ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Errror pri emergovani 11.06.2006 | 15:44
                  geno   Návštevník
                  lol :D Pusti j*bnuteho brata nachvilu ku pocitacu :) No ale spet ku problemu, neviete v com moze byt problem ?
    • Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 15:33
      Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
      Neprehrieva sa ti náhodou procesor? http://www.gentoo.org/doc/en/articles/hardware-stability-p1.xml
      • Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 15:42
        geno   Návštevník
        No ma urcite nejake vyssie teploty, chladenie nemam az take idealne, ale predtym to slapalo v pohode bez problemu, takze pochybujem ze je v tomto problem. Konkretne mam sempron 2500+ a asi nejakych 55 stupnov
    • Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 15:45
      WlaSaTy   Návštevník
      :Mysim ze som odobral useflag "vcd". ak ma pamet neklame, tak ten flag sluzi na integraciu Video CD. ak ho zrusis, tak asi prides o prehravanie danych diskov. pri zmene priznaku use je treba spustit: emerge --newuse world man emerge inac nechapem jednu vec, to gentoo bolo preinstalovane z 2005.0 na 2006.0? ja totizto pouzivam gentoo stable.
      • Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 15:54
        geno   Návštevník
        No nad tym som nerozmyslal. Lebo minule som odinstalovaval gnome a odstranil som use flagy pre gnome a mysim ze aj pre mysql A nepouzil som to newuse. Ale po zmene sa nic nedialo, aj pri emergovani vsetko az dodnes fungovalo bezproblemovo. Ale konkretne pri tom vcd, to som emergoval s useflagom danym pre vlccko, cize USE="vcd" emerge vlc a tam to nemoze robit problem. Nepovedal som, ze bolo preinstalovane, len som zmenil portage profil z 2005.0 na 2006.0, pretoze 2005.0 prestalo byt podporovane. V podstate som updatol portage a prepisal linku /etc/make ci tak nejak, uz si presne nepametam.
    • Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 17:10
      Avatar nardew debian  Používateľ
      mam tie iste problemy... skus pocitat 1. clanok 2.
      • Re: Re: Errror pri emergovani KDE 11.06.2006 | 17:40
        geno   Návštevník
        Super, dakujem
      • Re: Re: Errror pri emergovani KDE 12.06.2006 | 10:39
        geno   Návštevník
        Stale to pada, skusil som znizit ramky zo 400 na 333 MHz, ze ci tam nebude problem, ale aj po znizeni to pada. Moze pomoct emergnut gcc ?
    • Re: Errror pri emergovani KDE 12.06.2006 | 11:01
      geno   Návštevník
      Nemoze byt problem v tomto? : v CFFLAGS mam uvedeny athlon-xp a prave som pozeral gentoo wiki a tam maju pre semprpon uvedeny athlon-mp. Ked zmenim CFFlags, tak mi treba prekompilovat cely system ?
      • Re: Re: Errror pri emergovani KDE 04.07.2006 | 12:00
        Jozi   Návštevník
        Mal som podobny problem, nakoniec som zistil ze problem bol trivialny, nedostatok miesta na disku :-)
        • Re: Re: Re: Errror pri emergovani KDE 08.07.2006 | 23:20
          bilbo   Návštevník
          skus na aspon 24 hodin nechat bezat memtest, ci ti nezacala blbnut ramka. Mal som v minulosti presne ten isty problem ze po par hodinach kompilovania mi emerge spadol s touto istou hlaskou a u mna to bolo chybnou ramkou. Pritom nebyt toho ze vela kompilujem, vobec by som si tu zlu ramku nevsimol, vsetko ine bezalo OK.
          • Re: Re: Re: Re: Errror pri emergovani KDE 09.07.2006 | 13:22
            geno   Návštevník
            jj, nakoniec bol problem v chybnej ramke. A pri tom system bezal uplne v pohode a stabilne.