Minimalna frekvencia procesora

Sekcia: Hardware a Drivery 13.06.2006 | 22:35
Avatar Avantgarden gentoo  Používateľ
Zdar, mam Athlon 2600 XP-M s 2GHz ale procesor stale bezi na minimalnej frekvencii 796MHz, Skusal som uz asi vsetko pridaval do jadra podporu ACPI aj APM aj FREQUENCE SCALLING aj nastavavol cpufreqd aj cpufrequtils aj ine manazery. Vyskusal som aj ine drivery ale nic nepomaha. V inej distribucii mi to slo normalne. Teraz mam Gentoo. Dakujem za pomoc.
    • Re: Minimalna frekvencia procesora 13.06.2006 | 19:10
      jancici   Návštevník
      1. to nieje vec distribucii 2. asi mas zle nakonfigurovany kernel solving a problem: 1.pozriet na forums.gentoo.org 2. pozriet na forums.gentoo.cz 3. strucny navod : a) pozries ci mas nainstalovany balicek: emerge -pv cpufrequtils b) APM vyhodis z jadra c) pouzijes iba ACPI d) cpufreq nepotrebujes, ja mam iba governor a v pohode to staci e) moja konfiguracia jadra: CONFIG_ACPI=y CONFIG_ACPI_SLEEP=y CONFIG_ACPI_SLEEP_PROC_FS=y CONFIG_ACPI_BUTTON=y CONFIG_ACPI_VIDEO=y CONFIG_ACPI_BLACKLIST_YEAR=0 CONFIG_ACPI_EC=y CONFIG_ACPI_POWER=y CONFIG_ACPI_SYSTEM=y CONFIG_X86_PM_TIMER=y CONFIG_CPU_FREQ=y CONFIG_CPU_FREQ_TABLE=y CONFIG_CPU_FREQ_STAT=y CONFIG_CPU_FREQ_STAT_DETAILS=y CONFIG_CPU_FREQ_DEFAULT_GOV_USERSPACE=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_POWERSAVE=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_USERSPACE=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_ONDEMAND=y CONFIG_X86_POWERNOW_K8=y ostatne niesu nastavene f) pouzijes program cpufreq-info ktory ti vypise co funguje d) cpufreq-set pouzijes na zmenu governora
      • Re: Re: Minimalna frekvencia procesora 13.06.2006 | 22:35
        Avatar Avantgarden gentoo  Používateľ
        Dik moc, uz mi to ide, moj problem bol ze som mal v jadre podporu pre symetric multiprocessor support a to mi robilo problemy.