skusil som gentoo ale...

Sekcia: Ostatné 15.06.2006 | 02:08
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
skusil som gentoo ale... no... moc z toho nie som nadseny :) siahol som po gentoo 2006.0, konkretne live cd s moznostou instalacie... nainstalvat sa vsak nepodarilo :( vyzadovalo to odo mna pripojenie k netu, ale net sa mi rozchodit nepodarilo. chvilu som nevedel co chce a tak dalej... a ked som aj vsetky cisielka (IP a tak dalej) natukal, tak ziadna odozva... ach jaj :( poradi niekto nejaku dobru stranku?
    • Re: skusil som gentoo ale... 13.06.2006 | 23:46
      WlaSaTy   Návštevník
      ze si to ty, tak aj tri: http://www.gentoo.org http://gentoo-wiki.com/Main_Page http://www.google.com
      • Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 00:03
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        vaaaaaav no tak to google som uz dakde pocul :)
        • Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 00:41
          WlaSaTy   Návštevník
          to je to ze iba pocul. mimochodom, nevies kedy vyjde nove suse ktore bude mat v sebe hned podporu mp3jek a filmov (avi, divx)? a nastavovat sa bude v grafike (vsetko pekne klikacie)? a aby to naslo vsetok moje hardware? booze, ked si uvedomim aky je datum ...
    • Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 00:09
      xxx   Návštevník
      Stano ty musis mat slusne rychle pripojenie , stihas dost rychlo stahovat nove a nove distra. Ak sa niekto moze pochvalit co uz vyskusal tak si to ty. Minuly tyzden bol v znameni niecobuntu ,tak tento tyzden "leti" gentoo? Co bude na buduci tyzden ,naco sa ma toto forum pripravit?
      • Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 01:03
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        http://www.boutell.com/lsm/lsmbyid.cgi/000110
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 17:32
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        jj mam rychle pripojenie... a skusim napisat VSETKY operacne systemy co som mal oki? :) ked som bol malicke decko, tak som drvil nejake tie hry pod norton commanderom (to bola vec :) ). teda pekne krasne MS DOS a tam natiahnute toto modre cudo :) Potom prisiel Windows rady 3x... uz som tam vedel aj daco robit :) ale stale som bol decko :) windows 95 sa mi z uvodu vobec nepacil, ale tak co uz... potom prisiel win 98 a 2000... co ja viem... windows Me sa mi celkom pacil, ale tak stale to nebolo ono... windows Xp logicky pokracoval... a prave pod nim som sa ucil robit stranky a tak vsetko mozne... ze uz som sa ani nehral tak moc ale uz som aj daco robil :) mandrake 9.1 pozicane od suseda... nahodil som to na jeden stary komp, a trosku som to pozeral... ale tak nebol tam net a nevedel som ziadne vyhody ake to ma a tak dalej... a tiez foter mi hustil do hlavy ze je to somarina tak som to musel dat prec... potom, ked som bol uz vzdelanejsi, tak som to hccel nahodit znovu. neslo mi to vsak nainstalovat... a neslo a neslo... viem ze som vtedy nejako zistil, ze mandrake 9x a S-ATA disky nejdu dokopy... tak som stiahol mandrake 10 a uz to pekne slo :) ked som potom vytlacil prvu stranku pod linuxom ci prvy krat behal po nete, tak som bol uplne happy :) nasledovala mandriva 2006 (huraaaaa). to ma fakt chytilo... stale som sa ku tomu vracal, a skusal som ine veci. fedora 4 ma neoslovila, (k)ubuntu 5.10 tiez nie... ale tak suse 10 bolo celkom fajn :) nahodil som potom este par blbosti (aj damn small linux :D) a vratil som sa ku mandrive 2006. dalsim krokom bolo suse 10.1 co na mna urobilo velikansky dojem... ale tak chcel som zmenu tak som skusil slackware, kde ma na celom systeme nadchlo len XFCE... logicky potom nastupuje xubuntu :D tak a teraz to mam a som rad ze som rad :) a to gentoo som skusal 2x ale tak na mna to asi nie je stavane :)
        • Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 18:10
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          lol. zazracne decko. ja som win 3.1 nechapal. vzdy DOS + NC. to mi nejak ostalo, len som ovela dalej - unix + sh + mc :)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 21:00
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            decko? ja som bol uz v mladosti velky a pekny :D
            • Re: Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 21:32
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              >> ale stale som bol decko :) whatever :)
              Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 21:48
              WlaSaTy   Návštevník
              windows rady 3x, to si cital na wikipedii? alebo sa nam snazis nahovorit ze aktivne robis s pocitacom cez tucet rokov. cha, cha.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 21:58
                Peter   Návštevník
                No aj ja som zazil windows 3.x a nechapal som (tiez ako decko) ake to ma vyhody oproti dosu a este k tomu som si musel kvoli tomu kupit mysku :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 21:58
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                Hm, ja som Win3.11 videl leda tak u suseda, ale Win95 som mal na kompe\nb uz od 1995, takze neviem, co je na tom tak divne? (a to mam o nejaky ten rocik menej ako Stano:).
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo ale. 14.06.2006 | 22:19
                  WlaSaTy   Návštevník
                  V roku 1995 bolo chicago (alfa verzia), Win95 bola az v priebehu dalsieho roku. Hned na to vysla posledna verzia non pnp windows. A to vsetko bolo v case ked CE v nazve Windows znamenalo ze sa da ten system pouzivat v strednej europe. Co dodat, vtedy som sa zivil danou platformou, chleba bol lepsi. No, ohladom stanovho fyzickeho a dusevneho veku tu nema zmysel polemizovat....
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo 14.06.2006 | 22:26
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    ok, tak bolo tam nieco co nieslo napis Win95 (posudzuje podla neskorsich skusenosti, kedy som uz vedel citat:), spatne pozriet nemozem, co to bolo (a to, ze tam bol win95 viem, lebo to sestra tak precitala vtedy... ja som mal vtedy 4 roky :).
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusil som gen 14.06.2006 | 22:46
                      WlaSaTy   Návštevník
                      pohoda. win95 mali prevratny design GUI na svoju dobu ale ajtak sa jednalo jedno z povestnych zlyhani redmondu (velmi dlho meskali). ako napriklad WinNT4 ktore boli absolutne nepouzitelne bez SP2, alebo napriklad slavne WinNT5 ktore nikdy nevysli, alebo WinME ktore sa tlacili umelo do popredia aj s klamstvom ze DirectX je nekompatibilny s WinNT (mne DX fungovalo bez najmensieho problemu na Win2k), alebo klamstvo ze pred par rokmi neboli 64 bit windows (boli, na platforme digital alpha). pokracovat by sa dalo do nemoty. mimochodom, nenavrhneme stanovi aby o nich napisal recenziu? myslim ze by sa jednalo o vcelku humorne ladeny fejton. a keby bol dobry ako ten co bol vydany pod pseudonymom patrik95, tak by sa jednalo o skutocne kvalitnu pracu.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 14.06.2006 | 22:53
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        >> slavne WinNT5 ktore nikdy nevysli, ehm, neboli to win2k?
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 14.06.2006 | 23:35
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ehm, nie. mal som testovaciu verziu wnt5 k dispozicii. ta informacia bola len jeden z marketingovych <censhored>no comment</censored> ostatne to by sme mohli tvrdit ze longhorn je vista a win2k3 sa zjavili ako blesk z cisteho neba.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 14.06.2006 | 23:58
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            ja len, ze 2k o sebe tvrdia, ze su 5.0 v tych windowsoch sa uz ani divoky bill nevyzna :)
                            Debian. apt-get into it…
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.06.2006 | 00:18
                              WlaSaTy   Návštevník
                              aj winXP o sebe tvrdia ze su tiez WNT 5 ale 5.1, a W2k3 o sebe tvrdia to iste (5.2) a predsa su to uplne odlisne systemy. to cislo za bodkou niekedy zavazi ovela viac ako vy sme si mohli mysliet. pri kazdom software :)
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 15.06.2006 | 00:41
                                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                to ja predsa viem, ale uplne odlisne systemy? :D o tom ma nik nepresvedci. keby to boli odlisne systemy, tak by so sebou netahali furt tie iste sr..., ehm, riedke stolice ale videl som peknu stranku: http://www.vanwensveen.nl/rants/microsoft/IhateMS.html alebo, ked ma pochyti nostalgia: http://www.cs.umd.edu/~meou/Flashes/WINRG/WINRG.html :) a myslim, ze mozme tuto temu uzavriet
                                Debian. apt-get into it…
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.06.2006 | 00:54
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  tak tak. chyby si to zo sebou taha po celu svoju historiu a nova funkcionalita je podmienena vyskou faktury + nalepkou na krabici. a nielen licencnymi klucami je odlisny ten radoby system. kto niekedy videl hook do kernelu, pochopi ...
              • Re: skusil som gentoo ale... 08.08.2010 | 19:23
                Peter z lesa   Návštevník
                preco? my sme v skole win 3.x mali aj v 1999.
    • Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 00:34
      Avatar titanik mint  Používateľ
      http://www.gentoo.sk/sk/gentoo-x86-quickinstall.html alebo gentoo handbook http://www.gentoo.org/doc/en/index.xml?catid=install
      • Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 01:50
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        Myslim ze to je jedno, kolko liniek sa tu vyskytne, Stano si to aj tak neprestuduje. Ze mam pravdu? Ved na to neni cas a ked to nefunguje hned od nainstalovania a nema to graficky ultranastavovaci klikator, tak je to k nicomu.
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 01:49
      spomienka na patrik94 :D   Návštevník
      patrik94 si to ty? Zase na dovolenke v Spanielsku? Tebe je hej, tahat 1Mbit/s :D . Kolko distier planujes este vyskusat?
      • Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 09:14
        Avatar skywallker mint  Používateľ
        ked chces gentoo s jednoduchou instalaciou stiahni si RR4 , alebo RR64 linux z http://www.lxnaydesign.net/ je to vlastne gentoo , akurat ze je v nom vsetko co potrebujes.. ma to kompletne multimedia,flash ,xgl , pri instalacii netreba net..
        • Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 21:24
          mlp   Návštevník
          a kdyz uz instalujes z live cd graf. instalatorem, tak nesmis zatrhavat vsechny balicky co tam uvidis (pokud chces system instalovat bez netu..jen z cd), ale ctenim dokumentace bys zjistil, ze jen ty co maji oznaceni GPR ..nebo tak nejak...uz si to presne nepamatuju (to stejne plati i pro kernel)
          • Re: Re: Re: Re: skusil som gentoo ale... 14.06.2006 | 23:41
            Tomáš Hanzel   Návštevník
            Nedá mi vrátiť sa k jeho príbehu: Ako WlaSaTy napísalto robíš už pc tez tucet rokov? Ten "príbeh" < úvodzovky < vyznie akoby ho písalo decko. Prepáč ale moc ti neverím. Koľko máš rôčkov? hmm? xixi < trochu detinstva nezaškodí.
    • Re: skusil som gentoo ale... 15.06.2006 | 00:37
      Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
      stano ja ti dakujem, dnes som mal uplne nanic den, ale znova sa ti podarilo pobavit ma. si super a pokracuj v skusani distier aj nadalej!
    • Re: skusil som gentoo ale... 15.06.2006 | 02:08
      Avatar nardew debian  Používateľ
      teepack, nexapem naco silis tu graficku srandu... ved z konzoly to nainstaluje uplne kazdy ak ide krok za krokom podla handbooku... fakt ak pojdes prikaz za prikazom ako je v manuali, neverim ze neuspejes...
      • Re: skusil som gentoo ale... 11.08.2010 | 19:04
        retarder   Návštevník
        tato stranka je na zaplakanie
        • Re: skusil som gentoo ale... 11.08.2010 | 20:39
          WlaSaTy   Návštevník
          A to stacilo len aby niekto z lesa ozivil styri roky staru diskusiu. Keby to bol SPAMbot tak sa to uz vyriesi. Ale aj toto bol len TROLL.