emerge nvidia-glx zlyhava

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.06.2006 | 21:47
lucky_luke   Návštevník
nazdar rebuildol som si system. pred samotnym rebuildom my emerge vyplulo hlasku, ze nvidia-glx je v konflikte s xorg-server, zdalo sa mi to cudne, ale tak som nvdiu dal prec a system v pohode rebuildol. teraz ked chcem naspat emergovat nvidia-glx vyhadzuje mi to opat konflikt? sak to je uplne nelogicke, pre boha... co s tym? pripajam make.conf: CFLAGS="-march=athlon-xp -O3 -pipe -fomit-frame-pointer -mcpu=athlon-xp -mtune=athlon-xp" CHOST="i686-pc-linux-gnu" CXXFLAGS="${CFLAGS}" MAKEOPTS="-j2" LDFLAGS="-Wl,-O1" ACCEPT_KEYWORDS="~x86" USE="16bit 3dnow 3dnowext X aac acpi alsa -altivec -amarok -apache2 -apm -applet -arts audiofile avi bash-completion -berkdb bitmap-fonts bmp bzip2 c++ ccache cdda cdparanoia cdr cli crypt ctype cups dba dbus dio directfb dri dvd dvdr dvdread -eds elibc_glibc -emboss encode -esd -ethereal exif expat fam fastbuild fat ffmpeg firefox font-server foomaticdb -force-cgi-redirect fortran ftp gd gdbm gif gimp gimpprint gkrellm glut glx gmail gmp -gnome -gpm gstreamer gtk gtk2 -gtkhtml guile icq -idn imlib inetd ipv6 -irc java javascript jpeg kde kernel_linux lcms libg++ libwww lm_sensors mad -memlimit mikmod mmx mng motif mozilla mp3 mpeg mplayer msn -msnextras ncurses nforce2 nls nptl nptlonly nvidia ogg on-the-fly-crypt opengl openssh openssl oss pam pcre pic pdf pdflib perl png posix python qt quicktime readline -samba sdl sensord session sftp simplexml -slang soap sockets -spell -spl -spreadsheet sse sse-filters sse2 ssl subtitles -symlink tcltk tcpd tga tiff tokenizer truetype truetype-fonts type1-fonts udev userland_GNU vfat vorbis win32codecs wma x86 -xine xml xml2 xmms xsl xv xvid zlib" FEATURES="ccache" LINGUAS="en" #LC_ALL="sk_SK" #LANG="sk_SK" SYNC="rsync://mirror.gentoo.sk/gentoo-portage" GENTOO_MIRRORS="http://mirror.gentoo.sk/pub" VIDEO_CARDS="nvidia nv vesa" INPUT_DEVICES="keyboard mouse"
    • Re: emerge nvidia-glx zlyhava 19.06.2006 | 12:40
      Avatar chembro   Používateľ
      Stiahni si ovladace z www.nvidia.com a skus ich manualne nainstalovat.
    • Re: emerge nvidia-glx zlyhava 19.06.2006 | 12:46
      Avatar nardew debian  Používateľ
      kedze vidim ze mas ACCEPT_KEYWORDS="~x86", tak mas skompilovany modularny xorg, ktory este nema plnu podporu od nvidia ovladacov.. mne driver nvidia na xorg7 nefungoval poriadne, jedine nv... asi som ti neodpovedal priamo na otazku, ale mozno sa ti tieto info hodia...
    • Re: emerge nvidia-glx zlyhava 19.06.2006 | 13:38
      Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
      Akú verziu xorg-servera máš? Akmáš > 1.0.99, tak máš problém :) Pre 1.1* AFAIK ešte binárne ovládače nie sú prispôsobené.
      • Re: Re: emerge nvidia-glx zlyhava 19.06.2006 | 21:47
        lucky_luke   Návštevník
        diky moc to si mi moc pomohol! mam modularny xorg a nakolko som rebuildoval system tak mam najnovsi cize 1.1.0.. takze binarne baliky este nie su. chembro skusal som aj manualne ale blbne to... obcas mi vobez nezobrazuje fonty a blika obraz. pockam si na offic gentoo drivre, zatial frcim na nv. dakujem zucastnenym.
      • Re: Re: emerge nvidia-glx zlyhava 19.06.2006 | 19:12
        Avatar chembro   Používateľ