optimalizacia ext3

Sekcia: Konfigurácia 20.06.2006 | 15:32
transport   Návštevník
Chcem sa opytat na optimalizaciu ext3. Mam ext3 na / a ext2 na /boot. Zaujimalo by ma, ci napr. pouzitie tune2fs -o journal_data_writeback na zmenu zurnalovania na ext3 je bezpecne alebo mam radsej behat na mode ordered, takisto ci je dobre pouzit moznost mountovania ext3 s parametrom noatime a commit=x x=napr. 60. Ci mozem pouzit moznost noatime aj na ext2 a ci v /etc/fstab mam nastavit kontrolu ext3 aj ext2 pri bootovani (ci je nutne ju mat spustenu, alebo kvoli bezpecnosti alebo niecomu inemu)? Ak by sa dalo, tak by som chcel dosiahnut vacsi vykon. Mam notebook pentiumII 400mHz a disk 4200rpm, ram 290mb.
    • Re: optimalizacia ext3 20.06.2006 | 15:32
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      noatime mozes kludne zapnut na ext3 (ja to tak mam na notebooku podobnych parametrov), usetris si kopu syncovania a zabezpecis uspanie disku pri neaktivite, ext2 by malo byt v tomto ohlade rovnake. kontrola diskov je u ext2 a ext3 defaultna po 25 - 35 mountoch (odhadom), alebo niekolkych desiatkach dni od posledneho checku a trva par sekund aj pri velkych particiach. Aj ked obvykle nic nenajde, je dobre ho tam nechat, aby nedoslo k mountnutiu jemne poskodenej particie a naslednemu totalnemu zniceniu particie.