Kubuntu 6.06 LTS, po instalacii nebootuje z HDD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.06.2006 | 01:25
osho   Návštevník
Nainstaloval som z live CD Kubuntu 6.06 a potom po restarte sa nechce bootovat z HDD. Vypise len "GRUB _" a kurzor len blika, nic sa nedeje. Urobil som pri inslalacii nejaku chybu? Pred instalaciou som mal disk (WesternDigital. SATA) rozdeleny na 4 particie este z minulej instalacie na> /; /boot; /swap; /home Prve tri som preformatoval a poslednu nie aby som neprisiel o data. Pri instalacii islo vsetko normalne... V CDcku chyba nie je lebo som ho kontroloval. Poradte mi prosim vas v com je problem Dakujem AMD Sempron (32bit) 512 Ram 200 GB WD SATA
    • Re: Kubuntu 6.06 LTS 20.06.2006 | 17:44
      mikip   Návštevník
      Mozno sa mylim, ale so SATA diskami byva niekedy problem. Mozno pren nemas priamo v jadre podporu. Skus pogooglit na tuto temu. Ja som nedavno instaloval Xubuntu, ale na ATA a v pohode aj na predchadzajuce particie.
    • Re:po instalacii nebootuje z HDD 20.06.2006 | 19:02
      Ja_   Návštevník
      Skus to preinstalovat v textovom rezime, dava to viacej moznosti na pracu s diskamia a s particiami. Ja som tiez nedavno presiel na Kubuntu z Mandriva a pri grafickom instalovni som mal problemy. Pri textovom ziadne. Je mozne sa ti GRUB neisntaloval na "spravnu" particiu. Pri textovom rezime si to vies ustrazit...
      • Re: Re:po instalacii nebootuje z HDD 20.06.2006 | 23:42
        osho   Návštevník
        Chcem to skusit v textovom rezime ale neviem ako. Ked sa bootuje live CD tak hned prve menu sice ponukne aj moznost spustit v "textovom safe mode" ale ked to zvolim tak ma aj tak hodi rovno do KDE. Ako teda na to? Dik
        • Re: Re: Re:po instalacii nebootuje z HDD 21.06.2006 | 00:11
          321   Návštevník
          potrebujes ine CD , nie LIVE , ale kubuntu-6.06-alternate-i386.iso a tam je iba textovy rezim instalacie
          • Re: Re: Re: Re:po instalacii nebootuje z HDD 21.06.2006 | 01:25
            osho   Návštevník
            diky som to teda lamer:-)))