bios

Sekcia: Hardware a Drivery 15.09.2006 | 21:59
hadik   Návštevník
Mam noteboot compaq armada 1592DT. Nevie niekdo ako sa dostat do biosu? Vyskusal som vselico, ale neuspesne. Dakujem.
    • Re: bios 21.06.2006 | 23:23
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      naozaj nevypisuje co mas stlacit, aby si sa tam dosta? nepomoze toto? http://www.cyberwalker.net/faqs/reinstall-reformat-winxp/enter-BIOS.html compaq je tam F10
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:31
        hadik   Návštevník
        F10 nejde. Pri starte je na obrazovke iba velkost operacnej pamete. Inak nic.
        • Re: Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:33
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          a skusal si aj ostatne z toho linku? je ich tam hodne
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:38
            hadik   Návštevník
            Skusal. Aj ked mam kompaq bios z roku 1998.
            • Re: Re: Re: Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:45
              hadik   Návštevník
              Prave som nasiel na zive.sk diskusiu s podobnym problemom. Docital som sa ze tieto notebooky nemaju v sebe bios ale musim ho siahnut a spustit z diskety http://www.zive.sk/forum/SubChild.asp?Qst=134585&Main=65
    • Re: bios 21.06.2006 | 23:42
      WlaSaTy   Návštevník
      ten notebook pochadza z doby ked compaq trpel uchylkou a bios setup nahraval na harddisk. bola to specialna particia. zdroj: google, "compaq armada 1592DT" I'm feeling lucky takze asi bude treba najst bios setup utility, nahodit na disketu a nabootovat :-)
      • Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:46
        hadik   Návštevník
        Dakujem.
        • Re: Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:48
          WlaSaTy   Návštevník
          a aby som nezabudol, aj znova nainstalovat na disk. ludia to z oblubou mazu z disku. miesta je malo a aj malicky swap pomoze :-)
          • Re: Re: Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:52
            hafik   Návštevník
            Nahodou nemas predstavu kde to zohnat?
            • Re: Re: Re: Re: Re: bios 21.06.2006 | 23:56
              WlaSaTy   Návštevník
              internet, google. alebo ked si zalovime v pameti a spomenieme ktora firma kupila compaq, tak ....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: bios 22.06.2006 | 00:00
                hadik   Návštevník
                Stale klikam po podkazoch a nic s toho. Ale skusim hp (ta kupila compaq).
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bios 22.06.2006 | 00:06
                  hadik   Návštevník
                  Nasiel som stranku podporu pre tento notebook. Ale neviem co stoho je ono a co s tym. Prosim ta skusis sa na to pozriet? http://h18007.www1.hp.com/support/files/armada/us/locate/20_905.html
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bios 22.06.2006 | 00:17
                    WlaSaTy   Návštevník
                    netusim ci je to ono. ja ten bios nemam a nemam ani windows2000. a navyse chyba tam text bios update. otazkou je naco ti bude ten bios setup v tom pocitaci. ak to bootuje, tak si tam mozes v pohode nainstalovat operacny system aky chces a ziaden bios nie je potrebny. ak nemas moznost bootovat z nejakeho rozumneho media, tak to nainstaluj cez redukciu 2.5/3.5 (ide). kedysi som hladal nieco podobne, a nielen ja. nakoniec sme to ani nepotrebovali :-)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bios 22.06.2006 | 00:23
                      hadik   Návštevník
                      ten notebook bootuje z diskety a ja chcem aby mi nabotoval z cd. Inak tam linux nedam.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bios 22.06.2006 | 00:46
                        WlaSaTy   Návštevník
                        no, ja som to riesil pomocou toho kabla. vybral som disk, pichol na specialny kabel, ten som dal do dosky a isiel som. problem dnesneho linuxu je ten, ze sucastna verzia jadra (2.6) sa na disketu nezmesti. diskety sa uz nepouzivaju, ale mozno by stalo za to vyhohodit do luftu cca 10-20Sk, vypalit nejake liveCD (na CDR a nie CDRW) a skusit boot. cdcko ale musi byt vypalene na perfektne fungujucej vypalovacke, alebo by sa mozno dalo pouzit aj lisovane ... teda ak ten stroj dokaze bootovat z CDROM. alebo by bolo mozne pohladat na nete nejaky zavadzac systemu co sa da nahodit na disketu a vie nastartovat system z cdcka.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bios 22.06.2006 | 17:35
                          hadik   Návštevník
                          To je prave ten problem. Z cd nebotuje, iba z diskety. Neda sa nainstalovat linux z dosu alebo nieco take?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bi 22.06.2006 | 18:12
                            Tomáš Hanzel   Návštevník
                            No, nejak sa mi marí, že dá sa z diskety nahodiť inštalačný program...len fakt neviem pomôcť len nasmerovať...ide o princím aký používal redhat ...hrozne s mojou pamatou..kuknem a napíšem.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 22.06.2006 | 18:14
                              Tomáš Hanzel   Návštevník
                              http://www.tldp.org/LDP/lame/LAME/linux-admin-made-easy/install-diskette.html Toto je to čo som vravel...ale či to podporuje aj iná verzia Linuxu neviem. A redhat je zabudnutý...pomerne...možno Fedora v tom pokračuje. Alebo WlaSaTeho postup...
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bi 22.06.2006 | 19:01
                            WlaSaTy   Návštevník
                            ano, da. kedysi existoval program loadlin.exe (jeho funkcionalitu nemusim opisovat:-)). tento program sa daval aj do vecsiny distribucii na instalacne cd pre pripad ze by niekto nedokazal nastrartovat z CD. dlho som s nim nerobil, takze v tomto mozem iba odporucit google a hladanie vymierajuceho projektu - posledna verzia je cca 4roky stara takze netusim ci bude ochotny zaviest jadro 2.6. ako som spominal. mne prdli nervy, zainvestoval som cca 200Sk do produktu Kábel IDE pre 2,5 HDD 0,3m Kábel pre pripojenie 2,5 HDD na IDC40 0,3m na kábli je koncovka na napájanie zo zdroja. Interný plochý 40-žilový HDD kábel, 0,3m koncovky: 1x IDC M, 1x 44 IDC mini M. Použiva ako adaptér pre 2,5´´ HDD instalacia bola bez problemov a navyse mam nastroj ktorym mozem zazalohovat obsah notebookoveho IDE disku kdekolvek. nutnostou je mechanicka zrucnost, notebookove hdd maju ine srobiky ...
    • Re: bios 15.09.2006 | 21:59
      stanbo   Návštevník
      Skús pri štarte stlašiť klávesu F10 a podržať cca 3 sekundy.