Problem so zavadzacom.

Sekcia: Hardware a Drivery 28.06.2006 | 15:29
Avatar * Remus * Windows 2000  Používateľ
Viem ze sa to tu uz par krat riesilo ale pre mna som tu odpoved doteraz nenasiel. Tak mi prosim poradte : Mam nainstalovanny WINDOWS a doinstaloval som si dnes Slackware 10.2. Pekne zavadzac LILO k tomu. Restartnem PC a nahodi [b]L 01 01 01[/b]. Predtym som tu mal SuSE linux s grubom a ten mi vyhadzoval [b]GRUB GEOM ERROR[/b]. Neviem co s tym moze byt, zavadzace som skusal uz par krat preinstalovat. Ale mam take podozrenie ::: Mam HDB1 to je data pre windows, potom som pri instalaci Slackware dal vytvorit 1 particiu z HDB zrazu mi vytvoril HDB 5 a HDB 6 !!! A kde su hdb 3,4,5 ?? ?? Poradte PLS, skusal som prestavit aj bios ale moj skvely COMPAQ bios to neumoznuje. Proste sa v nom neda manualne nastavit kolko cilindrov, hlaviciek.. ma disk.
    • Re: Problem so zavadzacom. 22.06.2006 | 17:20
      mlp   Návštevník
      vic info: jde o 1 disk rozdeleny na partition? pak windows by mely byt na hda1 nechal jsi nainstalovat lilo do MBR (urcuje se pri instalaci) ty systemy tam nejspis jsou, jen neni zapis rozdeleni disku v MBR a nejlip pokud pri instalaci urcis zpusob instalace jako expert , protoze tak si vse nastavujes sam , rozdelujes disky podle sebe atd. automaticka instalace nemusi byt zas az tak chytra :) http://www.czslug.cz/index.php?content=documents tady najdes dokumentaci ke slackvare + instalaci
    • Re: Problem so zavadzacom. 22.06.2006 | 18:45
      Avatar * Remus * Windows 2000  Používateľ
      Tak teda tu je odpoved na otazky: HDA1 -> NTFS ->Windows 2000 HDB1 -> NTFS ->Win data-disc HDB5 ->REISER2 -> LINUX( Slackware) HDB6 ->SWAP -> Swap particia. Nechal som nahrat lila do MBR. Predtym mi to robilo problem pri SusE a grube mi to vypisalova GRUB GEOM ERROR
      • Re: Re: Problem so zavadzacom. 22.06.2006 | 20:58
        mlp   Návštevník
        - moc tomu fakt nerozumim, hlavne proc je tam hdb (muj vymenny disk je na hdd1)a pokud je tam jeden disk rozdeleny na partitions mely by byt ty dalsi partitions hda5 ..hda6 atd. (ted strilim mas spravne zapojene kabliky, a disky master , slave?) - pak reiser2 .. doporucil bych tam soubor.system reiserfs nebo ext3 - pokud mas cerstvou instalaci slackware doporucil bych preinstalovat podle slackbooku (je ve slovencine..adresa www.czslug.cz) - a nakonec, dej do googleho GRUB GEOM ERROR
        • Re: Re: Re: Problem so zavadzacom. 22.06.2006 | 21:00
          mlp   Návštevník
          jeste me napadlo co mas v /etc/fstab a /etc/lilo.conf
    • Re: Problem so zavadzacom. 23.06.2006 | 00:29
      Avatar * Remus * Windows 2000  Používateľ
      Dobre teda vydim ze stale nechapes, asi som to napisal nezrozumitelne, tak sa pokusim este raz. Ja mam v PC 2 HardDisky. Jeden ako primary ten ma 6GB a tam mam nahraty Windows. Druhy disk slave ma 200 GB a je rozdeleny nasledovne partice: 1, D: HDB1 ->NTFS->tam mam data wo windowse ako hry atd... 2, L: HDB5 ->RESIER/EXT nevim uz-> tam mam linuxa(slackware( 3, HDB6 -> SWAP -> tam ma swap disk pre linux. Tak dufam ze uz chapes. Ale v hlave mi stale vrta: HDB1 a zrazu zkok na HDB5 ?? To preco. Ten disk fakt musi mat daco s geometriou. Alebo su tam dake neviditelne particie alebo co..
      • Re: Re: Problem so zavadzacom. 23.06.2006 | 01:02
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        viditelne-neviditelne. ty to nevidis, ale je tam aj hdb2 - extended particia - a preto ten skok na hdb5/hdb6. tie su v tej hda2. s geometriou to nic nema.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Problem so zavadzacom. 23.06.2006 | 01:06
          * Remus *   Návštevník
          Co je to extend ? Lenze ked som mal to SuSE funkce tak mi pekne vytvoril HDB2 a HDB3 a ten skok mi nerobil.
          • Re: Re: Re: Re: Problem so zavadzacom. 23.06.2006 | 01:12
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            v particnej tabulke typu DOS mozes vytvorit particie primary a extended. primary mozu byt maximalne 4. preto sa vymysleli extended - jedna primary, v ktorej sa da vytvorit lubovolny pocet dalsich particii.
            Debian. apt-get into it…
    • Re: Problem so zavadzacom. 28.06.2006 | 15:10
      Ludo   Návštevník
      a nahral si zavadac do MBR hda alebo hdb? Mozno,ak je problem v biose), by hda mohlo problem vyriesit...
    • Re: Problem so zavadzacom. 28.06.2006 | 15:29
      Avatar nardew debian  Používateľ
      este sem skopni lilo.conf