Odmaskovanie aplikecie ( gentoo )

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.06.2006 | 13:38
worky   Návštevník
jbakos ~ # nano -w /etc/portage/package.keywords jbakos ~ # emerge zapping Calculating dependencies !!! All ebuilds that could satisfy "zapping" have been masked. !!! One of the following masked packages is required to complete your request: - media-tv/zapping-0.6.8 (masked by: missing keyword) - media-tv/zapping-0.7 (masked by: missing keyword) - media-tv/zapping-0.9.6 (masked by: missing keyword) - media-tv/zapping-0.6.6 (masked by: missing keyword) - media-tv/zapping-0.6.7 (masked by: missing keyword) For more information, see MASKED PACKAGES section in the emerge man page or refer to the Gentoo Handbook. jbakos ~ #
    • Re: Odmaskovanie aplikecie ( gentoo ) 23.06.2006 | 00:34
      Avatar chembro   Používateľ
      no presne ako tam pisu :) man emerge alebo kukni do Gentoo Handbook
      • Re: Re: Odmaskovanie aplikecie ( gentoo ) 24.06.2006 | 12:59
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        Možná to dělám uplně blbě ale týden jsem pročítal manuály a nic normálního tam nebylo a nakonec jsem všechno co emerge uvádí jako maskované našel v adresáři /usr/portage a třeba program xdtv který na emerge xdtv píše to samé co tobě , jde v pohodě nainstalovat emerge usr/portage/media-tv/xdtv/xdtv-2.3.2.ebuild Vypadá to, že když v handbooku píšou "zadat celou cestu k ebuildu" tak asi myslí tohle a ti co nemají věštírnu ( jako já ) to hledají někde na ftp nebo kde by to sakra mohlo být uložené. Stejně blbej žert je nefungující su a zvukovka pokud není uživatel v group wheel a sound. Na téhle blbosti jsem strávil 3 dny .
        • Re: Re: Re: Odmaskovanie aplikecie ( gentoo ) 24.06.2006 | 13:33
          worky   Návštevník
          V debiane mi robilo to ze mi nesla zzukova karat tak vzdy ked vytvaram konta povlim vsetko co uznam za mozne. Nasiel som postup ako odmaskovat tie baliky v gentoo wiki a mozem povedat ze absolutne nejde.
          • Re: Re: Re: Re: Odmaskovanie aplikecie ( gentoo ) 24.06.2006 | 13:38
            worky   Návštevník
            Asi ti budem musiet odmaskovavat aj zo zavislostami co e naprt. jbakos ~ # emerge /usr/portage/media-tv/zapping/zapping-0.9.6.ebuild emerging by path implies --oneshot... adding --oneshot to options. *** emerging by path is broken and may not always work!!! Calculating dependencies *** You are emerging a masked package. It is MUCH better to use *** /etc/portage/package.* to accomplish this. See portage(5) man *** page for details. >>> Waiting 10 seconds before starting... >>> (Control-C to abort)... Continuing... in: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 \ !!! All ebuilds that could satisfy ">=media-libs/rte-0.5.2" have been masked. !!! One of the following masked packages is required to complete your request: - media-libs/rte-0.5.6 (masked by: -* keyword) For more information, see MASKED PACKAGES section in the emerge man page or refer to the Gentoo Handbook. !!! (dependency required by "media-tv/zapping-0.9.6" [ebuild]) jbakos ~ #