napad na novu funkciu do shakala

Sekcia: Komunita 07.07.2006 | 22:50
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Dostal som taky napad na vylepsenie buduceho portalu (projekt shakal). Predpokladam ze tam bude tlacitko "nahlad" aby si user pred poslanim prispevku ho skontroloval. Moj napad je takyto: okrem vygenerovania nahladu sa z textu (alebo len nadpisu) odstrania slova ktore nemaju informacnu hodnotu (bezne slova) a pre ostatne sa spusti vyhladavanie, malo by to fungovat tak ze ked sa nejaky novacik zase spyta "nejde mi usb kluc" a stlaci nahlad tak mu to podtym zobrazi X suvisiacich clankov a on potom ten svoj post ani neposle, co je dobre lebo uz sa na to niekto pytal a dostal odpoved tak naco to robit znova... Co si o tom myslite?
    • Re: napad na novu funkciu do shakala 23.06.2006 | 22:58
      Tomas Srnka   Návštevník
      Hm, takze pred tym nez polozi dotaz prejde mu databazu FAQ\prispevkov s danou temou? Realne si to moc neviem predstavit, ale za pokus to stoji. Skusim este porozmyslat, ako by sa to dalo spravit, popripade skusenejsi by mohli pomoct :). Urcite v prvej verzii noveho fora to uz nebude, kedze tam dorabam vyhladavanie (+par drobnosti) a ide na linuxos.sk.
      • Re: Re: napad na novu funkciu do shakala 07.07.2006 | 21:52
        Avatar ops   Používateľ
        treba spravit (databazu)slovnik pojmov (prave som ta odkopiroval) na tom priklade "nejde mi kluc usb" vyhlada databazu a ak najde slovo usb nemali by sa rozlisovat velke a male pismena. ano. mohla by byt databaza FAQ resp. HOWTO (to je to iste) ale mohlo by sa hladat aj vo fore. :)
      • Re: Re: napad na novu funkciu do shakala 07.07.2006 | 22:50
        Jaro   Návštevník
        Pri vyhladavani by mohli pomoct funkcie match() against() + optimalizovanie databazi, aby to vyhladavalo aj bez diaktriky + non case sensitive
      • Re: Re: napad na novu funkciu do shakala 23.06.2006 | 23:21
        * Remus *   Návštevník
        Ano Tomasko, tak to myslel. Ja si myslim ze to je dobry napad.