XMMS do tray

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.09.2006 | 17:12
Avatar macbeth Ubuntu 5.10  Používateľ
Dobry den pouzivam Ubuntu 6.06 chcem sa opytat, ako sa da nastavit aby XMMS ked kliknem X(vpravo hore co sluzi na vypnutie) dal do tray ikon.
    • Re: XMMS do tray 25.06.2006 | 16:19
      worky   Návštevník
      Da sa to urobit dokonca je aj nato plugin ktory si musis len nainstalovat a zapnut v preferences. Myslims ze v ubuntu sa to vola xmms-oss alebo to hladaj pod oznacenim status bar.
      • Re: Re: XMMS do tray 25.06.2006 | 18:15
        vec   Návštevník
        xmms-oss to nebude, kedze oss predstavuje v tomto pripade open sound system, cize ide o plugin pre zvuk... staci si prezriet repozitare distra, s apt sa to robi cez apt-cache search nazov_balika , alebo potom google, ubuntuforums.org etc...
    • Re: XMMS do tray 28.06.2006 | 13:09
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      • Re: Re: XMMS do tray 20.09.2006 | 01:08
        lazzio   Návštevník
        no jo,,hodilo to do tray ,ale zostalo to aj v hlavnej liste,,,,ide o toaby to zmizlo zo systemovej ci ako sa vola a bola ikona iba v tray nie ? (pri hodinach) thx,,
      • Re: Re: XMMS do tray 20.09.2006 | 01:08
        lazzio   Návštevník
        no jo,,hodilo to do tray ,ale zostalo to aj v hlavnej liste,,,,ide o toaby to zmizlo zo systemovej ci ako sa vola a bola ikona iba v tray nie ? (pri hodinach) thx,,
        • Re: Re: Re: XMMS do tray 20.09.2006 | 03:08
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ja som to riesil tak, ze som to hodil na inu plochu kde to nezavadzalo .. ale ... pak nefungovali klavesove skratky a XMMS sa dalo ovladat len right klikom na ikonku v tray .. preto som presiel na amarok .. skoda, ze XMMS prestali vyvijat :(
          • Re: Re: Re: Re: XMMS do tray 20.09.2006 | 12:27
            Avatar nardew debian  Používateľ
            skoda, ze XMMS prestali vyvijat :( omyl!
            • Re: Re: Re: Re: Re: XMMS do tray 20.09.2006 | 15:23
              WlaSaTy   Návštevník
              neprestali, pozastavili. jedna sa o gtk+1 aplikaciu a dany toolkit je zastaraly. takze otazkou je ci niekoho napadne portovat dany engine na iny framework, napriklad gtk+2
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: XMMS do tray 20.09.2006 | 15:54
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                A tu sa dostavame k tomu ake vyhodne (v dobrom slova zmysle) je pouzivat klient/server architekturu ktoru ma/bude mat novy xmms - tam su taketo srandicky podstatne jednoduchsie naprogramovatelne.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XMMS do tray 20.09.2006 | 17:12
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  treba si uvedomit, ze xmms2 a 1 nemaju spolocne vobec nic. xmms2 zatial ani nema klienta, ktory by vyzeral rovnako ako xmms/winamp. ludom co chcu xmms pre gtk2 by som odporucil beep-media-player (jeho nastupca BMPx je uz (cely?) uplne prepisany a sprava sa trosku divne)
                  Debian. apt-get into it…