Mandriva+Nvidia FX5200

Sekcia: Hardware a Drivery 28.06.2006 | 19:44
memo   Návštevník
Ahojte mam problem s nainstalovanim ovladaca ku grafickej karte MSI GF FX5200. Asi pred dvoma tyzdnami som instaloval ovladac k tejto grafickej karte a vsetko islo ako po masle - fungovalo to. Predvcerom som ale aktualizoval system vratane noveho kernel-source a tak a preto som samozrejme nainstaloval aj novy kernel (2.6.12-22 rovnaky ako kernel source) a instaloval som ovladac ku gr. karte este raz. Instalacia zbehla bez problemov ale pri spustani grafickeho rezimu (startx) mi orazovka iba scerna a po chvili sa vypne. Na ziadne klavesove skratky nereaguje HDD neblika. Ked som bol prilaseny ako root tak sa mi 2x podarilo spustit graficke prostredie ale prvy krat to bolo asi len na 4 sekundy a vsetko zatuhlo ale s myskou sa dalo hybat. Druhy krat som dokonca stihol spustit aj glxgears a videl som ze funfuje aj 3D ale po chvilke to zatuhlo. Skusal som aj nainstalovat system odznova (s formatovanim disku) ale ani to nepomohlo. Jediny ovladac co funguje je "nv" ktory je v distribucii. Vedel by mi niekto poradit kde moze byt chyba. Kam sa mam pozriet (nejake vypisy a tak). Alebo si myslite ze by to mohol byt HW problem? PC:AMD Athlon XP1700+, 512 RAM, 40GB HDD, doska nejaka Expox, system Mandriva 2006
    • Re: Mandriva Nvidia FX5200 26.06.2006 | 14:59
      Avatar nardew debian  Používateľ
      kuk do /var/log/X.log.0 alebo nejaky podobny nazov...
      • Re: Re: Mandriva Nvidia FX5200 26.06.2006 | 16:20
        memo   Návštevník
        /var/log/Xorg.0.log ziadne riadky s (WW) riadok s (EE) (EE) Failed to initialize GLX extension (Compatible NVIDIA X driver not found) vela mi to nepovedalo... Mas nejaky napad?
        • Re: Re: Re: Mandriva Nvidia FX5200 27.06.2006 | 22:02
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          zkus do /etc/X11/Xorg.conf section "device" přidat řádek NvAGP "1"
          • Re: Re: Re: Re: Mandriva Nvidia FX5200 28.06.2006 | 10:02
            memo   Návštevník
            Ahoj dik za radu ale uz to funguje aj ked teda neviem co sa stalo ze to funguje. Proste som si skusil Koraraa Xgl Live CD a tam islo vsetko v pohode tak som skusil nahodit Mandrivu este raz a uz islo vsetko ako ma. Neviem ci nebude nieco s kartou ked to raz chodi a raz nie... A co robi NvAGP "1" ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Nvidia FX5200 28.06.2006 | 19:06
              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
              volba NvAGP 0,1,2 přepíná který ovladač se použije pro AGP, volby jspu popsané v tom readme co najdeš v instalačním souboru. Někdy to chodí s ovladačem v jádře a někdy s tím co se nainstaluje s ovladačem grafiky, nebo jdou obě možnosti ale jedna je pomalejší. http://www.abclinuxu.cz/forum/show/53877 Na jednom počítači mám 64bitové : 1. mandrivu 2006 která bez té volby vůbec nenaběhne v grafice 2. suse 10.1 s XGL to nepotřebuje a 3. gentoo taky bez toho normálně jede a dokonce televize z tv karty 1280x1024 zatěžuje procík tak na 1-2%
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva Nvidia FX5200 28.06.2006 | 19:44
                skywaker   Návštevník
                Neviem ci som to spravne pochopil ale: mal si nainstalovanu Mandrivu aj s NVidia ovladacmi teda v Xorg si mal driver nvidia, potom si nainstaloval nove jadro cez urpmi a ide ti len driver nv, podla mna staci len skompilovat nove nvidia ovladace pre tvoje nove jadro a vsetko pojde , OK - ja mam tiez mandrivu uz dlhsi cas a z vlastnej skusenosti viem ze PowerPack+ verzia ma oproti Free verzii standartne NVidiovske drivere uz v sebe, a instaluje ich automaticky pri instalacii.