Problem s dial uppom pri ubuntu 6

Sekcia: Konfigurácia 09.12.2006 | 12:20
Robo   Návštevník
Mam problem s propojenim na internet cez ubuntu, modem mi detekuje aj sa tvari ako by sa pripajal cize vydava ten priserny zvuk, potom sa tvari ako by sa pripjil ale nic nevypise iba to rapcanie prestane, neviem co s tym mam urobit vopred dakujem a dodavam ze som v linuxe uplny zaciatocnik
    • Re: Problem s dial uppom pri ubuntu 6 28.06.2006 | 00:01
      123   Návštevník
      a akym sposobom vytacas to pripojenie? cez gnome-ppp?
      • Re: Re: Problem s dial uppom pri ubuntu 6 28.06.2006 | 00:12
        robo   Návštevník
        ano
        • Re: Re: Re: Problem s dial uppom pri ubuntu 6 28.06.2006 | 00:21
          123   Návštevník
          neviem co pouziva tvoj provider ci PAP alebo CHAP overovanie ,ale ja najprv vzdy vytvorim pripojenie v konzole cez sudo pppconfig a tam zmenim overovanie na PAP ,lebo ked to neurobim tak sa neda pripojit. Po tomto nastaveni sa uz pripajam cez gnome-ppp priamo v gnome-ppp sa neda prepinat PAP/CHAP . v KDE cez kppp sa da toto lahko menit ,tam je to jednoduche
          • Re: Re: Re: Re: Problem s dial uppom pri ubuntu 6 28.06.2006 | 00:27
            robo   Návštevník
            skusim, diki za radu
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s dial uppom pri ubunt 29.06.2006 | 00:00
              robo   Návštevník
              nefunguje problem bude niekde inde, nevedel by si odporucit dajaky iny program na pripojenie
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s dial uppom pri u 29.06.2006 | 01:06
                123   Návštevník
                v gnome neviem o inom , co je to za modem? Aky je to provider? Ten monopolny? (nechcem nikomu robit reklamu)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s dial uppom p 01.07.2006 | 02:59
                  robo   Návštevník
                  interny modem ktory by mal fungovat pod linuxom, a pripojenie je od t-c*mu
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s dial upp 01.07.2006 | 03:07
                    ---   Návštevník
                    aky je to modem?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s dial 01.07.2006 | 15:27
                      robo   Návštevník
                      Microcom deskporte 56k internal/l
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s 01.07.2006 | 20:21
                        aaa   Návštevník
                        takze si cez sudo pppconfig vytvoril pripojenie? Zmenil si to tam na PAP ? Mam to podobne ,az na modem a ide to.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proble 02.07.2006 | 13:59
                          robo   Návštevník
                          vytvoril som pripojenie a potom som cez dal nastavenie siete, modemove pripojenie ale nastavenie tam nebolo, neviem ako tam to dostat som v linuxe 100% novacik
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pr 02.07.2006 | 16:44
                            xxx   Návštevník
                            najprv by som nastavil pppconfig (na tvojom mieste) , v konzole napis 1.sudo pppconfig 2.create - vytvorit spojenie ---daj tam nejaky nazov 3.pouzit staticke DNS ---zadaj DNS 4.vyber PAP 5.login-prihlasovacie meno 6.password--heslo 7.rychlost modemu (nechaj 115200) 8.tonova volba 9.telef. cislo 10.dat automaticky rozpoznat port modemu 11.vrat sa do rozsireneho menu (advanced - rozsirene moznosti)- ISPConnect - vymaz to co tam je a nechaj prazdne 12.Previous-navrat do predchadzajuceho menu 13.Finished-Zapisat subory a vratit... spusti gnome-ppp a vytvor pripojenie - daj detekovat port, odskrtni Wait for dialtone, nechaj dynamic IP a zadaj DNS servery, meno , heslo ,telef.cislo. Daj vytocit pripojenie v tom gnome-ppp a musi to ist. Ak nie tak by som videl problem v modeme a jeho ovladaci.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 17:01
                              robert   Návštevník
                              ja tam nevidim nikde gnome-ppp mam tam iba nastavenie siete (network) a tam mam modem a sietovu kartu kliknem na modem a dam vlastnosti, ale v nastaveniach nemam nikde cakat na oznamovaci ton
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 17:39
                                ---   Návštevník
                                nastavovat siet nepotrebujes , ak chces dial-up cez analogovy modem tak ti treba gnome-ppp. Najprv si ho stiahni napr: http://packages.ubuntu.com/cgi-bin/search_packages.pl?keywords=gnome-ppp&searchon=names&subword=1&version=dapper&release=all
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 17:59
                                  robi   Návštevník
                                  no hej ale to su zdrojaky a ja nemam gcc nevies nejaku adresu kde si mozem stiahnut predkompilovany dcc bo nemam ziadny prekladac
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 18:15
                                    123   Návštevník
                                    no a teraz uz prestavam rozumiet.Aky gcc ,ved nejdes nic kompilovat? Ked budes chcet niekedy kompilovat tak si otvor synaptic ,najdi build-essential a nainstaluj ,ale to teraz netreba. Ten link je na gnome-ppp , klikni ,a na spodu tej stranky je odkaz na amd64 , i386 , powerpc verziu ,tak si nieco vyber , neviem aky mas procesor a na dalsej strane na pravo (europe) je zoznam linkov odkial sa to da stiahnut. Stiahni ten .deb balik. Spusti nautilus (v menu ,najdi ten deb balik kde si ho stiahol a klikni nan. otvori sa instalator balikov a uz to len nainstaluj. Zavislosti by mali byt splnene a tak netreba nic dalsie stahovat. Potom chod podla toho co som ti napisal. Tiez ma prvy krat nastvalo ked som zistil ze na dial-up musim stahovat gnome-ppp a ja som nemal pripojenie do int.
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 19:32
                                      robi   Návštevník
                                      Furt to nefunguje, ked tymm pppconfigom vytvorim ucet, tak si gnome ppp vytvori dalsi ucet sam pre seba, a ked ho zmenim zase si vitvori najprv provider.bak potom provider.bak.bak a tak dalej uz mi z toho sibe
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 19:51
                                        123   Návštevník
                                        ja som vytvoril cez pppconfig pripojenie ,nazval som ho XY . Ten .bak subor si nevsimaj. Gnome-ppp si nainstaloval? Ide o to ze gnome-ppp z toho vytvoreneho pripojenia berie nastavenia. V gnome-ppp zadaj potrebne udaje a daj vytocit pripojenie. Neviem co na tom nemoze fungovat. nieco o tom je tu: https://help.ubuntu.com/community/DialupModemHowto
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 03.07.2006 | 00:10
                                          robo   Návštevník
                                          Tak ja neznam pripaja pripaja robi sa akobi sa pripojil a potom to spadne
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 03.07.2006 | 00:42
                                            123   Návštevník
                                            tak to uz neviem co s tym Ked das pri pripajani cez gnome-ppp zobrazit podrobnosti tak tam vidis priebeh pripajania. Co to tam vypisuje?
                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 07.12.2006 | 21:48
                                              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                                              ja mam presne taky problem ako robo a vsetko som uz skusal
                                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 09.12.2006 | 12:20
                                                Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                                                --> Ignoring malformed input line: ";Do NOT edit this file by hand!" --> WvDial: Internet dialer version 1.55 --> Cannot set information for serial port. --> Initializing modem. --> Sending: ATX3 ATX3 OK --> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 OK --> Modem initialized. --> Sending: ATM0L0DT01919,01919 --> Waiting for carrier. ATM0L0DT01919,01919 CONNECT 14400 NoEC --> Carrier detected. Waiting for prompt. --> Don't know what to do! Starting pppd and hoping for the best. --> Starting pppd at Fri Dec 8 23:15:39 2006 --> Warning: Could not modify /etc/ppp/pap-secrets: Permission denied --> --> PAP (Password Authentication Protocol) may be flaky. --> Warning: Could not modify /etc/ppp/chap-secrets: Permission denied --> --> CHAP (Challenge Handshake) may be flaky. --> Pid of pppd: 7326 --> Using interface ppp0 --> Disconnecting at Fri Dec 8 23:16:05 2006 --> The PPP daemon has died: A modem hung up the phone (exit code = 16) --> man pppd explains pppd error codes in more detail. --> Try again and look into /var/log/messages and the wvdial and pppd man pages for more information. --> Auto Reconnect will be attempted in 5 seconds --> Cannot set information for serial port. --> Initializing modem. --> Sending: ATX3 ATX3 OK --> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 OK --> Modem initialized. --> Cannot set information for serial port. --> Initializing modem. --> Sending: ATX3 ATX3 OK --> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 OK --> Modem initialized. --> Sending: ATM0L0DT01919,01919 --> Waiting for carrier. ATM0L0DT01919,01919