Vytvorenie patricie z dosu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.07.2006 | 09:37
Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
Potrebujem z dosu vytvorit nieku linuxovy patriciu (ext2, ext3, ReiserFs ...) a nainstalovat z nej linux. Vie niekdo ako na to?
    • Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 20:07
      Avatar sejtys Red Hat 8, Debian, SUSE 10  Používateľ
      Mam iba dve otazky, ad 1. Preco prave z DOS-u? ad 2. Neriesilo sa to tu uz niekolko krat??? Install je uplne jednoduchy.. pri vacsine Userfriendly distier..
      • Re: Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 20:10
        WlaSaTy   Návštevník
        1) zrejme mu nebootuje cdrom a linux z diskety ... mozne to je.
        • Re: Re: Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 20:13
          Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
          Ano. Nebotuje mi z cd. Jedine co nabotujem je dos z diskety.
          • Re: Re: Re: Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 20:27
            WlaSaTy   Návštevník
            prerozdelit disk nie je problem. pouzit sa da nejaka jednodisketova zachranna distribucia. napriklad: http://www.toms.net/rb/ z nej sa potom da nainstalovat linux dost tazko, ale ide to. distribucia zalozena na slackware by to mala zvladnut v pohode, gentoo tiez.
        • Re: Re: Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 20:18
          Avatar sejtys Red Hat 8, Debian, SUSE 10  Používateľ
          JO tak potom sorry. osobne to robim tak ze si zozeniem od niekial CD ROM a po nainstalovani ju odpojim.. Lebo neviem o nijakom sposobe ako z DOS urobit EXT2.... Nieco pre LIN... Ak existuje taka moznost rad sa niecomu priucim... ;)
          • Re: Re: Re: Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 21:11
            Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
            ja mam cdrom, ale nejde mi z nej bootovat.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 22:09
              rrr   Návštevník
              a co chces instalovat? slackware? ten sa da aj z diskety nabootovat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vytvorenie patricie z dosu 01.07.2006 | 22:12
                Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                Ano slackware. A ako?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vytvorenie patricie z 01.07.2006 | 22:31
                  ---   Návštevník
                  na prvom cd slack-u je adresar isolinux/sbootmgr a v nom popis ako nato: This nifty little tool allows selecting various devices to boot from a menu, and even allows booting a CD-ROM in machines where the BIOS doesn't support it (or it's supposed to support it, but it just doesn't work). If you have trouble booting the Slackware CD-ROM, you might try writing this image to a floppy, booting it, and then selecting your CD-ROM drive as the boot device.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vytvorenie patrici 02.07.2006 | 01:26
                    WlaSaTy   Návštevník
                    zaujimave, taka dolezita vec a ja som o nej nevedel. viem si zivo predstavit ako to usetri vrasky vela ludom co nemaju moznost bootovat z cdrom, usb, ...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vytvorenie patrici 02.07.2006 | 13:04
                    Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                    Nejako mi to nejde. Skusal som vytvorit bootovaciu disketu z linuxu. (dd if=bzImage of=/dev/fd0) Po nabotovani sa zobrazilo: ran out of input data -- system halted Potom som to skusal z dosu (rawrite bzImage a:\) a stale dokola mi zobrazuje: 1006 AX:020D BX:E600 CX:0301 DX:0100.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vytvorenie pat 02.07.2006 | 13:17
                      WlaSaTy   Návštevník
                      sbootmgr.dsk? mimochodom, aka je to disketa ze sa na nu zmestilo jadro 2.6?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vytvorenie 02.07.2006 | 13:33
                        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                        Dakujem za upozornenie. Robil som tu disketu zo zleho subodu. uz to ide. Vsetkym vam dakujem.
                        • Re: Re: Re: Re: Vytvorenie 04.07.2006 | 09:37
                          manat   Návštevník
                          na vytvorenie patricie potrebujes partnerku opacneho pohlavia