SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddiel

Sekcia: Konfigurácia 10.07.2006 | 21:04
manat   Návštevník
mam to new instalaciu a vidim sice oddiely,ale neviem sa nan dostat ak dam mount napise,ze premision denied takze ako na to ?
    • Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddiel 10.07.2006 | 21:00
      Avatar ops   Používateľ
      ak mas v mediach ten disk, tak klikni nan pravym tlacitkom, a tam je nieco podobne mount, mountovať atd. kliknes, operacia sa za chvilu dokonci, a je to hotovo
      • Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddiel 10.07.2006 | 21:04
        Avatar ops   Používateľ
        a uz len pochopytelne na to kliknes a malo by to byt ak to tak neni v suse lebo ja som to v pohode rozbehal na slackware s kde 3.4.2 ak to tak neni tak nic
    • Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddiel 03.07.2006 | 00:39
      aaa   Návštevník
      a kde to vidis tie oddiely? skopiruj sem subor etc/fstab , zrejme tam bude problem
      • Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddiel 03.07.2006 | 00:44
        manat   Návštevník
        fstab /dev/sda4 / ext3 acl,user_xattr 1 1 /dev/sda3 swap swap defaults 0 0 proc /proc proc defaults 0 0 sysfs /sys sysfs noauto 0 0 debugfs /sys/kernel/debug debugfs noauto 0 0 usbfs /proc/bus/usb usbfs noauto 0 0 devpts /dev/pts devpts mode=0620,gid=5 0 0 /dev/fd0 /media/floppy auto noauto,user,sync 0 0 nikde tam nemam spomenute sda5,6,1
        • Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddiel 03.07.2006 | 01:20
          Avatar david Debian Lenny  Používateľ
          ak nefunguje : su - root a mount /dev/sda5 /media/ tak ja by som ich tam pridal >vi /etc/fstab a dopisal ich napr takto to mam ja na suse 10.0> /dev/hda1 /windows/C vfat users,gid=users,umask=0002,utf8=true 0 0 ps > btw > preco ich mas oznacene ako sda disky?(sda som pouzival na montovanie flash klucov)
          dreamwalker
          • Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddi 03.07.2006 | 01:57
            vvv   Návštevník
            preto sda lebo je to sata disk ,a este si mal napisat ze treba podla tohoto vzoru najprv vytvorit adresat windows/C a plati ten riadok len pre FAT32 disk
            • Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddi 03.07.2006 | 02:45
              david   Návštevník
              mas pravdu ale mne suse ten adresar vytvorilo samo ;) a fat32 pouzivam ako FS pre win particie uz dlho :) > su - root >mkdir /windows >cd windows >mkdir /C a este by som osobne raz skusil >mount /dev/sda5 /windows/C ak nejde tak prepisat fstab a pri type FS uviest typ FS ako je pri windowse (asi ntfs zalezi aky mas ty) btw > diky za upozornenie, my fault
              • Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat na win oddi 03.07.2006 | 11:01
                MANAT   Návštevník
                ahoj diki uz mi to ide takze vytvoril som windows a na kazdu particiu c,d,e a dal mount sdaX a k tomu c,d,e a slape to diki moc
                • Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat n 03.07.2006 | 15:45
                  manat   Návštevník
                  este mam otazku chcel by som aby sa mi uz pri starte pripojili tieto particie ako to spravit?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat n 03.07.2006 | 19:20
                    manat   Návštevník
                    takze ak si nahodim disk s prikazom mount /dev/sda5 /windows/D vidim ho,ale potrebujem na nom aj pracovat takze potrebujem mat pravo yapisovat na disk tak som to riesil etc/fstab dopisanim riadku /dev/sda5 /windows/D vfat users,gid=users,umask=0002,utf8=true 0 0 no bezuspesne prosim poradte
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem sa dostat 03.07.2006 | 19:56
                      123   Návštevník
                      a co je to bezuspesne ? neda sa len zapisovat , alebo ani pripojit?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 03.07.2006 | 20:28
                        manat   Návštevník
                        no ako som pisal vysie ide mi pripojit disk a vidim co je na nom,ale potrebujem mat moznost aj nan zapisovat a to momentalne nejde
                        • Re: SUSE 10.1 neviem s 03.07.2006 | 21:41
                          david   Návštevník
                          ak mas NTFS filesystem na windowsovych particiach tak z tejto particie mozes maximalne citat data. BTW > pocul som ze existuje nieco (utilitka) vdaka ktorej je mozny zapis aj na NTFS particie ale vraj je to trochu nebezpecne. >skusenejsi keby dali vediet :) ja som preto na win particie pri instalacii XP daval "QUICK FORMAT USING FAT32" ;)
                          • Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 03.07.2006 | 21:47
                            manat   Návštevník
                            su to fat 32
                          • Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 03.07.2006 | 22:37
                            Rixsus   Návštevník
                            Podporu zapisu na ntfs podporuje aj linux :), ale myslim, ze by bolo treba prekompilovat kernel. Ale je tu aj Captive, ktore pouziva nativny ovladac winxp na ntfs :) u mna slape v pohode :)
                            • Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 04.07.2006 | 09:35
                              manat   Návštevník
                              ide o fat32 nevie mi niekto poradit ako si ich spristupnit na pouzivanie?
                              • Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 04.07.2006 | 13:38
                                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                umount a naslednu mount ako user.
                                Debian. apt-get into it…
                                • Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 04.07.2006 | 17:46
                                  manat   Návštevník
                                  ak dam odpojit po kliknuti na disk musim pripojit len prikazom mount,cize unmount treba dat cez prikaz?bude to mat vlplyv na to?cize dam to iste ako mount len nahradim slovom unmount?
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 04.07.2006 | 17:58
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    nerozumiem. neviem ci treba dat cez prikaz, ja to robim vzdy prikazom a nie je to unmount ale umount
                                    Debian. apt-get into it…
                                • Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 04.07.2006 | 21:54
                                  david   Návštevník
                                  nema byt v tvojom prispevku nahodou namiesto "umount" odlasit sa ako root a dalej pokracovat ako user? ;) no flame only question
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SUSE 10.1 neviem s 04.07.2006 | 22:44
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    umount ako user. ale to tiez zavisi od nastavenia fstab, nemusi mat na to prava
                                    Debian. apt-get into it…