Kubuntu - tlaciaren HP a scaner Epson no_found

Sekcia: Hardware a Drivery 09.07.2006 | 00:44
Miroslav Jurecka   Návštevník
Dobry den, Pouzivam Linux Kubuntu od verzie 5.10 a bol som spokojny nakolko som konecne nasiel distriubuciu, kde vsetko bez problemu a natahovaciek fungovalo. V com je vsak problem ? V starej verzii 5.10 mi hned po instalacii bez problemu fungovala tlaciaren a scaner a v novej verzii 6.06 uz nefunguju. Tlaciaren: HP laserjet 1022 Scaner: Epson perfection 660 Scaner Epson perfection 660 nereaguje. Po spusteni Xsane zahlasi, ze sice naslo (Epson scaner 1. snapscan:lib usb:003:002) dam, ze nech ho pouziva, ale nic sa nedeje. Zahlasi, ze zariadenie sa nenaslo. V 5.10 som odklikol a vsetko fungovalo. Tlaciaren HP laserjet 1022 som tiez rozbehal v 5.10 bez problemu cez KDE-SYSTEMOVE ZARIADENIA-TLACIARNE-prihlasil som sa ako administrator-ADD-Local printer USB-bud ju najde a identifikuje,kliknem na nu a zadetekuje ju Ako HP laserjet 1022. (niekedy nenajde a napise hp no_device fond - tlaciaren je isto pripojena cez USB do pocitaca). Potom ako kliknem na identifikovane zariadenie HP laser jet 1022 a dam dalej mi vyhodi tuto hlasku: "Unable to load reqest driver. Uneble to create the formatic driver HP -laser Jet_1022.hpijs. Either thet driver does not exist ,or you dont have the required permissionsto performthat operation." Odkliknem a dam vytlacit testovaciu stranu. Tlaciaren vytlaci v hornom riadku kopec znakov -zvonceky, ikonky, haciky,.... (niekedy ani to). Ma niekto podobny problem ? Moze niekto najst sposob ako rozbehat scaner a tlaciaren aj vo verzii 6.06 ? Vopred dakujem za radu a odpoved. Miroslav Jurecka
    • Re: Kubuntu - tlaciaren HP a scaner Epson no_found 08.07.2006 | 16:54
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      skus skontrolovat ci mas balicky hpijs a foomatic-db-hpijs. a tiez balicek libsane a sane pre scanner.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Kubuntu - tlaciaren HP a scaner Epson no_f 09.07.2006 | 00:07
        Miroslav Jurecka   Návštevník
        Vsetky tebou uvedene sucasti mam nainstalovane. Volaka utilita pri Sane nebola doinstalovana a teraz sa pri spusteni a naslednom hladani scanera aspon rozvieti kontrolka na scaneri a na obrazovke napise: Zlyhalo otvaranie zariadenia "snapcan libusb:002:002" neplatne argumenty. Viac ma ale hnevata tlaciaren, ktora je prakticky mrtva a v predchadzajucej verzii veselo tlacila.
        • Re: 09.07.2006 | 00:44
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          osobne by som skusil vsetko okolo cups/foomatic/sane najprv odinstalovat (aptitude purge - t.j. kompletne) a znovu nainstalovat. mozno nejake stare konfiguraky. ubuntu upgrade zjavne nezvladlo
          Debian. apt-get into it…