kernel panic...

Sekcia: Ostatné 17.03.2005 | 15:49
Avatar CyberShaman Mandriva 2005 LE  Používateľ
Caute, stiahol som si najnovsie jadro(2.6.11.2) a ked som ho s 1nym kamosom skompiloval a chcel nabootovat do noveho jadra tak mi vypisalo nasledovnu hlasku: VFS: Cannot open root device "sda6" or unknown - block (0,0) Please append a correct "root" = boot option. Kernel panic - not syncing:VFS:unable to mount root fs on unknown - block (0,0) imho,som zabudol ze som samozrejme do suboru grub.config zadal novu cestu k novemu jadru. ale som si vsimol ze to "stare" ma root=LABEL=/ no ja som dal root=/dev/sda6 ale aj ked som to prepisal na root=LABEL=/ aj tak mi vypisovalo kernel panic.. potom som prekopiroval defaultny config z /boot dal som make xconfig vyhadzal nepotrebne veci ale veci co sa tykaju diskov som sa ani nedotkol, dal som spravit image a moduly, a aj tak mi pri nabootovani do toho novovytvoreneho jadra vypisalo tu istu hlasku. neviem, ak by mal niekto neaky napad budem rad ak napise.
    • Re: kernel panic... 15.03.2005 | 19:36
      q-parser   Návštevník
      Cau CyberShaman! V grube nie je problem. Pokial Ti vypisuje Kernel Panic, znamena to, ze sa system zacal bootovat. Spominas, ze pri nastavovani jadra ste sa nedotkli diskov, a to je ta xyba. Podla toho, co Ti vypisalo (sda6) usudzujem, ze mas bude SATA alebo SCSI disk. Teraz neviem...Pri SATA musis zapnut podporu pre SATA a pri SCSI podporu pre SCSI disky plus k tomu Tvoj typ radica. Ak Ti to aj tak bude robit haluze, tak sem postni grub.conf, fstab, popripade vystup z fdisk -l /dev/sda a lspci. Caf.
    • Re: kernel panic... 15.03.2005 | 23:30
      Cilo   Návštevník
      Nepomôžem ti len ti chcem napisať že kvôli tomu som nevedel rozbehat Linux na mojom PC. Mam len 2 male disky (4GB a 2GB) ale oba su zapojene na SCSI (Adaptec AHA-2940U) a ani za svet som nevedel nastavit aby mi to natiahlo system.Stracal som cas s GRUBom, menil particie a furt nic (skusal som ARK Linux, DANIX,Knoppix a stale to iste.Nakoniec som este skusil Mandrake a cuduj sa svete vsetko frci. Na Linux som lamak a neviem systemove veci co potrebujem k SCSI (napr. mountnut disky, a ine dolezite veci).Na KERNEL PANIC som bol uz alergicky.
    • Re: kernel panic... 16.03.2005 | 01:24
      zoliq   Návštevník
      vyzera to, ze ti chyba initrd.img - man mkinitrd
      • Re: Re: kernel panic... 16.03.2005 | 10:50
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        no ak veci ktore potrebuje zakompiluje priamo do jadra tak nepotrebuje initrd, len iba ak by ich mal ako moduly.
        • Re: Re: Re: kernel panic... 17.03.2005 | 01:24
          zoliq   Návštevník
          ... a pokial nepouziva udev ak som sa spravne docital, pouziva FC3, ktora ma udev
          • Re: Re: Re: Re: kernel panic... 17.03.2005 | 13:06
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            tak potom by mal natvrdo vytvorit zariadenia v /dev pomocou MAKEDEV
          • Re: Re: Re: Re: kernel panic... 17.03.2005 | 13:29
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            http://fedora.redhat.com/docs/udev/ : Udev without initrd Install Fedore Core as usual and reboot. Execute the following commands mkdir /tmp/dev mount --move /dev /tmp/dev sbin/MAKEDEV null console zero mount --move /tmp/dev /dev Install your kernel without an initrd. Reboot. You will get some SELinux errors, and syslogd will not work as expected.
    • Re: kernel panic... 16.03.2005 | 18:55
      Avatar CyberShaman Mandriva 2005 LE  Používateľ
      no takze.. ano usudzujes spravne mam SATA pret sda.. ovladace pre SATA a RAID mam priamo v jadre, aj fs ext3 pod ktorym to bezi mam priamo v jadre, ostatne iba ako moduly, dokonca aj initrd-*.img mam spravene a aj tak to nejde.. no inu distro nexcem, lebo volakedy som s RedHatom zacinal a bol som s tym spokojny a tato distro je postavena na Fedora Core 3, takze tak... neva idem skusat dalej az kym to nepojde... ak by mal este niekto neaky napad budem rad ak ho napise... cau borgcube :) mas recht...
      • Re: Re: kernel panic... 17.03.2005 | 01:28
        zoliq   Návštevník
        najde ti jadro particie? mas v initrd subor pre sda6 (/dev/sda6)? skus zistit ci sa ti vobec nacita initrd (napr pridanim nejakeho echo do skriptu linuxrc)
    • Re: kernel panic... 17.03.2005 | 15:49
      Avatar linuxroot Gentoo desktop, Debian server  Používateľ
      Co tak skompilovat podla configu, s povodneho jadra, skontrolovat nastavene volby v jadre, alebo este lepsie poslat config z ktoreho si to kompiloval. Spekulovat o panic hlaskach, je na dlho, mal som podobne problemy, ale chyba bola vzdy v niecom inom. Takze netipujem... :-) Ps: ked sa rozhodnes poslat config, tak posli aj grub.conf, a vipis fdisk -l, sa tiez zide