inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2006 | 02:43
alek   Návštevník
Ahojte. Mám starší PC (200 MHz, 64 MB RAM) a CD mechanika už vynecháva. Chcem si ale nainštalovať linux (konkrétne Gentoo distribúciu). Je možné skopírovať inštalačné súbory na HDD a potom spustiť inštaláciu napr. nejako z DOSu? Alebo to bude jednoduchšie (keďže s inštalovaním linuxu skúsenosti ešte nemám), ak si zoženiem starú CDROMku za 50 Sk? :) Diki za pomoc a rady. PS:Mám aj sieťovku 10Mbps s pripojením na net.
    • Re: inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 00:51
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Ak nemas skusenosti s instalovanim, tak gentoo myslim nie je moc dobra volba... a celkovo na ten PC by sedol damn small linux alebo puppy alebo daco podobne :)
    • Re: inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 01:10
      WlaSaTy   Návštevník
      :Je možné skopírovať inštalačné súbory na HDD a potom spustiť inštaláciu napr. nejako z DOSu? kedysi to bolo mozne pomocou loadlin. :Alebo to bude jednoduchšie (keďže s inštalovaním linuxu skúsenosti ešte nemám), ak si zoženiem starú CDROMku za 50 Sk? :) ano, toto je jednoduchsie. cdrom staci dokonca iba pozicat. co sa tyka poznamky o znalostiach instalacie linuxu, tak si to mozes kludne nevsimat. pri instalacii gentoo je potrebna ochota sa ucit a trpezlivost. s tym asi problemy nebudu, inac by si do toho nesiel :-) a na zaver jedna rada, najprv si otestuj si hardware. ramku (memtest), potom si skontroluj ci mas zapnute dma na diskoch co vyzaduje podporu tvojho radica diskov, a skontroluj si ci nemas nejaku nestandardnu sietovku (ci ju najde linux). swap mozes dat aj viac ako bola kedysi odporucane (dvojnasobok ram), len kompilacia xwindows by mala mat k dispozicii viac ako 192Mb. disk by mal byt min 4Gb (koli lokalnym zrkadlam portage a docasnym suborom).
      • Re: Re: inĹĄtalĂĄcia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 01:20
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nebude mu stacit disk
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia linuxu bez CDROM mechanik 12.07.2006 | 01:38
          WlaSaTy   Návštevník
          preco? ja som na 4.5G disku nainstaloval gentoo. sice po castiach, ale predsa. je pravda ze p200 zvykli mat v sebe disky o velkosti 1 az 2G od prirody, ale to este neznamena ze je to aj u neho takto.
          • Re: 12.07.2006 | 01:45
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ano. pretoze tampravdepodobne ma malyy disk. pretoze je zaciatocnik a po castiach by to nezvladol a neviem na ake male casti sa to da rozdelit X je velke. kompilacia zaberie vela miesta.
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: 12.07.2006 | 01:52
              WlaSaTy   Návštevník
              nikde nevravel ze ma maly disk. kazdy sme zacinali, ak by sme sa mali riadit heslom ze zaciatocnik by sa nemal pustat do samostatnej prace, tak si ani na nocnik nesadneme. x netreba delit, nevsimol som si ze by sa spominalo nieco o deleni xwindows. ale asi si chcel na dobru noc pocut ze mas pravdu.
              • Re: Re: Re: 12.07.2006 | 01:57
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                whatever prave ta nemoznost delit X... dobru noc.
                Debian. apt-get into it…
    • Re: inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 11:04
      alek   Návštevník
      Vďaka za rady, a hlavne za povzbudenia, to nováčik potrebuje asi najviac:) Dokopy mám cca 5 GB HDD, ale možno ešte nejaký starý harddisk zoženiem. Pustím sa do toho najskôr cez víkend, tak potom dám vedieť:)
      • Re: Re: inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 12:06
        Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
        hardisky stareho typu sa daju normalne v obchode kupit aj nove o velkosti 40, 80 a 160 GB, takze tu by som nehladal problem
        • Re: Re: Re: inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 13:54
          WlaSaTy   Návštevník
          keby chcel prikupit novy disk za niekolko tisic, tak si rovno asi kupi nejaku staru pracovnu stanicu v danej cene ale s polovicnou kapacitou HDD.
    • Re: inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 11:06
      alek   Návštevník
      A ešte: pre Gentoo som sa rozhodol práve preto, čo som o ňom počul, hoci viem, že to asi nebudem mať za jednu noc a možno ani za dve, tri... :)
      • Re: Re: inĹĄtalĂĄcia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 11:43
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        je dolezite mat spravne informacie
        Debian. apt-get into it…
    • Re: inštalácia linuxu bez CDROM mechaniky 12.07.2006 | 11:54
      Avatar titanik mint  Používateľ
      sice debian ale ide pekne z 3 diskiet http://linux.simple.be/debian/floppy