GIMP v 1 okne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.07.2006 | 16:07
Ali   Návštevník
cafte, ako sa da ( ak vobec ) prepnut GIMP aby bol v 1 okne, ako stary dobry corel photopaint teda: okno s nastrojmi bude vnutri hlavneho okna, rovnako aj okno s vrstvami, obrazky a dalsie. Ak minimalizujem hlavne, zmiznu vsetky a nie iba 1 okno a v liste bude iba 1 program. P.S. rovnako aj pri OpenOffice ( mam 1.1.3, mozno pri novsich verziach) Jedno okno (writer) a v nom viacero dokumentov. Druhe (calc) a v nom viacero dokumentov.
    • Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:57
      Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
      Je to na prd, aj mna to stve, ze sa to neda dat dohromady... aspon vo vyngrci to je riadne neprakticke.. a co pisu v Linuxe o tych virtualnych plochach... je to velice dobra pomocka/funkcia Linuxu... a kto sa nedokaze naucit /si zvyknut na jednu takuto malickost, ktora vie byt velice napomocna. Ver mi, viem co hovorim... vlastne pisem. Aj ja ked som zacinal s Linuxom som rychlo virtualne plochy odstranil, ale neskor som to zmenil... a 2-3 ti stacia. drzim palce, prejdi na Linux a zvikni si Linux != Windows.
      • Re: Re: GIMP v 1 okne 17.07.2006 | 16:07
        Ludo   Návštevník
        No aj pre windows existuje napriklad taky Litestep (nahradza explorer shell) a podporuje viac workspace-ov
    • Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:04
      WlaSaTy   Návštevník
      v gimpe sa to asi priamo neda. on bol navrhovany aby mal co najviac okien (kto ma velky monitor alebo viac monitorov pochopi). ale urcite existuje nejaka modifikacia gimpu ktora to splna, staci zagooglit.
      • Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:07
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        windows-only
        Debian. apt-get into it…
    • Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:06
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      mozno by si si mohol skusit zvyknut. otvarat gimp na samostatnej virtualnej ploche. nie nadarmo to tak je. ma to vyhody.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:12
        Ali   Návštevník
        Som zvyknuty na Win a v Linuxe ma se?u prave taketo malickosti. Je mi celkom jedno ako funguje linux, mna zaujima uzivatelske prostredie. A zvykat si na novy sposob prace sa nechce nielen mne ale aj zvisnym 98% windowsakov.
        • Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:14
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          gimp je gimp, takto bol vymysleny a vsetci su spokojni. a ty by si mohol objavit virtualne plochy...
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:15
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          zlaticko, ale to nie je vina linuxu, ze si zvyknuty na windows :-)
          • Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:21
            Ali   Návštevník
            ja hovorim ze ak chcete windowsakov presvedcit aby pouzivali linux tak musite mat aj programi s "rownakym owladanim" - podla moznosti blbuvzdorne tazko presvedcite ludi ktorim trvalo 2-3 roky kym pochopily win, aby sa teraz ucili nieco nove
            • Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 21:24
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nechceme nikoho preswedcit http://linux.oneandoneis2.org/LNW.htm
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 22:25
                WlaSaTy   Návštevník
                Presne tak, linux nie je len nejaky windows zadarmo alebo windows pre chudobnych. Linux je kvalitny operacny system ktory sa ubera vlastnou cestou. Zdarma a legalne, samozrejme s kopou kvalitnych aplikacii. Ale linux asi nie je spravna volba pre cloveka ktory ma problem zadat do vyhladavaca jednoduchy retazec: gimp "single window" Vysledkom je napriklad GIMPshop. Sranda ze mi vyhladanie daneho produktu trvalo kratsie ako napisanie tohoto prispevku.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 22:38
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  nasiel si, ale gimpshop meni len menu/skratky a dewierdifier plugin (to je to co chce) je len pre win (gimpshop pre win ho obsahuje)
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 22:58
                    WlaSaTy   Návštevník
                    GIMPshop 2.2.8 Source is available if you’re running Linux or don’t mind getting your hands a little dirty in OS X (Darwinports). sa musis skutocne nudit. odkial mas tu kravinu ze je len pre windows ked sa dodava ako dmg pre MasoX a v zdrojovych kodoch pre linux? jemu ide o to avy to pouzivalo SDI a nie MDI. a to gimpshop splna.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 23:04
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      nepocujem o tom prvykrat. ty nevies citat? GIMPShop is a free Open Source image editor that is similar to the popular Adobe Photoshop. Specifically GIMPShop is a version of the GIMP that has been edited to be more user-friendly for Photoshop users. GIMPShop was created by Attack of the Show's Scott Moschella. The menu structure and terminology are adapted to to look and feel more like Photoshop, and other adjustments were made to make the GIMP more usable. In the Windows version, the Deweirdifyer Plugin has been used to place all of the various windows into one nesting window, so it will act more like a single program that multiple little programs.. Also the menu structure and terminology are adapted to to look and feel more like Photoshop. GIMPShop was orginally developed for Mac OS X, but has been ported to Windows, Linux, and Solaris.
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 o 13.07.2006 | 00:15
                        WlaSaTy   Návštevník
                        pod wine to nefunguje?
            • Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 23:46
              pali   Návštevník
              odporucam skusit inkscape, je v jednom okne
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 12.07.2006 | 23:58
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                inkscape je vektorovy, gimp bitmapovy.
                Debian. apt-get into it…
    • Re: GIMP v 1 okne 13.07.2006 | 00:57
      Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
      Viem Ta velmi dobre pochopit. Zo zaciatku mi to tiez velmi vadilo. Nemal som hned po ruke to co som potreboval. Neskor som ale pochopil, ze to co pokladam za nesikovne je velkou vyhodou. Napr. robim webovu stranku a potrebujem vediet aky velky obrazok by mi tam najviac vyhovoval prip. ci mi farebne ladi, tak mam na pozadi prehliadac a v popredi obrazok. Ja viem existuju webove editory, kt. mozem obrazok priamo vlozit a pozriet, ale niet nad jednoduchost a znalost zdroj.kodu. To je len priklad. Ked to zovseobecnim, hlavnu vyhodu vidim v tom, ze na obrazovke mozem mat sucasne vela obrazkov a zaroven ich dokazem velmi rychlo editovat a porovnavat bez zbytocneho prepinania. Chce to len cas a prides tomu na chut.
      • Re: Re: GIMP v 1 okne 13.07.2006 | 01:01
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Tak neviem, nestaci vam alt tab?
        • Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 13.07.2006 | 10:46
          Ykso   Návštevník
          gimp shop - podoba sa to na photoshop,aj klavesove skratky su ako v photoshope
        • Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 15.07.2006 | 01:16
          Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
          Jasne ze staci. Ale v GIMPe sa mi zobrazi len okno s obrazkom bez palety farieb, okna s vrstvami, stetcami atd., ktore nepotrebujem a zbytocne zaberaju plochu. Nehovoriac o tom ked mam viac obrazkov a palety, farby atd. mam na ploche v kazdom okne.
          • Re: Re: Re: Re: GIMP v 1 okne 17.07.2006 | 15:02
            Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
            Neviem, akemu druhu grafiky sa venujes, ale podla toho co pises to nie je nijak vazne. Trvalo mi asi hodinu nez som si na to zvykol a uprimne povedane som rad, ze to funguje tak ako to funguje. Neviem si predstavit, kam by som teraz pri MDI poschovaval vsetky nastrojove okna. Takto mam vsetko na samostatnej ploche, toolboxy podla potreby mozem minimalizovat, tak aby zbytocne nezaberali vzacne miesto. Okna, ktore nepotrbujes mozes pozatvarat, vytvorit si vlastne toolboxy - dokonca aj palety za ktorymi ti je tak smutno (ja si v drvivej vacsine pripadov vystacim s ciernou a bielou:-). Toolboxy z hlavneho okna si mozes z neho oddokovat... Staci len chciet a hrat sa s nim. Pokial ta grafika ci fotografia naozaj bavi, vsetko toto sa rychlo naucis aj sam.