Aky Linux na stary notebook

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2006 | 02:50
Logan22   Návštevník
Cawte.. ludia.. Pls poradte daky linux + graf. prostredie na stary notebook digital HiNoteVP. konfiguracia Intel Pentium 120 Mhz, 24 MB RAM, 1,3 GB HDD, 1 MB Graficka, Sound,CD-Rom daka, FDD, a ST Lab sietovku 10\100 MB PCMCIA. original tam bola win95-ka, terz je tam win98 a chel som daky linux len neviem aky aj s grafickym prostredim. Diky
    • Re: Aky Linux na stary notebook 18.07.2006 | 16:07
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      Damn Small Linux, ten si aj na tak malej pamati pocina relativne dobre, ale bojim sa, ze tu by proste uz zacal swapovat.... videl som ho bezat na 233 mhz / 64 mb ram a bezal svizne... uz onieco menej svizne siel na 133mhz / 96 mb ram... pouziva to nejaky odlahceny fluxbox...
      • Re: Re: Aky Linux na stary notebook 18.07.2006 | 16:17
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mozno by isiel aj kateOS... ale tak ja som si napalil dvd verzie 2.3 a jednoducho nebootuje :(
      • Re: Re: Aky Linux na stary notebook 19.07.2006 | 11:47
        garcia   Návštevník
        DSL je dobry ale napr fluxbox robi problemy na mojom notase IBM thinkpad 390 PII 233, 128MB ram, 20GB HDD... atd.. konkretny problem je v tom ze pri vypinani DSL sa cely linux zasekne.. a potom mi ani neulozi nastavenia ani nic.. skusal som davat Slax 5.1.5.. i ked bezi ako tak ale nacitanie Slaxu trva zasrane dlho... mam aj starsiu verziu Knoppixu a ta bezi skvele a celkom rychlo bootuje ale ta verzia sa neda instalovat na HDD.. tak isto ako s DSL som pochodil aj Feather Linux, puppy linux atd.. proste fluxbox a blackbox nevonia mojmu notebooku. a KDE - Gnome uz vyzaduju 256Mb ram.. takze... nejaky napad???
        • Re: Re: Re: Aky Linux na stary notebook 19.07.2006 | 13:38
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mohol by si skusit aj "velku" distribuciu xubuntu - alternativne cd
        • Re: Re: Re: Aky Linux na stary notebook 18.08.2006 | 11:33
          Pavol   Návštevník
          Nie som žiadny "Guru", ale na mojom notebooku Dell podobných parametrov sa mi podarilo nainštalovať FreeBSD aj s Gnome a beží to slušne. Problémy nastávajú, až keď chcem robiť s OOffice. Problém nie je teda v Gnome, ale v aplikáciách.
    • Re: Aky Linux na stary notebook 13.07.2006 | 12:24
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tych 24MB je myslim az prilis malo :-( ak by sa to dalo nejako rozsirit...
      • Re: Re: Aky Linux na stary notebook 13.07.2006 | 12:41
        Logan22   Návštevník
        Dalo... len ich nemam kde zohnat :-( a za 32 MB RAM nemienim davat dakych 500 SK,, ak mas daku staru SO-EDO ram aspon 1x 16 MB za 50 sk mozes mi poslat ;-). PS.: Akurat pisem z toho notebooku ;-)
        • Re: Re: Re: Aky Linux na stary notebook 13.07.2006 | 12:59
          WlaSaTy   Návštevník
          nieco podobne by som zobral aj ja. uz dlho a marne zhanam nejaku ramku do notebooku. nove sa mi nezmestia (slot na pamet nema ten zarez ako nove ramky do nb).
          • Re: Re: Re: Re: Aky Linux na stary notebook 18.07.2006 | 20:20
            Avatar ops   Používateľ
            na tej rachotine nechcem urazovat tak asi IceWM ale XFCE
          • Re: Re: Re: Re: Aky Linux na stary notebook 14.07.2006 | 00:30
            david   Návštevník
            posetrite a kupte si nejaky novsi ved ceny sa stlacaju stale nizsie .... PS > s takou malou ramkou neviem neviem ako na X-ka.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux na stary notebook 14.07.2006 | 00:35
              WlaSaTy   Návštevník
              mne nejde o setrenie na pracovnu stanicu, mne ide o network terminal. pracovnych stanic mam dost a aby som povedal pravdu, plne zuby. no nic, asi si tam prsknem nieco nenarocne. na pine cez ssh to staci.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux na stary noteboo 18.07.2006 | 12:27
                diabolos   Návštevník
                ja mam 400ku a 64mb ramu je to tiez notebook a asi mam 4mb ovu grafiku. povim co pouzivam ja-prave instalujem ja pouzivam debian a najnovsi kernel ---teraz upgradeuje--- ako window manager pouzivam aewm++ je to to najjednoduchsi window manager co existuje.je to pisany v C++ a nema ziadny taskbara elebo ikonky.jednoducho ked kliknes na obrazovku pravim,tak ti otvori xterm,a ked kliknes strednym gombikom,tak sa ti ukaze ake programi bezia,a mozes prepnut.je to jednoduche a hlavne rychle ja ti odporucam vyskusat toto.vela stastia k tomu. ps:ked chces nejaky taskbar alebo trosku lepsi window manager tak vyskusaj fluxbox alebo blackbox. bez taskbaru s menum na kliknutie na plochu je to enlightentment
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux na stary not 18.07.2006 | 13:34
                  diabolos   Návštevník
                  promin zle som to napsal to je enlightenment
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux na stary 18.07.2006 | 13:45
                    Stano   Návštevník
                    a z tych "zlozitejsich" napriklad fluxbox
    • Re: Aky Linux na stary notebook 18.08.2006 | 12:07
      Zody   Návštevník
      Red hat 6.X alebo 5.X.
    • Re: Aky Linux na stary notebook 18.08.2006 | 18:30
      Niekto   Návštevník
      Skús Gentoo (kompilacia všetkého) + Fluxbox = nenárocne a rýchle :)
      • Re: Re: Aky Linux na stary notebook 18.08.2006 | 19:31
        migrena   Návštevník
        a co skusit STX linux ..mne sa na starom pc osvedcil ...a graficke prostredie je podobne win98 /neviem si spomenut na nazov/
      • Re: Re: Aky Linux na stary notebook 18.08.2006 | 21:39
        Dakto   Návštevník
        rychle?
        • Re: Re: Re: Aky Linux na stary notebook 18.08.2006 | 21:53
          migrena   Návštevník
          na mojom celerone 500 so 128 mb ram isiel veeelmi pekne ....je postaveny na slacku, ako kazde druhe old PC distro, rozdiel je akurat ten, ze nepouziva tie klasicke graf. prostredia /xfce, fluxbox, blackbox/ ale Equinox Desktop Environment .... http://distrowatch.com/table.php?distribution=stx http://stibs.cc/stx/ http://ede.sourceforge.net/page/