Ake distro/konfiguraciu do auta?

Sekcia: Ostatné 21.07.2006 | 11:35
Zefo   Návštevník
Cavte experti, uz dlhsiu dobu zhanam materialy a informacie okolo temy PC v Aute. Ocenim nazory a tipy na HW ktory pouzit a samozrejme na soft ktory tam nainstalovat. Predstava je nasledujuca: cca 12palcovy dotykovy monitor, malo by to hrat mp3, filmy, spolupraca s GPS + mapa by nebola zla, a aby sa v tom dalo bez vacsich problem nieco doprogramovat(nejake obsluzne programiky na diagnostiku, ovladanie podsvietenia a podobne hracky). Diq za kazdy nazor.
    • Re: Ake distro/konfiguraciu do auta? 13.07.2006 | 23:03
      LinuXer   Návštevník
      Windows XP SP 2 Professional + SK Lip pack, alebo Windows Vista Basic Premium :)
      • Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do auta? 13.07.2006 | 23:22
        WlaSaTy   Návštevník
        skutocne fundovana odpoved, musim uznat i ked april uz bol tento rok. ale naspet k otazke, zavisi od poziadaviek. pocitace sa daju zlozit vseliake, napriklad na baze via itx s cpu ktore ma minimalny prikon ale dostatocny vykon. otazne je ake pametove medium pouzit, harddisk dost trpi ak clovek prejde po jame. zeby sme poskladali sw raid z compact flash? dalsia otazka vystava aj s napajanim, niektore zostavy preziju aj s 6V.
        • Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do auta? 19.07.2006 | 20:19
          Avatar ops   Používateľ
          v aute mas 12v zasuvku zalezi na tom aky konektor dame: hned zasuvku do zdroja ...
          • Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do auta? 20.07.2006 | 13:43
            Attila   Návštevník
            Mna napadlo, že by sa to dalo aj 3 sekundy vyriešiť tak, že kernel by bol priyamo zahrnutý v nejakom procesore. Takže namiesto nejakej inštrukčnej sady by tam bol kernel aj s potrebnými modulmy do toho vpálený. Len asi z updatovaním by už bol problem.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do aut 21.07.2006 | 10:29
              Avatar ops   Používateľ
              hadam sa nebudeme musiet tlacit do USA do Intelu aby nam tam nahrali(do tovarne)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do 21.07.2006 | 11:35
                WlaSaTy   Návštevník
                ale, zrejme myslel technologiu pribuznu s firmware. napriklad taky alzasoft ponuka flash ide (40 pin) ktory sa da teoreticky pouzit na odlahceny system ak clovek pouzije nejaku malicku dosku s pasivnym chladicom - nema to mechanicke casti. pametove medium by mohlo byt kludne aj flash na usb, ale ten ma na filmy neskutocne vysoku cenu. problemom v tomto pripade ostane display, ak nepouzijeme notebook ktory zasa trpi mechanickym harddiskom.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do aut 20.07.2006 | 18:36
              Avatar ops   Používateľ
              jako ho tam nahrat?
        • Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do auta? 14.07.2006 | 19:59
          Zefo   Návštevník
          VIA ITX by nebolo zle, a s Flash diskom som ratal ako najlepsou volbou. No z pohladu LOW COST a napajania mi napadlo nieco taketo: starsi notebook s dotykovym displejom, tu neni problem ani s napajanim, kedze to ma baterku a adaptery su priamo na 12V do auta. Problem je softver: povedzme, mas k dispozicii ~300mhz cpu, 64|128RAM. Nahodit *unix ktory bude hrat filmy a mp3, neni problem. No poziadavka je taka aby system nabiehal max. 3sec. (ktore jadro?) Pokial ma niekto tipy na optimalizaciu startovania linuxu, sem s tym :) Alebo potom QNX, Minix3 or what? :)
          • Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do auta? 15.07.2006 | 17:00
            WlaSaTy   Návštevník
            cpu intel 300MHz nemoze zarucit prehravanie najnovsich verzii mp4 vo vysokom datovom toku bez prislusnej akceleracie a pochybujem ze by niekto prekodoval filmy do formatu ktory je prehratelny (doslovne) na notebooku. inac start os (aj s aplikaciami) do 3 sec? taky os sa uz nepodporuje. odpovedou moze byt suspend to disk/ram (podla potreby).
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do aut 19.07.2006 | 20:22
              Avatar ops   Používateľ
              soft z mobilu! napriklad taky symbian pre nokie
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraciu do 19.07.2006 | 20:45
                WlaSaTy   Návštevník
                zaujimali by ma dve odpovede : 1) aky vyrobok na baze symbian os od nokie vie prehravat video v rozliseni plneho dvd (720x405, 720x576, 720x480 ) alebo polovicnej plochy z dvd (509x286, 509x407, 509x339) popripade rozlisenia zalozeneho na vga (640x*)? 2) kedy bol portovany symbian na pentium (x86)? inac je pravda ze notebook na baze pII by mal v pohode prehrat rozne videa v rozliseni ake sa pouziva pri vcd (352x288, 360x240) alebo svcd (480x576, 480x480). ale najlepsie by bolo ist do bazaru a vyskusat dany vykon (napr cez movix), ale neviem si predstavit ako clovek v bazari steluje system aby dostal akceleraciu na starej karte. mimochodom, beznym notebookovym harddiskom a optickym mechanikam nesvedci akceleracia v aute, menovite ak clovek prejde cez jamu na ceste :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraci 19.07.2006 | 21:39
                  Avatar ops   Používateľ
                  to by potrebovalo spravit vlastnu distro. to by muselo nacitat zaklad:namountovat flash/hdd, zapnut x-ka, a programy automaticky. to jako bezpecnost na ziadna to by nebolo ziadne graficke prostredie len X
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfiguraci 19.07.2006 | 21:29
                  Avatar ops   Používateľ
                  na video som nemyslel, nasiel som minix . ale ak to ma startovat do 3 sek tak co ine. viem ze vyssie je napisane co.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/konfigu 19.07.2006 | 21:55
                    WlaSaTy   Návštevník
                    hm, bez videa mu staci obycajny cd/mp3 prehravac do auta. mimochodom, co ma spolocne minix a symbian os?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro/kon 20.07.2006 | 11:53
                      Avatar ops   Používateľ
                      nic
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ake distro 20.07.2006 | 13:03
                        WlaSaTy   Návštevník
                        pohoda.