preinštalaval som win a nejde mi opraviť zavadzač

Sekcia: Konfigurácia 22.07.2006 | 11:09
Avatar fico1 mandriva 2006  Používateľ
mal som winxp a mandriva2006 v počítačii a zavádzač lilo. padol mi win a tak som ho znovu inštaloval a potom som chcel zmeniť win zavadzač za lilo cez inšalačné dvd mandriva 2006 ale keď dám "re-install Boot Loader" tak mi potom vypíše "runnig :echo ¦ lilo whit root/mnt run_program can not output in /root/tmp/.drakx-stderr.1190(mode ´>´ ) lilo faied: at /usr/lib/libdrakx/bootloader.pm line 1238, line1 a ja neviem čo s tým má robiť pretože som ešte len úúúplný začiatočník. Aj by som preinšaloval mandrivu ale mám v nej uložené najeké foro ktoré nweviem d´dotiaľ vytiahnuť skúšal som to cspuistením live knipox ale keď som daé foto chcel skopírovať na USB kľúč tak to nešlo.
    • Re: preinštalaval som win a nejde mi opraviť zavad 22.07.2006 | 11:09
      Avatar fico1 mandriva 2006  Používateľ
      už som našiel riešenie na http://qa.mandriva.com/twiki/bin/view/Main/MandrivaLinux2006Errata vlož install dvd -- daj f1-- napíš rescue-- go to console--mkdir -p /root/tmp--exit-- choď do GUI menu --- re-install boot loader a jeto potom už nabehlo lilo aj tak ďakujem za snahu poradcov
    • Re: preinštalaval som win a nejde mi opraviť zavad 14.07.2006 | 14:20
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nabootuj s nejakou live distribuciou a potom: 1. mount /dev/hdXY /mnt/hdXY 2. chroot /mnt/hdXY 3. ak je potrebne uprav si lilo.conf a zadaj prikaz lilo 4. restart kde hdXY je particia kde mas nainstalovany system
      • Re: Re: preinštalaval som win a nejde mi opraviť z 14.07.2006 | 17:23
        Avatar fico1 mandriva 2006  Používateľ
        najskôr mám urobiť body 1+2 a keď to nepôjde tak 3. ? čo to znamená ak je to "potrebné" uprav si lilo.conf
        • Re: Re: Re: preinštalaval som win a nejde mi oprav 14.07.2006 | 17:34
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          urobis krok 1, potom krok 2, potom krok 3. v kroku 3 si mozes upravit lilo,ale nemusis. ak ho nechces uprvavis, proste zadas len prikaz lilo.
          • Re: Re: Re: Re: preinštalaval som win a nejde mi o 15.07.2006 | 00:02
            Avatar fico1 mandriva 2006  Používateľ
            urobil som krok č. 1 a keď som napísal mount/dev/hda6/mnt/hda6 ( na ktorom mám mandrivu) tak mi napísalo bash: mount/dev/hda6/mnt/hda6: Adresár alebo súbor neexistuje pričom, ale existuje pozeral som ho cez live knopix a je vňom aj súbor lilo.conf mylsím, že som nemusel mať ani live CD pretože keď som z inštalačným dvd mandriva dal F1 a rescue tak tam je aj go to console ale aj tam ni napísal to isté ešte by som dodal že ke mi badol win tak som tam mal FAT32 ale potom som na C: dal NFTS
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinĹĄtalaval som win a nejde 16.07.2006 | 12:54
              Ludo   Návštevník
              :)))
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinĹĄtalaval som win a nejde 15.07.2006 | 01:27
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              mezderu si nechal kde? mount /dev/hda6 /mnt/hda6 samozrejme, ze adresar /mnt/hda6 musi existovat este pred napisanim tohoto prikazu
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinĹĄtalaval som win a n 16.07.2006 | 20:43
                Avatar fico1 mandriva 2006  Používateľ
                napísal som mount dev/hda6 /mnt/hda6 a po entry napísalo mount point /mnt/hda6 does not exist Tak už neviem čo stým. Poradte mi ako zachránim súbory -foto z mandrivy a ja ju odinštalujem a nebuem nič opravovať
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinĹĄtalaval som w 16.07.2006 | 20:49
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  opakuj po mne: mount /dev/hda6 /mnt/hda6 adresaar /mnt/hdb6 musi existovat. mkdir /mnt/hdb6
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinĹĄtalav 16.07.2006 | 21:00
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    hda6
                    Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: preinštalaval som win a nejde mi o 14.07.2006 | 20:41
            tom   Návštevník
            Kdysi jsem taky pouzival mandrake a opravoval lilo tim, ze jsem nabootoval, zadal bud rescue, nebo upgrade systemu a ono to rychle projelo instalacni proces vcetne bootloaderu a nic se z disku nestratilo..ale jak to ted ma mandriva, uz nevim.
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinštalaval som win a nejde 16.07.2006 | 00:46
              anonym   Návštevník
              Áno tom, stále to tak funguje a je to dobré riešenie.Iba si treba dať pozor na to kam sa zapíše lilo keď je dostupných viac linuxových partícií a ak je v MBR ešte staré lilo je dobre odstrániť ho reinicializáciou MBR inak sa zduplikujú záznamy a je to treba prečistiť.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinštalaval som win a ne 16.07.2006 | 20:39
                Avatar fico1 mandriva 2006  Používateľ
                toto riešenie mi nefunguje a preto som dal túto tému do fóra ako sizstím či je staré lilo v MBR a ako spravím reinicializáciu MBR