CO nainstalovat

Sekcia: Hardware a Drivery 16.07.2006 | 20:03
???   Návštevník
co mam nainstalovat na notbuk s procesorom 200 MHz aky linux mi na tom pojde a ake pracovne prostredie si tam mam dat
    • Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 02:10
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      este by bola zaujimava informacia o RAM. ja by som tam dal debian 3.1, moznoze aj s 2.6 kernelom a asi bez prostredia - ciste X. [flame] ostatni tu budu presadzovat kate os, gentoo, DSL, slackware,... nepocuvaj ich [/flame] :D
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 02:33
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        slackware ;)
        • Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 02:47
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          zase som mal som pravdu. dakujem :D
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 02:52
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            viac ludi by odporucilo na taky slaby stroj slacka, ale neries ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 02:56
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              a to akoze preco? to je dobra blbost
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 09:44
                meno   Návštevník
                preco by to mala byt blbost... vela ludi trpi utkvelou predstavou ze debian je nenarocny a rychly.... blbost, skusal som, mam intel celeron 466mhz 128mb ram, a viem o com hovorim, hruza, mizeria, je to sice jedno z tych pouzitelnejsich, ale prd s voctem, slackware je svizny jak diva svina, ale aj tak pouzivam zenwalka, koli aktualnosti.... takze, ked pride na rec pre starsie stroje, gentoo, slackware a podobne veci, ano, debian? LOL ROFL
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 15:14
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  to je taka blbost. si asi porovnaval slackware s init=/bin/sh a debian so spustenymi vsetkymi servermi. mi vysvetli ako by mohol byt jeden linux a druhy linux so spustenymi rovnakymi vecami rozdielne rychle. gentoo? ano, o pol roka ho mas hotove. tvoj prispevok je na zaplakanie
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 16:47
                    meno   Návštevník
                    jednoducho, proste optimalizacia balickov :-P spustene servery neboli, pretoze to je prva vec co vypinam, hlavne ked mi to je aj tak na nic.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CO nainstalova 16.07.2006 | 17:14
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      a ja by som chcel zit v rozpravkovom svete... mas nejake porovnanie vykonu i386 a i486 balikov? http://www.teamlambchop.com/archives/may00.htm tu pisu o i386 balickoch: The so-called i386 clients are most likely optimized for Pentium class machines. Especially if they were done with a good compiler that can do that. They just so happen to also run on 386 machines too, hence the name. http://archives.linux-vserver.org/200602/0225.html toto konkretne sa tyka debianu: debian's i386 packages (ie -mtune=i486) este pochybnosti? rozpravky si nechaj pre ineho
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CO nainsta 16.07.2006 | 18:07
                        meno   Návštevník
                        tak ked si tak presvedceny ze nezavisi od distribucie iba od nastaveni, tak si vyskusaj optimalizovat fedoru core tak aby bola tak svizna ako slackware, vela stastia :-D kludne skus optimalizovat na sviznost zenwalka, ten ma porovnatelne aktualne verzie programov :-P
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CO nai 16.07.2006 | 18:17
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          ano? a v com je to odlisne od debianu (okrem toho, ze by to bolo viacej prace)? ked na jednom linuxe mas spustene to co na druhom, z principu to nemoze byt velky rozdiel (fedora ale nema vanilla kernel a netusim ake to ma nasledky a ma aj SElinux). ale do optimalizacie fedory by som sa nepustal. a fedora bola pouzita aj na tom PC pre treti svet, takze zjavne sa to da aj s fedorou. co dalej? vytiahnes na mna, ze mam optimalizovat vistu?
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CO 16.07.2006 | 18:35
                            meno   Návštevník
                            pozri sa, on sa pytal aku distribuciu na starsie pc, pri tvojom sposobe zmyslania je tato otazka uplne nezmyselna, ved vobec na distribucii nezalezi, kezda sa da nastavit... ja ti hovorim ze mam skusenosti s distribuciami na svojom srotnom pc, presiel som ich niekolko kym som nasiel taku ktora by slapala v pohode. skusal som debiana, slapal citelne pomalsie aj po vypnuti nepotrebnych sluzieb ako zewalk, nehovorim ze ostrielany debianista by ten vykon vedel este o nieco zlepsit, ale aj tak hovorim ze ked pride na to tak slackware a klony su optimalnejsie pre starsie pc co sa tyka vykonu, pretoze odpadava zbytocna optimalizacia dodatocna, v podstate hned po instalacii mas rychly system, max. povypinas este nejake zbytocnosti... debian som do toho stavu nedostal aby bol porovnatelne rychly, nehovorim ze som nad nim vysedaval dni a hral sa s nim... a to nie som zaciatocnik, takze ak niekto chce na vazne starsi hardware rychlu distribuciu, tak podla mojich skusenosti je najoptimalnejsi slackware resp. klony
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.07.2006 | 19:07
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              tak si precitaj to tvoje "debian? LOL ROFL" len som ti dokazal, ze je to blbost a ty si zacal od veci. neviem co ty si tam vsetko instaloval, zakladna instalacia ma nejakych 100MB balickov a netreba nic odladovat, zakladna instalacia obsahuje len zakladny system (zo serverov len MTA), co uz len na tom moze byt narocne pre 200MHz delo? ved na tom sa da hrat quake3! nema zmysel pokracovat.
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.07.2006 | 19:21
                                meno   Návštevník
                                hej, istaloval som ten 100mb zaklad + cez aptget som pridal xfce... ja ti nehovorim ze ten system tam nepojde, pojde tam aj fedora, da sa( cisto teoreticky ) aj na fedore bezat, clovek si zvykne, ja ti iba hovorim ze rozdiel je vyrazny, oproti fedore je zewalk nadsvetelna rychlost. debian je na tom podstane lepsie, ale stale to bolo pomalsie ako zenwalk. ano, debian sa da pouzivat, ide to v poho, ja iba hovorim ze slackware je rychlejsi. quake3 ide, to je pravda, hravam :-D ale skus si spustit par veci naraz a zistis ze delo to zrovna nie je...
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.07.2006 | 19:48
                                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                  kde su tie casy, ked som mal este horsie nez to delo a quake3 ani half-life tam nebezal (16MB RAM, neakcelerovana grafika) a bol som relativne spokojny... o to viac ma rozosmutni, ked si dnes niekto nevie vazit 1GHz procesor s 256MB RAM, to uz je DELO :) aspon kvoli takym idu ceny dole :)
                                  Debian. apt-get into it…
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.07.2006 | 20:03
                                    meno   Návštevník
                                    :) tak na tom sa zhodneme ;) 1GHz s 256mb ram je naozaj delo, na ktorom pobezi cokolvek... tiez o takom snivam, ale nehce sa mi do toho investovat momentalne. v podstate mi staci aj to co mam, ale pristup na disk je velmi pomaly, 33ide je velmi zla vec na plnohodnotne pouzivanie :'(
            • Re: Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 13:06
              Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
              tak tak ako vravis, slackware :-)
              So let it be written, so let it be done....
        • Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 11:38
          Avatar Dávid Kovács Slackware  Používateľ
          Slackware :-)
          Dávid Kovács [ Davs ] - Slackware 11.0
          • Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 12:02
            david   Návštevník
            ja by som skusil najskor DSL a potom slackware
    • Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 12:53
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      kateOS gentoo DSL Slackware :-)))
      • Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 12:56
        Ludo   Návštevník
        Kedze tenkomp je pomerne dost slaby,takby som tam dal asi gentoo(kompiloval by som ho ale radesej na inej,silnejsej masine) alebo rovno Linux from scratch:)
        • Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 17:20
          ???   Návštevník
          Ked ho budes kompilovat na inej masine tak sa na slapsiu vobec nehoodi lebo sa gentoo prisposobuje presne na dany hardver a z inym pojde zle
          • Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 17:26
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            nie ked sa na tej druhej masine naspravia spravne flagy pre gcc/g++ na masinu kde pobezi.
          • Re: Re: Re: Re: CO nainstalovat 16.07.2006 | 17:27
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            kompilatoru sa da povedat pre aky procesor ma vyplut binarku. vola sa to cross-compiling, mozes si na x86 stroji kompilovat aj pre uplne odlisne architektury.
            Debian. apt-get into it…
            • CO nainstalovat 16.07.2006 | 18:27
              Avatar chembro   Používateľ
              Hoci som zaryty gentoo uzivatel, priklanam sa k slackwaru.