Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.07.2006 | 23:11
sano   Návštevník
ahojte. nahodil som si Ubuntu 6.06 chcel by som vedieť ako je to s firewallom a antivirom pod linuxom, ktorý je najlepší, ako sa inštaluje poprípade nastavuje a tak podobne. je nutný aj nativirák alebo ani nie. vopred vďaka za rady.
    • Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom? 19.07.2006 | 17:11
      Avatar chembro   Používateľ
      Myslim, ze ani jedno z toho nepotrebujes :)
    • Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom? 19.07.2006 | 18:22
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Antivirus nepotrebujes. Co sa tyka firewola tak tu na linuxos.sk vysiel jeden pekny clanok.
      • Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom 21.07.2006 | 15:07
        sano   Návštevník
        ďakujem za vaše odpovede. už som si to trošku ujasnil.
        • Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antiv 21.07.2006 | 15:18
          meno   Návštevník
          truchu neskoro ale predsa....... ja len aby si sa nenechala uniest prvym prispevkom, firewall na linuxe potrebujes, to je jedina vec ktoru by si mal mat asi... staci zakladny, ale take ze secko dnu povolene to e e
    • Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom? 19.07.2006 | 17:19
      Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
      Antivir skutecne pust z hlavy, ten neni potreba. Ale o fireawllu bych to same netvrdil. Je sice pravda ze v ubuntu se nespousteji zadne sluzby, ktere by cekaly na spojeni z venci, ale i tak bych firewall nahodil. apt-get install firestarter gui klikatko na nastaveni iptables. Nejjednodussi zpusob jak v linuxu rozchodit firewall. SuSEr
    • Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom? 19.07.2006 | 17:44
      glumm   Návštevník
      pripajam sa k nazoru ze antivirak netreba a fw ak chces mat kontrolu nad sietovymi spojeniami tak si daky nainstaluj.
      • Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom 19.07.2006 | 17:56
        123   Návštevník
        alebo ako firewall skus guarddog , treba mu sice asi 20MB zavislosti ale je prehladny ,dobre sa v nom da vsetko potrebne nastavit. Lepsie povedane guarddog nie je firewall , je to iba klikatko na nastavenie iptables.
    • Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom? 19.07.2006 | 17:19
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      firewall by som doporucil nastavit si a to bud cez iptables alebo cez nejaku graficku nadstavbu.
    • Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom? 21.07.2006 | 15:38
      jb   Návštevník
      No zapni si firewall len tedy ak mas VIP inaksie to nema cenu. A antivirus ti je nanic.
      • Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom 21.07.2006 | 15:47
        meno   Návštevník
        to s tou VIP tiez nie je tak uplne pravda... zabudol si na utoky zvnutra, ja furt citam v logoch pokusy z lokalnej siete... fw za kazdych okolnosti ak si pripojeny na siet... staci zakladny, ja tiez sa s tym nijak nehram, zakazem secko dnu a povolim secko von, to mi na desktop bohato staci...
        • Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antiv 22.07.2006 | 16:41
          Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
          to je zaujímavé ale co je vip? som nahodil ten guarddog ale velmi tomu nerozumiem. please help.
          • Re: Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým a 22.07.2006 | 16:47
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            nestaci len nahodit, ale aj dokumentaciu treba precitat.
          • Re: Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakĂ˝m 22.07.2006 | 16:51
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            VIP je asi verejna IP
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejak 22.07.2006 | 17:24
              meno   Návštevník
              :-D jj tiez mi to chvilu trvalo kym som pochopil co to VIP je... a potom som to nechcel prezradzat, nech ma kazdy potesenie z toho ze na to dojde ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a n 22.07.2006 | 17:43
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                nechcem ti kazit radost, ale ja som to vedel hned ;)
                Debian. apt-get into it…
    • Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom? 22.07.2006 | 19:22
      Avatar ops   Používateľ
      o virusy sa neboj, aj tak nexistuje takmer zaiden(len jeden) na ktory mozno len tááááááázko narazis. a ak fakt sa bojis tak skus avast! antivirus for linux, a firewall iptables
      • Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antivirom 22.07.2006 | 20:53
        Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
        no chlapci prúser. asi som tam dačo nastavil čo som nemal a nejde mi net pod linuxom. v tom onom guaddog som nič neprestavil len som dal použiť a už mi net nejde. ako to vrátiť späť? zachránte ma. díky.
        • Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým antiv 22.07.2006 | 21:01
          Avatar ops   Používateľ
          skus iptables odinstalovat, a potom zas nainstalovat alebo ak je tam nieco jako "Vrátiť pôvodne nastavenia"
          • Re: Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejakým a 22.07.2006 | 21:02
            Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
            dobre ako na to?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejak 22.07.2006 | 21:19
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              netreba odinstalovat iptables. staci toto: iptables -F INPUT iptables -F OUTPUT iptables -F FORWARD iptables -P INPUT ACCEPT iptables -P OUTPUT ACCEPT
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako je to s Firewallom a nejak 22.07.2006 | 23:11
              ---   Návštevník
              v guarddog-u je to jednoduche , na zalozke PROTOCOL je na pravo zoznam moznosti napr:DATA SERVE, FILE TRANSFER,... v jednotlivych kategoriach zaskrtni to co si myslis ze ti treba a uloz to. Urcite ti bude treba v sekcii FILE TRANSFER toto:FTP, HTTP, HTTPS , v sekcii NETVORK toto: DNS , v sekcii MAIL mozno POP3, SMTP...ak ti nieco nepojde a predtym islo ,tak je jasne ze to blokuje firewall , hladaj to niekde v nastaveni.