pomozte prosim...

Sekcia: Konfigurácia 21.07.2006 | 00:45
Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
nemozem prepisat /etc/x11/xorg.conf zmeny sa nedaju ulozit a tak strasne som chcel rozchodit tu seriovu mys... poradite.... A nemozem sa prihlasit ako root v ubuntu. / v grafickom mode/ iba v konzole takze v grafickom mode nemam ziadne prava iba ako user. Aj ked som vytvoril konto roota prihlasim sa nim iba v konzole. Ubuntu nema midnight commander /mc/
    • Re: pomozte prosim... 21.07.2006 | 00:39
      100   Návštevník
      V grafickom mode sa pod rootom v linuxe z bezpecnostnych dovodov nikdy neprihlasuje (avsak da sa to nastavit v spravcovi prihlasenia)! Ked je to potrebne tak si program ktory chceme spustit ako root spustime pomocou sudo nazov_programu resp. sa v konzole prepneme do roota pomocou su
    • Re: pomozte prosim... 21.07.2006 | 00:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      sudo vim /etc/X11/xorg.conf (miesto vim pouzi editor aky chces) v grafike: gtksu gedit /etc/X11/xorg.conf ten root je vysvetleny v inom threade kde si sa pytal, staci sa tam len pozriet... ubuntu ma mc sudo apt-get install mc
      • Re: Re: pomozte prosim... 21.07.2006 | 00:45
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        nie gtksu ale gksudo, sorry
    • Re: pomozte prosim... 21.07.2006 | 00:30
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      sudo apt-get install mc alebo mozes skusit: sudo nano /etc/X11/xorg.conf a nezakladaj kvoli kazdej blbosti novy topic, toto si mal dat do toho predosleho
      Debian. apt-get into it…