Problem s WIFI : modul

Sekcia: Hardware a Drivery 27.10.2006 | 11:15
Urameshi   Návštevník
Ahojte potrebujem poradit. Chcem spustit WIFI kartu OvisLink : 802.11G+ > mam takyto problem : Error : driverloader failed . Nejde tiez iwconfig. Instaloval som aj ovladace. Mam Debian kernel :2.6.17 : je updt. z 2.4.* Za rady vopred dakujem.
    • Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 13:26
      Avatar kvaso Debian  Používateľ
      Zdravim... Mohli by ste napisat presne o aku kartu ide? alebo aspon na akom chipe je zalozena? Nepisete co konkretne nejde s iwconfig... nejde spustit alebo len nevie najst zariadenie kedze nemate naloadovany modul?
      • Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 14:12
        Urameshi   Návštevník
        Ahoj. Ide o kartu WL-8000PCI : 802.11G+. Nainstaloval som ovladace z originalnej stranky. Ten iwconfig : nejde spustit. Vdaka
        • Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 14:16
          Urameshi   Návštevník
          To som zase ja. Chcem sa opytat ci budem mat rovnake problemy ak si nainstalujem Ubuntu 6.06. Ak my mozes poradit na oba verzie vdaka.
          • Re: Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 14:55
            Avatar kvaso Debian  Používateľ
            Mno... neviem ako si instaloval driver /tu kartu nemam tak to nemozem vyskusat/ ale stiahol som si ten balik a ked ho rozbalis vnutri najdes subor driverloader*.tar.gz a v nom subor install - ten si precitaj a skus to podla neho /kedze pouzivas debian tak pre teba bude platit "Method B" cize instalacia z DEB balika. A pokial ide o Ubuntu - je zalozene na debiane takze by malo byt vsetko rovnake /ak nie tak ma snad niekto opravi :)/
        • Re: Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 14:34
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          a mas ho nainstalovany?
          • Re: Re: Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 16:07
            Urameshi   Návštevník
            Nainstalovany je. Cital som aj FAQ a README, nasiel som aj ako postupovat, ale nepomohlo to. Este sa na to podrobnejsie pozriem. Zatial vdaka
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 16:28
              Urameshi   Návštevník
              Presny problem: error : module build failed. Chcem sa opytat nemoze to byt nieco s jadrom kernelu ? ci
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 16:36
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ten driver je pre danu verziu jadra (pre 2.4 alebo 2.6)? mas nainstalovane headre, pripadne zdrojaky kernelu?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s WIFI : modul 25.07.2006 | 16:53
                  Urameshi   Návštevník
                  Zdrojak je 2.6.17 : co sa tyka ovladacov neviem pre ake jadro su, lebo som ich tahal z of. stranky : http://www.ovislink.com.tw/download.htm :su to tieto : AirLive WL-8000PCM/PCI Linux Driver, 2006/5/5: ine som na googl. nenasiel.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s WIFI : m 27.10.2006 | 11:15
                    ن   Návštevník
                    اهماهمتمهتمتمتت