Ako zapisovat v ubuntu?

Sekcia: Hardware a Drivery 01.08.2006 | 02:23
ando   Návštevník
Akurat som nainstaloval ubuntu 6.06 a potreboval by som nejaky PODROBNY navod na to ako by som mohol zapisovat aj na windowsacke oddiely. Pri kazdom pokuse mi to vypisalo ze disk je iba na citanie. Ako ho presvedcit o opaku???? dik.
    • Re: Ako zapisovat v ubuntu? 26.07.2006 | 21:44
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial su tie disky typu FAT, tak takych navodov je plny internet. pokial sa jedna o disky NTFS, tak najlepsie co moze clovek urobit je : obratit sa na vyrobcu windows aby zverejnila specifikaciu daneho suboroveho systemu.
      • Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu? 26.07.2006 | 22:00
        Stano   Návštevník
        je nejaka distribucia, ktora moze bezne narabat aj s NTFS?
        • Re: Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu? 26.07.2006 | 22:13
          WlaSaTy   Návštevník
          vsetci dobre vieme ze microsoft nezverejnil specifikacie ntfs pod pouzitelnou licenciou. ale kedysi existovala jedna moznost, pouzit ovladace z nt ak ho mal clovek legalne nadobudnuty, myslim ze sa to volalo captive alebo podobne. ale kto chce, moze naprogramovat ten ovladac aj sam, najme ked nevie ako na to. kto prilozi ruku k dielu?
          • Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu? 26.07.2006 | 22:21
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            pripadne sa pozri na ntfs-3g (http://www.linux-ntfs.org
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu? 26.07.2006 | 23:00
              joha   Návštevník
              Návod je třeba na ubuntu.wz.cz
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu? 26.07.2006 | 23:03
              joha   Návštevník
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu? 27.07.2006 | 01:43
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                poradi niekto, ako vyhodit z plochy windowsove disky? aby som ich ale mal v menu miesta? dakujem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu 27.07.2006 | 02:13
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  klik pravym na ne a zmazat ak sa nemylim...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat v ub 27.07.2006 | 13:23
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    no ziadne zmazat tam nie je - iba odpojit
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat 27.07.2006 | 15:05
                      david   Návštevník
                      nastavenie pracovnej plochy, ikony zariadeni odklikni a mas vymalovane :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako zapisovat v ubuntu 01.08.2006 | 02:23
                  123   Návštevník
                  ak sa chces zbavit ikon diskov na ploche tak spusti prikaz gconf-editor a v nom najdi /apps/nautilus/desktop/volumes_visible odskrtni a je to
    • Re: Ako zapisovat v ubuntu? 26.07.2006 | 21:44
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      zalezi aky filesystem tam mas. ak fat32 tak je to jednoduche (mount -o remount,rw /mnt/win /dev/hdXY). ak je to ntfs tak zapis je len experimentalny a pomaly. */mnt/win moze byt iny adresar, podla toho kde sa ti mountuje dana particia
    • Re: Ako zapisovat v ubuntu? 31.07.2006 | 13:56
      rooter   Návštevník
      najskor otvor program disky (system->sprava->disky) zadaj pouzivatelske heslo vpravo klikni tvoj hardisk a otvor kartu oddiely v "zoznam diskových oddielov" klikni na oddiel kde mas windows v pravo sa pozri aky mas suborovy system a napis nam to sem do diskusie
    • Re: Ako zapisovat v ubuntu? 01.08.2006 | 02:09
      Sophos   Návštevník
      FUSE som v pohode nahodil a vie to zapisovat mazat aj ine blbosti v pohode... Inak ked ces manual skus google.com