Amatér-problém s fluxboxom

Sekcia: Ostatné 23.03.2005 | 15:06
DeeKAY   Návštevník
Na starom PC ktore fluxbox 100% zvladne ho neviem pustit. Je tam Feather Linux co je vlastne odlahceny knoppix a velkostou jedina distribucia ktora sa tam mesti. Ked som ho pustil z Cd, fluxbox automaticky nabehol ale po instalacii na HD sa mi pusti iba konzola. Skusal som napisat "fluxbox" ale vypisalo mi ze nejde Xserver (hoci neviem co to je :-( z Linuxu viem zatial len ako vypnut pocitac). Volakde som videl prikaz "startX" ale aj potom mi vypise ze IO FATAL ERROR a dalej si bohuzial nepamatam. Co je problem, co mam nastavit ci spravit? Prosim pomozte. Dakujem.
    • Re: Amatér-problém s fluxboxom 18.03.2005 | 01:19
      Raztos   Návštevník
      Zdravim Pokial mas zinstalovany Knoppix na pevnom disku a jednnm tvojim problemom je, spustit fluxbox, tak to mozes urobit nasledovne: 1. Vytvoris si subor .xinitrc v domovskom adresary, povedzme /home/deekay/.xinitrc a do tohto suboru napises nasledovne: fluxbox To je vsetko.Snad este by som spomenul, ze mozes ho editovat pomocou editora "joe", alebo "nano". Ak sa chces nieco viac dozvediet( a podla mna by si ma, pokial chces uspesne pracovat pod x-kami) tak si precitaj manual k xserver a to nasledovnym prikazom: man Xserver . Vynikajucou radou pre teba by bolo napriklad prestudovanie www.xfree86.org . Vsetko co sa pytas, sa uz 100 krat riesilo.
      • Re: Re: Amatér-problém s fluxboxom 18.03.2005 | 18:01
        Toudy   Návštevník
        Skus este startfluxbox... :) Mozno pomoze..
    • Re: Amatér-problém s fluxboxom 18.03.2005 | 18:48
      yin yin@szm.sk   Návštevník
      startx JE MALIMI PISMENAMI!!! 'www.xfree86.org', ani 'man Xserver' TEBE VELA NEPOVEDIA!!! Pozri si subor /etc/X11/.conf a pokus sa v nom nastavit spravne parametre, ak si nebudes vediet poradit, posli mi mail, alebo ICQ 320 670 287... rad ti poradim a vysvetlim par drobnosti, aby si mal dobry start
      • Re: Re: Amatér-problém s fluxboxom 23.03.2005 | 15:06
        DeeKAY   Návštevník
        Dakujem vsetkym, uz som to spojazdnil. Uz len spojazdnit sietovku a mam to v suchu. Este raz vsetkym ...Dakujem :-) Ozaj dik za kontakt. Ked mozem, teda by som sa este spytal na nejake veci, ak mozem.