Problem s dial uppom pri kubuntu 6

Sekcia: Konfigurácia 30.07.2006 | 18:18
Robo   Návštevník
Nainstalal som kubuntu 6 a neide mi vytacave pripojenie na net, modem mi funguje iba ked sa uz zda ze sa pripojil potom sa spojenie prerusi. Mam modem microcom 56k internal/L a pripojenie od T-C*M-u. dakujem za pomoc
    • Re: Problem s dial uppom pri kubuntu 6 29.07.2006 | 16:00
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      no takto ti nikto nepomoze, kedze si nepovedal nic podstatne. aku chybovu hlasku vypise? aka distribucia? cez aky program pripajas?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: Problem s dial uppom pri kubuntu 6 29.07.2006 | 16:01
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        ja mamut, sak distribucia je jasna. to je tak, ked robim zas 10 veci naraz:) ale ostatne dve otazky su otvorene stale
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: Re: Re: Problem s dial uppom pri kubuntu 6 29.07.2006 | 16:38
          Avatar Robika kubuntu  Používateľ
          Takze pripajam cez kppp a vypisuje mi: The pppd daemon died unexpectedly Exit status: 1 a ked dam detaily tam mi pise The remote system is required to authentificate itself But I couldn`t find any suitable secret (password) for it to use to do so None of the avaible passwords would let it use an IP adress
          • Re: Re: Re: Re: Problem s dial uppom pri kubuntu 6 30.07.2006 | 18:18
            ---   Návštevník
            pomoc je zrejme lahka, najdi /etc/ppp/peers/kppp-options a v tomto subore vymaz mriezku , tak aby tam zostalo len noauth a malo by to ist