phpmyadmin

Sekcia: Konfigurácia 30.07.2006 | 14:32
matesso   Návštevník
Nazdar vsetci ! Mam mensi problem s Mysql Serverom, sluzba bezi, v terminali ho viem dokonca aj ovladat, lenze akonahle spustim phpmyadmin, tak mi vyhodi ze sa s nim nevie spojit. Ak mate nejake napady, prosim napiste, ak treba vypis napise de ho najst. poslem, Dik mates
    • Re: phpmyadmin 30.07.2006 | 12:33
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      tak mi vyhodi ze sa s nim nevie spojit uz sa mi nechce pisat na taketo veci neslusnosti lebo mam dobru naladu tak to poviem slusne. ked mi vypise program chybu tak ta chyba ma vacsinou cislo a presny vypis!!!!!!! A nie to co si TY napisal. takze pokial chces pomoct tak to pustis zase a pastnes sem cely vypis chyby. Urcite sa to sem zmesti.
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: phpmyadmin 30.07.2006 | 12:49
        matesso   Návštevník
        no ved ten vypis som nevedel najst. bo co mi vo Firefoxe vypisalo je Error MySQL said: Documentation #2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
        • Re: Re: Re: phpmyadmin 30.07.2006 | 13:03
          azurIt   Návštevník
          no ved to je presne ono ty madar ;) pastni sem este konfigurak k mysql (mal by byt v /etc/my.cnf alebo /etc/mysql/my.cnf)
          • Re: Re: Re: Re: phpmyadmin 30.07.2006 | 13:10
            mates   Návštevník
            my.cnf [mysqld] datadir=/var/lib/mysql socket=/var/lib/mysql/mysql.sock [mysql.server] user=mysql basedir=/var/lib [safe_mysqld] err-log=/var/log/mysqld.log pid-file=/var/run/mysqld/mysqld.pid ????
            • Re: Re: Re: Re: Re: phpmyadmin 30.07.2006 | 13:42
              azurIt   Návštevník
              teraz skontroluj ci existuje subor /var/lib/mysql/mysql.sock a ak ano tak si otvor konfigurak k phpmyadmin (vola sa config.inc.php), najdi tam toto (bude tam takych riadkov viac, najdi prvi v poradi): $cfg['Servers'][$i]['socket'] a nastavi to takto: $cfg['Servers'][$i]['socket'] = '/var/lib/mysql/mysql.sock';
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: phpmyadmin 30.07.2006 | 14:26
                mates   Návštevník
                ahoj no nasiel som subor config.default.php kde sa tento riadok nachadzal a som to aj zmenil, ale vypis je taky isty, nist sa nezmenilo
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: phpmyadmin 30.07.2006 | 14:32
                  azurIt   Návštevník
                  ok tak skus nastavit aj dalsie veci co tam su takto: $cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost'; $cfg['Servers'][$i]['port'] = ''; $cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'socket'; keby to stale neslo tak skus toto $cfg['Servers'][$i]['socket'] nastavit na nejaky neexistujuci subor (hocijaky), malo by to vypisat inu chybu (nieco akoze nevie najst ten socket file). ak to bude vypisovat stale to iste, tak editujes zly konfig.
                  • Re: phpmyadmin 27.09.2007 | 22:59
                    Avatar linuxacik Debian  Používateľ
                    omg... ale ja ten subor nemam... kde ho zoberem... raz som ho mal ale newiem uz odkial... hmm.. a potom mi all islo aj ftp a tam :-) ale ten jeden SOCK subor potrebujem !!! newiete niekto kde ho stiahnut?
                    Dal som si debian, a druhy HDD s naj vecami sa mi zmazal xD
                    • Re: phpmyadmin 28.09.2007 | 15:47
                      sam12   Návštevník
                      ahoj, tusim ze nemusis nic vytvarat len nastavit prava na ten adresar... blizssie ti viem poradit ked dojdem domov z roboty, ked to teda este vecer bude aktualne... ja to mam tak ze adresar /var/lib/mysql ma prava: pre ownera vsetko a pre ostatnych citanie

                      uzivatel je mysql
                      • Re: phpmyadmin 28.09.2007 | 15:48
                        sam12   Návštevník
                        teda owner je mysql