WLAN80211g adapter na Mandrive 2006

Sekcia: Hardware a Drivery 30.07.2006 | 16:23
Avatar nitroxide Mandriva 2006  Používateľ
Kupil som si WLAN adapter od Microcomu na CD su vsak ovladace iba na Window$. Z netu som si stiahol ovladac na chipset (ZD1211) pre linux. V navode je pisane aby som mal skompilovany kernel. Nainstaloval som si balicek kernelsrc a v adresari /usr/src/linux som napisal make. Asi po pol hodine to bolo dokoncene. Napriek tomu mi pri kompilacii ovladacov na ten adapter vypisuje varovania aj ked som upravil makefile podla navodu (verzia kernel a cesta ku src). Na konci make sa vytvori subor .ko ktory sa aj sam nakopiruje do systemu. Lenze potom modprobe -v zd1211.ko napise Invalid Module Format a neda sa nacitat. Poradte prosim ci som urobil niekde chybu pri kompilacii kernelu ale niekde... vdaka...
    • Re: WLAN80211g adapter na Mandrive 2006 30.07.2006 | 12:36
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      mate rovnake gcc ako v kerneli ktory je nalodovany ?. Mate rovnaku verziu jadra ? tem modprobe nema len obycjany vypias ze Invalid module format !!! ale aj ostatne veci urcite vypise. a ked nie tak v dmesg | tail po modprobe urcite nieco bude s tym spolocne. Tak treba podat vsetky potrebne informacie nielen ze invalid module format !!!!!!! ;D
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: WLAN80211g adapter na Mandrive 2006 30.07.2006 | 16:23
        nitroxide   Návštevník
        dakujem... nainstaloval som balik gcc a preinstaloval kernelsrc a uz to frci... dalej som postupoval uz iba podla navodu a ide to... vdaka...