kde aplikacie pod gnome v ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2006 | 00:51
Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
Skusal niekto spustat amarok pod ubuntu? Po spusteni mi vyhodilo vela okien s chybami. Potom som ho spustil cez konzolu pomocou sudo a nabehol v poriadku. Zistil som, ze aplikacie povodne urcene pre kde spustene pod gnome ukladaju svoje nastavenia v /home/uzivatel/.kde/ lenze prava pre tento priecinok ma iba root. Takze programy musim spustat pomocou sudo v konzole co je dost nepohodlne. Vie niekto ako zmenit prava pre ten priecinok .kde/ ?
    • Re: kde aplikacie pod gnome v ubuntu 30.07.2006 | 15:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      prava pre domaci adresar konkretneho uzivatela su nastavene pre daneho uzivatela. nie pre roota. mas niecho zle nastavene takze riesenie: sudo chwon -R user.user /home/user
      • Re: Re: kde aplikacie pod gnome v ubuntu 30.07.2006 | 15:23
        Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
        sudo: chwon: command not found nejde to.
        • Re: Re: Re: kde aplikacie pod gnome v ubuntu 30.07.2006 | 15:26
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          myslel chown
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Re: Re: Re: kde aplikacie pod gnome v ubuntu 30.07.2006 | 15:30
            Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
            Konecne to ide. Dakujem. Ale preco som to mal tak blbo nastavene to neviem.
            • Re: Re: Re: Re: Re: kde aplikacie pod gnome v ubun 30.07.2006 | 15:35
              WlaSaTy   Návštevník
              pretoze si spustil program z KDE pod rootom ale s nastavenim uzivatela. takze ti to vytvorilo standardnu konfiguraciu pre kde u teba ale vlastnik bol root. multiuser, mily watsone.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde aplikacie pod gnome v 30.07.2006 | 15:39
                Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
                Pod rootom som ho spustil az na druhy raz. Prvy raz normalne ako uzivatel a neslo to. Po druhy krat som ho spustil pod rootom a islo to. Neslo iba o amarok, robili to aj ostatne kde aplikacie.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde aplikacie pod gnom 31.07.2006 | 00:50
                  WlaSaTy   Návštevník
                  zaujimave. zeby bol ten bug v /etc/skel? neverim, to som este nezazil ....
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde aplikacie pod 31.07.2006 | 00:51
                    Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
                    Vidim, ze si online, pozri si temu nizsie s Dosemu a skus mi prosim pomoct. Dakujem.