Nahrada za C++ Builder

Sekcia: Ostatné 26.03.2005 | 15:02
Avatar pepsy Mandrake 10.1  Používateľ
Uz dlhsi cas sa pokusam najst adekvatnu nahradu k C++ Builderu. Zatial sa my to ale nepodarilo. Mal som nainstalovany Kylix a le stym som spokojny nebol a nedavno som nainstaloval C++ BuilderX a ten ma od klasickeho Buildera velmi daleko. To naozaj neexistuje pod linuxom kvalitny vyvojarsky nastroj s dobrym grafickym rozhranim? Nieco kde mam na zaciatku prazdny formular a ja si do neho vkladam komponenty a pisem iba minimum zdrojoveho textu. Za odpoved vopred dakujem .
    • Re: Nahrada za C Builder 18.03.2005 | 19:00
      yin yin@szm.sk   Návštevník
      Linux nieje o grafike a nikdy nebude... ta ho len sprevadza... X windows-i SU PROSTRIEDOK NIE CIEL skus KDevelop a Umbrello (UML)
    • Re: Nahrada za C Builder 18.03.2005 | 19:58
      q-parser   Návštevník
      Je fakt troska skoda, ze neexistuje adekvatne C/C++ IDE pre Linux. Je pravda, ze taketo programovanie usetri mnoho casu, lebo vlastne dokopy nic nerobis. Osobne by som prijal kodenie priamo v C a pouzil kniznicu GTK+ alebo QT.
      • Re: Re: Nahrada za C Builder 18.03.2005 | 22:22
        lukipuki   Návštevník
        Myslím, že na Qt nejaké klikacie IDE existuje, ale môj názor na IDE je iný. Keď som musel na skúške z programovania klikať v nejakom IDE vo Windows, tak som preklínal ten editor, ktorý nič nevedel. Na každú operáciu som musel presunúť ruku z klávesnice na myš. Som zvyknutý na vim a každý, koho poznám a používa vim, nedokáže bez neho žiť. Proste skratky ako dd, J, dw, o, gq} sú dosť namakané a ušetria veľa práce. Kto nevidel, neuverí.
        • Re: Re: Re: Nahrada za C Builder 19.03.2005 | 00:54
          q-parser   Návštevník
          Ja si kodenie bez vim tiez neviem akosi predstavit. Fatk cisty kultovy prespikovany editor. Navstevujem jedno forum a tam dvaja xalaniskovia zbuxavaju IDE. Som zvedavy, co z toho nakoniec bude...
    • Re: Nahrada za C Builder 18.03.2005 | 22:40
      david   Návštevník
      nahrada za C++ Builder neviem poradit, ale ja programujem objekty pod Kate a pouzivam prekladac g++ ak si robil v Linuxe v C, a pouzival si vi editor tak to vyzeralo asi takto gcc priklad.c -o priklad a v Kate pises g++ priklad.C -o priklad - pozor objekty pod linuxom maju priponu *.C ide to celkom v pohode, inac skus devcpp, ale neviem ci existuje verzia pod linux
    • Re: Nahrada za C++ Builder 26.03.2005 | 15:02
      piko91   Návštevník
      Len tak: co proti Kylixu?