problem s pridanim repozitarov v suse 10.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.08.2006 | 12:02
rado   Návštevník
nainstaloval som si suse 10.1 z dvd a po instalacii by som si xel doinstalovat kodeky a ostatne veci, ktore niesu v instalacii a potrebujem ix pre multimedia. postupoval som podla navodu a do instalacnyx ciest som sa snazil pridat repozitare, ktore som si nasiel vo forax, ale mi to napisalo: "unable to create installation sources from 'http://packman.unixheads.com/suse/10.1'". Rovnako mi to pise aj pri inyx repozitarox a nedaju sa pridat. takisto mam pocit, ze mi ani software updater nefunguje, internet cez browser a email klient mi ale ide. Na internet som napojeny pomocou LAN eth0 cez proxy server, ktory mi ide na desktope. suse mam na laptope ibm r50e. dakujem za rady.
    • Re: problem s pridanim repozitarov v suse 10.1 03.08.2006 | 22:39
      WlaSaTy   Návštevník
      pod kym spustat spravcu software? vyzve ta dany program na zadanie hesla ze by sa sam prepol na administratorske konto? ak nie, tak asi nemas opravnenie na instalaciu software. skus si k tomu najst ako sa prepnes na uzivatela root. ps.: ty si portorikanec alebo mexican ze pises x namiesto ch?
      • Re: Re: problem s pridanim repozitarov v suse 10.1 03.08.2006 | 23:13
        rado   Návštevník
        zrejme ma to prepne do admin modu, lebo si to pyta heslo roota, ked idem do YaST. Som portorikanec :o). zial tu sa linux este velmi nedostal, preto mam s prexodom nan mierne problemy.
      • Re: Re: problem s pridanim repozitarov v suse 10.1 03.08.2006 | 23:33
        rado   Návštevník
        nemoze to mat nieco spolocne s tym internetom? myslim proxy. davnejsie som na inom pocitaci instaloval suse 9.3 a tam mi to normalne islo. tam ale bolo priame pripojenie wifi cez dhcp.
        • Re: Re: Re: problem s pridanim repozitarov v suse 03.08.2006 | 23:39
          WlaSaTy   Návštevník
          samozrejme ze moze. ak mas pristup na web a nenadefinujes ho tam kde treba, tak sa ti nestiahne aktualizacia alebo novy software. samozrejme ze pridanie instalacneho zdroja (repository) zlyha tiez. teraz este zistit kde sa to nastavuje pre balickovac systemu :-)
          • Re: Re: Re: Re: problem s pridanim repozitarov v s 03.08.2006 | 23:56
            rado   Návštevník
            hmmmm, a nevies poradit kde sa to nastavuje a najlepsie aj ako? thx
            • Re: Re: Re: Re: Re: problem s pridanim repozitarov 04.08.2006 | 00:17
              WlaSaTy   Návštevník
              ja? nie. suse nepapam.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s pridanim repozit 04.08.2006 | 00:26
                rado   Návštevník
                no neva, diky za aj tak za radu, aspon mam ake take tusenie co by som mohol hladat a snad si to tu niekto precita a pomoze mi. aky linux papas?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s pridanim rep 04.08.2006 | 00:40
                  WlaSaTy   Návštevník
                  suse linux je distribucia ale linux je len jeden. ale s tym nastavenim ti poradi prirucka, skus sa do nej pozriet.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s pridanim 04.08.2006 | 00:49
                    rado   Návštevník
                    tu odpoved som velmi nepoxopil, ale skusim najst nejaku tu prirucku a pozriet to tam. skor ale dufam, ze mi poradi niekto tu, bo vela o linuxe neviem a studovat celu prirucku, ked neviem, co presne hladam asi bude na dost dlhu dobu.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s prid 04.08.2006 | 12:02
                      WlaSaTy   Návštevník
                      obvykle sa prirucky davaju aj na instalacne CD. dost casto aktualizovane verzie priruciek dostupne na domovskej stranke daneho projektu, skus pozriet na www.suse.cz