iptables problem

Sekcia: Konfigurácia 06.08.2006 | 19:42
milo   Návštevník
mam probelm davam do iptablov # iptables -A OUTPUT -d security.debian.org --dport 80 -j ACCEPT a vypisuje mi ze nepozna --dport co stym??
    • Re: iptables problem 05.08.2006 | 20:59
      milo   Návštevník
      daval som tam aj IP adresu ale pise to furt bad built - in chain name Unknow arg '--dport'
      • Re: Re: iptables problem 05.08.2006 | 21:04
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        musis specifikovat aj protokol
        • Re: Re: Re: iptables problem 05.08.2006 | 21:17
          milo   Návštevník
          myslis -p tcp???to som tam dal a zacalo to vypisovat na obrazovku vselijake klikyhaky... som to musel zrist ctrl-c inak robil som to podla tohot http://www.debian.org/doc/manuals/securing-debian-howto/ap-fw-security-update.en.html
          • Re: Re: Re: Re: iptables problem 05.08.2006 | 21:26
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            hm, toto mi preslo: iptables -A OUTPUT -p tcp -d security.debian.org --dport 80 -j ACCEPT
          • Re: Re: Re: Re: iptables problem 05.08.2006 | 23:09
            nardew   Návštevník
            to co znamena kliky haky? to ako ked si vlozil to pravidlo? nejak sa mi to nezda
          • Re: Re: Re: Re: iptables problem 06.08.2006 | 03:20
            Milo   Návštevník
            no uz to preslo :) ,neviem ci to bolo ale predtym sa presmeroval asi na obrazovku neaky vystup asi... inak ale dalsi problem :) iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT toto nechce ties preist -P requires a chain and a policy toto napisalo..kua a toto maju v tom how to take chyby
            • Re: Re: Re: Re: Re: iptables problem 06.08.2006 | 04:22
              Milo   Návštevník
              nakoniec mi to preslo...ale aj tak potom pri vypise iptables -L mi vyheli uprostred vypisu neake klikihaky... bolo to nieco ako ID:127.0.0.1 ID:.... a takto asi 3 riadky..a same Ip adresy a este neake blbosti
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: iptables problem 06.08.2006 | 18:17
                Avatar nardew debian  Používateľ
                no skus tie "blbosti" sem nakopirovat
            • Re: Re: Re: Re: Re: iptables problem 06.08.2006 | 19:42
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              s parametrom -P sa zadava defaultna politika. iptables -P INPUT DROP iptables -P OUTPUT ACCEPT iptables -P FORWARD ACCEPT alebo DROP