format

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.08.2006 | 02:02
Avatar dodko ubuntu  Používateľ
ahojte chcem poprosit o radu!!! mam nainstalovane xp spolu s ubuntu a potreboval by som vediet nazor ci mozem sformatovat ubuntu s partitionom lebo chcem nainstalovat SUSE10 a ci sa vobec oplati ho menit dakujem
    • Re: format 05.08.2006 | 22:37
      jjj   Návštevník
      na toto nie je ziadna odpoved , skus uvidis. Ak myslis ze je lepsie suse tak nevahaj a instaluj. Nebudu ti fungovat po instalacii multimedia , ale tie nejdu ani v ubuntu hned po instalacii. Ak mas dostatok pamate tak skusaj a hladaj co ti bude viac vyhovovat.
      • Re: Re: format 05.08.2006 | 22:40
        dodko   Návštevník
        a co ten partition mozem s nim sformatovat
        • Re: Re: Re: format 05.08.2006 | 22:49
          jjj   Návštevník
          nepoznam suse ale tipujem ze suse si s tym poradi pri instalacii ,len zrejme bude stacit vybrat disk na ktorom mas ubuntu a on to sformatuje.
          • Re: Re: Re: Re: format 05.08.2006 | 22:54
            Avatar dodko ubuntu  Používateľ
            a co hovoris na ubuntu
            • Re: Re: Re: Re: Re: format 05.08.2006 | 23:12
              jjj   Návštevník
              ubuntu mam uz skoro rok a budem ho mat este dost dlho ,lebo som si maximalne zvykol
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 06.08.2006 | 00:08
                dodko   Návštevník
                este sa opytam mam nainstalovane gnome a aky je rozdiel medzi nim a kde ktore je lepsie
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 06.08.2006 | 00:12
                  jjj   Návštevník
                  kazde je ine ,takze porovnavat sa to moc neda, KDE sa viac podoba na windows. Ak chces KDE tak si do ubuntu doinstaluj balik kubuntu-desktop ,ten nainstaluje KDE a pri starte systemu si ho vyber a uvidis.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 06.08.2006 | 23:47
                    dodko   Návštevník
                    ahoj este sa ta chcem opytat nainstaloval som si prehravac XMMS a aj tak mi nejdu prehrat MP3 obycajna hudba bezi
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 07.08.2006 | 10:52
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      suse podporuje gnome aj kde... ak chces tak si mozes lahko pridat dalsie... s multimediami v suse som sa babral tak dlho, az som presiel na ubuntu :D
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 07.08.2006 | 10:58
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      vyskusaj este zopar dalsich prehravacov, napriklad amaroK
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 09.08.2006 | 11:55
                      den   Návštevník
                      Musis mat naistalovane kodeky! http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_cz#Jak_nainstalovat_kodeky_multim.C3.A9di.C3.AD alebo http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9_form%C3%A1ty
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 09.08.2006 | 12:51
                        dodko   Návštevník
                        stiahol som si z internetu real player pre linux a precomi to nejde nainstalovat ani otvorit a vobec y cd mi nejdu vobec nainstalovat nijake programy co stym
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 09.08.2006 | 13:18
                          fathum   Návštevník
                          toto je zoznam balickov, ktore som v ubuntu doinstalovaval po instalacii systemu a s mediami nemam problem: libmad0, libxine-extracodec, libxine1c2 (posledne 2 balicky som si tahal z netu, neboli v repozitaroch), k prehravacom totem-xine, amarok-xine (pokial pouzivas amarok) , k firefoxu totem-xine-firefox-plugin a este som si stiahol z netu kodeky win32codecs.tar.gz2 (no neviem odkial, googlil som) a rozbalil som odtial subory do vytvoreneho adresara /usr/lib/win32 ...dufam, ze ti to pomoze, mne vsetko ide fakt dobre ...okrem dvd, no to uz je ina kapitola (libdvdcss)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fo 09.08.2006 | 14:44
                            ---   Návštevník
                            baliky libxine-extracodec, libxine1c2 su v repozitaroch ,ale v Multiverse ,zrejme ich len nemas nastavene v System-->Správa-->Vlastnosti Softveru , tam daj pridat a zaskrtni multiverse a universe pre jednotlive zdroje. keby daco , tak tu to najdes http://packages.ubuntu.com/
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 09.08.2006 | 15:27
                              fathum   Návštevník
                              no to nemam ...spristupnoval som iba universe ..cize ok ...beriem spat ....nespristupnoval som si to kvoli rychlosti synapticu a vyhladavani v nom ...a zatial som nepotreboval nic take, co by som nemal v spristupnenych repozitaroch (ked nepocitam spominane libxine*** kniznice
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 09.08.2006 | 12:53
                        dodko   Návštevník
                        stiahol som si z internetu real player pre linux a precomi to nejde nainstalovat ani otvorit a vobec y cd mi nejdu vobec nainstalovat nijake programy co stym
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 09.08.2006 | 12:54
                        dodko   Návštevník
                        stiahol som si z internetu real player pre linux a precomi to nejde nainstalovat ani otvorit a vobec y cd mi nejdu vobec nainstalovat nijake programy co stym
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 09.08.2006 | 13:03
                          den   Návštevník
                          Ak mas este stale ubuntu,tak chod na http://forum.ubuntu.cz/ a preboha si volaco precitaj o svojej distribucii.Existuje totizto volaco take ako balicky programov pre konkretne distribucie,ale laskavo si to NASTUDUJ, aj o linuxe vseobecne.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 09.08.2006 | 14:46
                          ---   Návštevník
                          tu najdes aj real player a vela dalsich veci: http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fo 10.08.2006 | 01:17
                            dodko   Návštevník
                            skusal som stiahnut ten prehravac aj to naslo a vypytalo si to instalacne cd a mal som stlacit enter ,po stlaceni to ostalo stat a nic dalej ,skusal som aj amarok aj ine a nic co stym
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: format 11.08.2006 | 02:02
                        peto   Návštevník
                        ja som natrafil na stranku easyubuntu