zdielanie netu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2006 | 21:08
Termixx   Návštevník
Zdravim, som novacik, buduci tyzden instalujem linux (pravdepodobne suse alebo mandrivu) a chcel som sa este predtym nieco spytat: Doteraz som mal winXP a internet som zdielal z druheho pocitaca, na ktorom je tiez winXP. Ako potom v linuxe nastavim, aby som mohol aj nadalej zdielat net? Dik za kazdu odpoved.
    • Re: zdielanie netu 11.08.2006 | 21:01
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      mas tam 2 sietove karty?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: zdielanie netu 11.08.2006 | 21:23
        Termixx   Návštevník
        na kazdom pc jednu, ak si myslel to
        • Re: Re: Re: zdielanie netu 12.08.2006 | 01:00
          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
          nemal by byt podla mna problem mne o takto slo na kazdom linuxe co som skusal bez problemov ... "linux ti net z lanka" nacita v pohode ... :D
          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: zdielanie netu 12.08.2006 | 12:27
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      pokial je to to zdielanie netu, ktore je v XP zname, tak bohate staci v Linuxe nastavit sietovy adapter na DHCP dynamicke pridelovanie adries a vsetko bude slapat, ako ma.
    • Re: zdielanie netu 12.08.2006 | 13:32
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      V linuxe ti to pojde v pohode, ale podla mna je lepsie riesenie kupit si router. (je to pohodnejsie)
    • Re: zdielanie netu 12.08.2006 | 15:50
      termixx   Návštevník
      jo viem ze lepsi je router, ale nedavno som kupoval modem (vtedy som nevedel ze budem mat 2pc) mohli by ste mi vysvetlit kde presne to nastavim? inak, este otazka co nie je celkom k teme, myslite si, ze pre mna ako novacika je vhodna mandriva? Alebo si mam zohnat inu distribuciu..jednoduchsiu?
      • Re: Re: zdielanie netu 12.08.2006 | 16:11
        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
        Mandriva je zaradena k typu distribucii urcenych prave novacikom, ale z mojej skusenosti by som radcej vlolil nieco vhodnejsie ako kubuntu... .
        • Re: Re: Re: zdielanie netu 13.08.2006 | 20:02
          termixx   Návštevník
          dik, ubuntu ani kubuntu nechcem, kamos s nimi mal dost problemy ked zacinal... prave preto mandrivu.
    • este par otazok 13.08.2006 | 20:06
      termixx   Návštevník
      Celkom som zabudol, a co rozdelenie disku(som ohcotny ponechat linux 15GB z celkovych 80GB)? Mam to spravit rucne s dakym softom alebo to nechat, nech si s tym poradi linux pri instalacii? Co mam urobit aby som nestratil ziadne data? Kedze som doteraz mal winXP, mam tu FAT32, pojde linux aj tak? Alebo ten "zvysok" disku treba nejak specialne naformatovat? Da sa to? Este nieco, cital som ze LILO si nerozumie s winXP ked je na disku, je to pravda? Mam radsej pouzit GRUB alebo nieco ine?
      • Re: este par otazok 13.08.2006 | 21:11
        skywaker   Návštevník
        LILO si z Win rozumie dobre Mandriva si sama najde Windows ale da sa v mandrive dat aj grub .... Grub pouzivaju distribucie ako Ubuntu alebo Fedora... Vobec by som nehovoril ze Ubuntu je tazke ale skor ze treba si pohladat na internete navody a nebat sa opytat na Forach ako na to ... Ubuntu vsak vyzaduje rychly internet
    • Re: zdielanie netu 23.08.2006 | 13:50
      termixx   Návštevník
      No prave som nainstaloval linux a neviem si rady s tym netom. Kde sa nastavuje to dhcp? Instalacia prebehla v pohode, dokonca lanka bola automaticky nastavena, tak som sa s tym nebabral, ale teraz mi net nejde :( Please help!
      • Re: Re: zdielanie netu 23.08.2006 | 14:05
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ako root zadaj: route -n ak tam najdes spravnu default gateway, tak je problem inde ;)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: zdielanie netu 23.08.2006 | 14:23
          termixx   Návštevník
          kam to mam zadat? (uz som hovoril, ze som s linuxom nikdy predtym nerobil)
          • Re: Re: Re: Re: zdielanie netu 23.08.2006 | 14:43
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            no do prykazovaho riadku terminalu, konzoly podla toho co mas v menu a mozes skusit napisat netconfig a nastavit net tam
            Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: Re: Re: Re: zdielanie netu 23.08.2006 | 17:23
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            otvor si terminal a zadavaj: su (heslo roota) route -n
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: zdielanie netu 26.08.2006 | 19:38
              x   Návštevník
              dik, uz to ide
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdielanie netu 26.08.2006 | 20:32
                rooter   Návštevník
                co ide, internet ci prikaz????
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdielanie netu 28.08.2006 | 21:08
                  f   Návštevník
                  net, mal som zle nastavenu sietovu kartu (moja chiba)