ubuntu 6.06 a prve prihlasenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.08.2006 | 19:54
stelmi-ef   Návštevník
mam mensi problem s prihlasenim sa do ubuntu 6.06 pri instalacii totizto nepyta registrovanie uzivatelskeho mena, ale hned ide na heslo. to sice zadam, ale uzivatelske meno jednoducho nepoznam. v predoslych verziach ubuntu a vlastne vo vsetkych distribuciach to bolo tak, ze zadam uzivatelske meno a k nemu heslo. poradte co sa deje, alebo ako by som sa do systemu mohol dostat.. dikes
    • Re: ubuntu 6.06 a prve prihlasenie 12.08.2006 | 17:39
      Dumaru   Návštevník
      Pri inštalácii K/Ubuntu 6.06 zadávaš ak si dobre spomínam v poradí meno užívateľa (v mojom prípade Dumaru), užívateľ (dumaru) a heslo (******), ktoré ešte druhýkrát pre kontrolu potvrdzuješ. Neprihlasuješ sa menom užívateľa ale užívateľom. Takže v mojom prípade "dumaru" + "heslo". Potom si to môžeš zmeniť na automatické prihlásenie cez Systém/Správa/Prihlasovacia obrazovka.
      • Re: Re: ubuntu 6.06 a prve prihlasenie 12.08.2006 | 17:42
        stelmi-ef   Návštevník
        prave to mi instalcia neposkytuje.. neda mi moznost nastavit si meno ani uzivatelske meno. mam moznost zvolit si iba heslo.. preto sa pytam, ci je chyba dakde u mna, alebo mam vadnu install verziu ubuntu. instalujem z alternate cd.
        • Re: Re: Re: ubuntu 6.06 a prve prihlasenie 12.08.2006 | 18:29
          Dumaru   Návštevník
          Kubuntu aj Ubuntu som inštaloval niekoľkokrát, kde je ten istý textový inštalátor, ale nikdy som nemal problémy. Taktiež som inštaloval z alterante CD ako ty na čistý disk a rozdelil som ho pri inštalácii. Jedine ak Ubuntu inštaluješ na iný Linux (čisto hypoteticky) a chce zdieľať užívateľa. Nemám ale skúsenosti s inštaláciou Linux na Linux.
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 a prve prihlasenie 12.08.2006 | 19:54
            stelmi-ef   Návštevník
            uz somto vyriesil. stiahol som z ineho mirroru instalacne cd ubuntu a ide v pohode uz. ozaj to bola nejaka nedorobena verzia asi...