ahoj mam staru sunku a chcel by som na nu linux

Sekcia: Hardware a Drivery 18.08.2006 | 12:47
Avatar zajo37   Používateľ
ahoj, mam staru sunku (PI,100MHz,32Mbram, 2*900Mb HDD). Chcel by som sa opytat ci na nej rozchodim nejaky linux. Som zaciatocnik, ktory zacinal od MS-DOSu a skoncil az pri W Xp.
    • Re: ahoj mam staru sunku a chcel by som na nu linu 14.08.2006 | 02:22
      red   Návštevník
      heh rozchodis ale nevjem ci s x-windows asi len shell :P
    • Re: ahoj mam staru sunku a chcel by som na nu linu 14.08.2006 | 08:42
      meno   Návštevník
      skus damn small linux, ten tam pobezi v poho... podla toho co tam chces robit, ale pobezi ti tam nejaky urcite. inak, to ako si na tom rozchodil win xp?
      • Re: Re: ahoj mam staru sunku a chcel by som na nu 14.08.2006 | 12:07
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        win xp potrebuje 128 ram aby ako tak fungoval... a viac ako 1gb miesta, a ani ten cpu sa mi nezda... asi potrebuje vysvetlit ze XP a 95 nie je celkom to iste :) damn small, puppy... ak by si chcel nieco zlozitejsie, tk napriklad zenwalk, ale to netusim ci pojde :)
        • Re: Re: ahoj mam staru sunku a chcel by som na nu 14.08.2006 | 14:29
          david   Návštevník
          je som sa pokusal dat DamnSmall na P166, 2*16 simm mbram, 1,2 GB HDD a nenabehol mi ani system. ale tebe mozno pojde vyskusaj, mna tam nejak cvicila grafika tak som to nechal
          • Re: Re: Re: ahoj mam staru sunku a chcel by som na 14.08.2006 | 15:05
            Avatar zajo37   Používateľ
            sorry, ze som to blizsie nevysvetlil, na "starej sunke" som zacinal s MS DOSom a skoncil pri W98, no nedzi tim mam este 2 PC s W Xp, do ktorych ale nemozem dat linux, lebo su v zaruke. (tim som chcel povedat ze som zaciatocnik v linuxe)
            • Re: 14.08.2006 | 17:21
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              LOL. to je nejaka software zaruka?
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: 18.08.2006 | 12:47
                Avatar warior GenToOo  Používateľ
                To je OEM... skratka OS viazany na stroj... paradna hovadina. Take daco vymyslia len kreteni od woknowsou :D
            • Re: Re: Re: Re: ahoj mam staru sunku a chcel by so 14.08.2006 | 17:57
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              zaruku nestratis ak na tie nove pc das linux ;) (samozrejeme ak to nemas nejako specialne upravene v kupno-predajnej zmluve :) )
    • Re: ahoj mam staru sunku a chcel by som na nu linu 14.08.2006 | 23:47
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      damnsmall by mohol ist vcelku realne. ja som ho skusal na 180Mhz/48MB RAM a bol svizny vcelku. Na tom kompe som skusal este Vector linux, ale hmm rychlost bola v pohode ale na 100 Mhz no neviem neviem.