pomoc s kupou notebooku

Sekcia: Komunita 14.12.2006 | 02:28
david   Návštevník
Zdravim, som student a nemozem si dovolit kupu draheho notebooku, takze cena by sa mala pohybovat okolo do 25000 max. 30 000. Chcem sa opytat na akeho vyrobca sa mam, resp. nemam orientovat. Pocul som zle veci o ACER. Ako je na tom znacka ASUS?
    • Re: pomoc s kupou notebooku 18.08.2006 | 19:22
      Avatar nardew debian  Používateľ
      http://www.linux-laptop.net/
    • Re: pomoc s kupou notebooku 18.08.2006 | 19:50
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      thinkpady od ibm (teraz od lenovo) su dobre podporovane, nemam ziadnen problem. len neviem teraz ake su ich ceny...
      • Re: Re: pomoc s kupou notebooku 18.08.2006 | 21:21
        rooter   Návštevník
        poznam cloveka co ma notebook asus na ktorom mu ide vpohode danix aj z touchpadom a zvukom (vsetko sa spravne detekuje)
        • Re: pomoc s kupou notebooku 18.08.2006 | 22:43
          Avatar david Debian Lenny  Používateľ
          mal by si dat viac kriterii nie len cenu > za 30000 sa da kupit aj celeron M aj Intel dual core inak www.hej.sk >sekcia pocitace pda ibm(lenovo) jeden z fakt najlepsich acer > mam no hruza asus > no neviem Hp > kancelarsky pracant ale da sa s nim zavisi aky trafis toshiba > ok skvela vec fujitsu siemens > tiez zaujimave to kusky uz od najlacnejsich maju wifi, ale kazia sa vraj HDD dell > do 30000 asi tazko kupis dobry atd atd atd
          dreamwalker
          • Re: Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 00:58
            Avatar chembro   Používateľ
            som stastnym majitelom Asus A6R rady. pouzivam Gentoo Linux . Zo zaciatku sice boli mensie problemy s irq ale dalo sa cez to prejst ;-). Okrem Gentoo mi sa mi podarilo aj Ubuntu spojazdnit len treba vypnut podporu modemu aby zvuk isiel .
            • Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 12:35
              LUcoRP   Návštevník
              ja som nestastnym majitelom ASUS rady A9t, zvuk ide iba pod starym kernelom, citacka kariet nehrozi, graficka karta ani tuk. Otrasna podpora zo strany vyrobcu co s tyka linuxu. ASUS neodporucam. BTW nevymeni niekto notebook ASUS za Lenovo?:)))
    • Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 12:42
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      IBM\Lenovo jednoznacne (i ked ani ASUS neni zly, zalezi na rade). Inac co by ste povedali, keby v shope pribudli Notebooky, kt. idu bez problemov na linuxe a dali by sa kupit (popripade aj s predinstalovanym a nastavenym linuxom) ??
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 12:50
        david   Návštevník
        Na Shark.sk som nasiel toto: http://www.shark.sk/?cmd=tovar_detail&product=1308791
        • Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 13:08
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Kasli na WinXP(jedine za predpokladu, ze tam chces LEN linux, alebo aj WIn, ale nelegalny... ) to ti musia strhnut z ceny a rovno si potom skus pozriet taky, kt. ma Intel Pentium M. WinXP = cca -3000Sk z ceny.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 16:21
            Avatar chembro   Používateľ
            hej a zas +3000Sk za instalaciu a konfiguraciu linuxu na laptope, ktore budete do ceny zaratavat :D. najlepsie je kupovat notas bez systemu (Asus) alebo s FreeDOS co ponuka pri niektorych modeloch HP :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 16:25
              Avatar chembro   Používateľ
              btw nebol by som proti keby ste ponukali IBM lenovo s SLED 10. check this
    • Re: pomoc s kupou notebooku 19.08.2006 | 17:49
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja len poznamku k vsetkym tym IBM (Lenovo) oznaceniam. pristup firmy Lenovo je trosku cudny. tie legendarne nb su thinkpad. lenovo notebooky sa lisia podporou linuxu a dizajnom. takze thinkpad. su to spickove notebooky, ktore celkom nezapadaju do uvedenej cenovej kategorie, ale videl som uz aj obstojny ThinkPad R51e za necelych 30000 (ale s XP home). inac by lepsie ceny mohol mat HP.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: pomoc s kupou notebooku 20.08.2006 | 03:42
        Avatar sejtys Red Hat 8, Debian, SUSE 10  Používateľ
        Povodne so bol iba sledovac.... V podstate je uplne jedno aky notebook kupis. ale su tu nejake obnedzenia..... 1. ak si zi SVK tak by som nekupoval ASUS. ak sa ti nieco do**** tak ti zoberu notu a neuvidis ju 20-25 dni...:( servisne stredisko nie je na slovensku. Takze napr porouchana DVD mechanika zanena stratu noty na 20-25 dni. Idealne je poster support centra. 2. ak kupujes notu tak si davaj pozor na HW co je v nej. Ja som kupil TOSHIBU TECRU A4 108 v domneni ze to bude stroj na ake som bol zviknuty z ocinovej TOSHIBY satelite, moje rozcarovanie sa zacalo a koncilo na nerozchoditelnej LAN (Marwell Yukon 88E8053).... Na nete sice najdes horu navodou ale aj tak ti je to naprt....[Mozes sa slobodne rozhodnut c ti pojde siet alebo ACPI spolu ani ked som update jedro na posledny stable release....]. Ak bi niekto namietal tak konstruktivnu kritiku beriem. Peace
        • Re: pomoc s kupou notebooku 20.08.2006 | 10:22
          Avatar david Debian Lenny  Používateľ
          ja len tolko > vsimol som si ze nech dam na notas akykolvek linux(MDK,Suse,debian,pc-bsd, freespire......) tak vydrz baterie je vzdy podstatne nizsia ako ked pouzivam win. skusal som aj menit vykon cpu ale nepomohlo. tak ked frcim v linuxe mam vybratu bateriu a som len na elektrike. mate aj vy podobnu skusenost alebo je to tym aky mam nb?
          dreamwalker
    • Re: pomoc s kupou notebooku 20.08.2006 | 20:13
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ja idem kupovat asus a6t s turionom X2... neskusali ste tam uz niekto rozbehavat lina?
      • Re: Re: pomoc s kupou notebooku 21.08.2006 | 23:05
        Avatar david Debian Lenny  Používateľ
        turion X2 - 2jadrovy procak a k tomu 64 bit, no je to nova vec ale akosi AMD v notebookoch neverim
        dreamwalker
        • Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 21.08.2006 | 23:31
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no iny NB s takou konfiguraciou ako ma a6t a za taku cenu asi nezozeniem... a btw ja som na AMD zatazeny :)
    • Re: pomoc s kupou notebooku 21.08.2006 | 20:12
      sapi   Návštevník
      zdravim, nedavno som kupil Asus A6Km s Turionom MT30 (cena cca 35). Problemy s linuxom: Instalacia Suse aj Ubuntu mi sla iba s acpi=off, pricom Ubuntu notebook vie vypnut, pri Suse ostane obrazovka s logom, po nainstalovani asus_acpi (kdesi na nete) Suse vypina korektne, akurat pri zapinani nemoze byt zasunute ziadne usb zariadenie :), inac zdochne pri initrd (ak sa nemylim), funkcne tlacitka az na ovladanie zvuku idu, zrejme aj ten sa da rozbehat, zatial nepotrebujem, procak ide v dvoch rezimoch 800/1600, bateria vydrzi nieco cez 2.5 hod (uvadzane 4). Takze tolko moja skusenost k Asusu. Celkovo som spokojny. a este jeden celkom vazny problem: v Suse mi po chvili prepina mod cdromy z DMA na PIO a potom ju samovolne vysunie (riesit zatial neviem).
      • Re: Re: pomoc s kupou notebooku 10.09.2006 | 19:59
        Josh   Návštevník
        UBUNTU acpi=off netreba staci ak tam nebudes mat ziadne USB zavesene, po nabootovani to tam mozes napichat. Vsetky funkcne tlacitka funguju okrem on/off WiFi-da sa to rozbehat videl som navod-neskusal som. CPU mne ide v 800/1600/1800 bateria vydrzi 2:15min avsak ide to zvisit pretoze je tam chyba v ACPI (sposobuje to USB) tusim (tj.spotreba je stale 100% aj ked procak ide na 800 a monitor je vypnuty)... takisto to ide opravit-prave na tom pracujem.kameru sa mi zatial nepodarilo spojazdnit. IRDA tak isto avsak o to som sa este ani nesnazil, wifi- treba pozriet navod ale je takisto chodive. Takze tolko moja skusenost. S tymto strojom som velmy spokojny.
        • Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 14.12.2006 | 02:28
          energyx   Návštevník
          josh prosimta ak nejako to ACPI opravis mohol by si mi dat vediem.. potreboval by som trosku tu vydrz zlepsit a jediny problem je acpi.. a neviem s tym pohnut.. diki moj mail je radiatorr@azet.sk
    • Re: pomoc s kupou notebooku 21.08.2006 | 20:46
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Ja som svoju volbu stavil na Fujitsu Siemens Amilo pro 2060. Obsahuje Intel Pentium M 1,7 GHz 2Mb L2 Cache, 512 MB ram, Intel gafiku 128 MB max Zdielana, 80 GB hard disk SATA, WiFi, Modem, 4x USB, Citacka pam kariet, 1390 Port, vystup na Svideo + dalsi monitor, Vydrz na baterie 3,5-4 hod bezna praca, perfektna !!!Biela!!! klavesnica. K tomu Win XP pro (existuje aj bez respektive s Linuxom ale neviem distro) Ja som nainstaloval a bez problemov pouzivam Ubuntu 6.06 Detekcia hardware kompletna, Vsetko funguje automaticky dokonca aj podtaktovanie procaku, touchpad, hibernacia......... Vrelo odporucam. Ja som ho kupoval vo velkosklade ale myslim ze moja zostava ktoru som napisal by mala byt do spominanych 30 000 Sk
      • Re: Re: pomoc s kupou notebooku 21.08.2006 | 20:57
        Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
        iba davam link http://hej.sk/pocitace-pda/obchod/254111/fujitsu-siemens/fujitsu-siemens-amilo-pro-v2060/
        • Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 09.09.2006 | 11:32
          Ferjo   Návštevník
          Toto sa mi paci, akurat neviem ako to u nas zohnat... cena:$398.00 : www.walmart.com/catalog/product.gsp?product_id=3504708
          • Re: Re: Re: Re: pomoc s kupou notebooku 09.09.2006 | 18:24
            david   Návštevník
            to je lowendova vec a neviem ako by si vybavil reklamaciu :)