PCLinuxOS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.08.2006 | 21:13
fathum   Návštevník
skusal uz niekto z vas toto distro? ...len by ma zaujimal vas nazor na neho .... (pclinuxos.com)
    • Re: PCLinuxOS 18.08.2006 | 20:53
      katnel   Návštevník
      ja som ho skusal, podla mna je perfektne pre zaciatocnikov, z beznych veci mas v podstate vsetko nainstalovane a co nie je, mozes doinstalovat synaptikom. jedina vec, ktora mi vadila, bol velmi pomaly firefox, co sa tyka otvarania novych okien, prepinania medzi oknami a v taboch ..., ak mas dobry PC, tak vyskusaj ...
      • Re: Re: PCLinuxOS 18.08.2006 | 21:35
        fathum   Návštevník
        skusal som ..ja len, ze mam z neho zmiesane pocity ..v podstate sa neinstaluje ani grafikcka karta ..jednoducho sa stiahne "verzia" pre typ grafiky a hotovo, rovnako ako aj multimedia, fakt pre zaciatocnikov dobra vec, no vadilo mi, ze "zabudal" moje nastavenia, nemal som istotu, ze ked asociujem nejaky typ suboru s urcitym softom, tak po dalsom spusteni systemu to bude stale zasociovane ..mam pocit, ze je spraveny tak, aby sa v nom uz vela nenastavovalo a mozno je to velka chyba
    • Re: PCLinuxOS 22.08.2006 | 15:59
      Joe   Návštevník
      Ja ho mam nainstalovany uz rok. Priznam sa, ze nemam cas a uz ani chut na nejake extra nastavenia, vsetko vratane multimedii (DivX, Xvid vratane titulkov, mp3, wmv, wma, rma, ...)bezi out of box - hned po instalacii - co je aj cielom tohoto distra. V podstate som od instalacie needitoval ani jeden konfiguracny subor. Jednoducho nebolo treba kedze vsetko bezalo tak ako treba. V repozitaroch je dostatocne mnozstvo softu a udrzba je naozaj jednoducha. Napriek tomu v pripade problemu je komunita velmi napomocna a forum bohate na riesenia. Momentalna verzia Old Daddy 0.93a s kernelom 2.6.16.27 (s podporou najnovsieho hardveru) a KDE 3.5.3 je skutocne excelentna.
      • Re: Re: PCLinuxOS 22.08.2006 | 21:13
        fathum   Návštevník
        toto sa pacilo aj mne ...vlastne v konfiguracii linu nie som zatial velmi zrucny, cize som bol nadseny, len som nevedel co tam vsetko poriadne mam /momentalne mam ubuntu 6.06 a som asi este viac spokojny, i ked som rozbehaval toho ovela ovela viac ako v PCLOS/ ..len ako som uz pisal ...zabudal asociacie a neskor nastali aj dalsie problemy ...mam pocit, ze je to system nie velmi privetivy k vlastnemu a dalsiemu nastaveniu ..ale to som mal 0.92 ..mozno 0.93 bude viac privetiva k mojmu pc