Pristupove prava, zobrazenie konquerora

Sekcia: Ostatné 21.08.2006 | 00:45
matt2ss   Návštevník
Mam dve otazky: 1. Mountol som si ntfs oddiel, chcem zmenit uzivatelske prava. Robim to riadne cez graficky rezim, vypise mi ze sa zmenit nedaju. Cim by to mohlo byt, ako ich zmenit? 2.V konquerore si nastavim zobrazenie suborov ako zoznam, nie velke ikony. Ked ale vypnem a zapnem konqueror, znova sa to zmeni. Ako to nastavit, aby to platilo pre vsetky priecinky a aby si to konqueror pamatal aj pri ulozeni? Suse linux 10.1, KDE 3.5.1 Dik
    • Re: Pristupove prava, zobrazenie konquerora 20.08.2006 | 14:45
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      AFAIK na NTFS sa nedaju menit prava.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Pristupove prava, zobrazenie konquerora 20.08.2006 | 14:51
      ..q   Návštevník
      1. http://www.abclinuxu.cz/slovnik hledej prikaz chmod (alt+F2 napis: konsole , pak zadej: chmod 666 /dev/hda1 cisla 666 urcuji prava , muzes zvolit i jina) 2.konqueror - Nastaveni Ulozit_nacist_nastavit profil pohledu
      • Re: Re: Pristupove prava, zobrazenie konquerora 20.08.2006 | 15:01
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        > chmod 666 /dev/hda1 cisla 666 urcuji prava , muzes zvolit i jina ajaj, to by som nerobil. a to nebude to co tym myslel.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Pristupove prava, zobrazenie konqueror 20.08.2006 | 15:07
          ..q   Návštevník
          asi mas pravdu.. neni to primo v otazce, ja spis myslel , ze jako user nemuze na hda1 matt2ss , co vubec chces udelat ? v bode 1.?
          • Re: Re: Re: Re: Pristupove prava, zobrazenie konqu 20.08.2006 | 23:13
            matt2ss   Návštevník
            Chcem dat pravo na citanie NTFS aj inym userom, ako rootovi
    • Re: Pristupove prava, zobrazenie konquerora 20.08.2006 | 22:54
      Avatar nardew debian  Používateľ
      na to aby si mohol menit menit prava na subory cez chmod musi mat najprv filesystem taku strukturu aby si ich vedel drzat a kedze je ntfs filesystem pre uuplne iny OS, ma uuplne inu strukt ako ext2/3 xfs reiser atd
    • Re: Pristupove prava, zobrazenie konquerora 20.08.2006 | 23:23
      matt2ss   Návštevník
      PRISTUPOVE PRAVA=>> V suse 10 mi automaticky povolilo pristup k ntfs pre vsetkych pouzivatelov, v suse 10.1 nie. Vraj treba v fstab pridat nejaky parameter oddielu ntfs, potom nastavit prava...Len neviem aky KONQUEROR=>>Ten profil pohladu mam davno ulozeny a nasteveny, ale problem je ze pri spusteni konquerora sa spusti ten defaultny, svoj musim rucne prepnut
      • Re: Re: Pristupove prava, zobrazenie konquerora 20.08.2006 | 23:29
        Avatar nardew debian  Používateľ
        to, ze mas pristup na odiel pre vsetkych este neznamena ze sa daju na fat/ntfs odiel nastavit trvale prava
        • Re: Re: Re: Pristupove prava, zobrazenie konqueror 21.08.2006 | 00:04
          matt2ss   Návštevník
          tak to zhrniem-v grafickom rezime vo vlastnosti/prava chcem zapnut volbu "moze zobrazit obsah" pre vsetkych. Na fat mi to ide, na ntfs nie. Viem ze sa to da na 100% zapnut, ale teraz ked to zapnem, vypise ze pre ntfs nemoze menit prava. (ma to nieco spolocne s tym, ze ntfs som do fstab pridaval rucne)
          • Re: 21.08.2006 | 00:13
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ty si sa pokusal menit prava, to na NTFS nejde. pridaj si do fstab umask=0007 a budu moct citat a zapisovat a spustat vsetci.
            Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Pristupove prava, zobrazenie konqu 21.08.2006 | 00:21
            ..q   Návštevník
            http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/73846 to Ti vysvetli fstab, muzes experimentovat jinak mel jsem kdysi pro win v fstab neco jako /dev/hda1 /mnt/hda1 ntfs iocharset=iso8859-2,umask=000 0 0 konqueror treba zkus upgrade na novejsi kde (momentalne 3.5.4) nechci odrazovat od suse, ale zkus i neco jineho :)
    • Re: Pristupove prava, zobrazenie konquerora 21.08.2006 | 00:45
      matt2ss   Návštevník
      Tak to ntfs som vyriesil. Bolo to jednoduche. Mam aj fat, na ktore sa dalo pristupovat normalne, tak som v fstab skopiroval vsetky jeho vlastnosti a dal ich k ntfs. Ten Konqueror je stale problem