Zvukovka

Sekcia: Hardware a Drivery 31.08.2006 | 14:52
tino   Návštevník
zdravim ked si v linuxe pustim neaku hudbu tak mi trochu seka, takze asi potrebujem ovladac: neviete kde neaky stiahnem pripadne ako ho nainstalujem mam zvukovku integrovanuna doske ASUS K8N a SUSE Linux
    • Re: Zvukovka 23.08.2006 | 03:03
      WlaSaTy   Návštevník
      sice netusim aka zvukovka je na tej doske (ac97 ako je dnes zvykom?), ale skor by som odporucil nastavit parametre period_size, buffer_size a rate pre plugin dmix na rozumne hodnoty. ovladac uz asi nie je potrebny kedze to hra. alebo, mozno staci dat update na system aby sa nahralo a aktivovalo nove jadro ktoreho ovladace tie hodnoty nastavia aj same.
      • Re: Re: Zvukovka 30.08.2006 | 19:37
        tino   Návštevník
        no fajn ale ako nastavim tie hodnoty ake su tie rozumne hodnoty?
        • Re: Re: Re: Zvukovka 30.08.2006 | 21:56
          WlaSaTy   Návštevník
          to zavisi od danej zvukovek jarty ktora je tam integrovana. ach jaj, preco je kazdemu zlozite pozriet sa do vypisu lspci ze co ma skutocne za zelezo? od toho sa da skutocne odrazit, ale o to asi nikdy neslo.
          • Re: Re: Re: Re: Zvukovka 30.08.2006 | 22:16
            tino   Návštevník
            to nieze by sa nechcelo len som nevedel ze je to potrebne, takze je to AC97 ako si povedal
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zvukovka 30.08.2006 | 23:42
              WlaSaTy   Návštevník
              ac97 bola zvukovka ktora by mohla ist do guinesovej knihy rekordov poctom svojich modifikacii. kazda z nich bola vyznacna niecim inym a optimalne nastavenie poznal vecsinou iba ten kto ju letoval na dosku. je pravda ze tie nastavenia obcas niekto odhalil a zverejnil, ale v tomto nemozem sluzit. ani neviem ci pouzivat ovladace alsa, oss aleno tie co sa podobali na oss ale robili ich priamo vyvojari linuxoveho jadra, popripade tie od intelu. niekedy si myslim ze ten problem nechces vyriesit. ty sa len chces pochvalit ze mas zvukovku. ps.: na co asi sluzi prikaz lsmod?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvukovka 31.08.2006 | 14:52
                WlaSaTy   Návštevník
                nakolko sa tu stale nevyskytli detailnejsie informacie ohladom tej karty tak mozem skutocne odporucit iba napriklad toto: http://www.alsa-project.org/alsa-doc/doc-php/template.php?company=Intel&card=ICH+southbridge+AC97+audio.&chip=440MX%2C+i810%2C+i810E%2C+i820%2C+ICH4%2C+ICH5%2C+ICH6&module=intel8x0 najme diskusiu pod ciarov. holt, kedze ich bolo tak vela, tak je skutocne mala pravdepodobnost ze niekto uhadne aku ma zadavatel. krystalova gula nie je beznym prislusenstvom pocitaca.