Freespire+zvuk+grafika

Sekcia: Hardware a Drivery 28.08.2006 | 10:12
Matúš   Návštevník
Moje problémy sú nasledovné: 1.) Prvý je so zvukom. Po nainštalovaní Freespiru zvuk nefunguje vôbec. Ale keď spustím alsaconf zvuk ako-tak funguje (ale iba cez pravý reproduktor) ale iba do najbližšieho reštartu. Po reštarte sa ešte prehrá úvodná zvučka, ale už nie celá a zvuk zase nefunguje dokým nespustím znova alsaconf. Zvuková karta je integrovaná na základnej doske, konkrétne je to títo: ADI AD1986A SoundMAX High Definition Audio, 6-channel CODEC. 2.) Druhý problém sa týka grafiky. Mám grafiku Radeon X1800GTO. Keď nainštalujem ovládače z www.ati.com, tak sa nainštalujú korektne. Reštartujem a mám rozlíšenie 1280x1024, 16 bitové farby a 60Hz obnovovaciu frekvenciu (pred inštaláciou driveru bolo rozlíšenie 1024x768, 16bit, 60Hz) Rozlíšenie ani frekvenciu nie je možné zmeniť (aj s aj bez ovládačov). Ak by niekto vedel riešenie týchto mojich problémov, tak by som mu bol veľmi vďačný. Celá zostava je takáto: CPU: AMD Athlon64 3200+ MB: ASUS A8R-MVP RAM: 1GB
    • Re: Freespire zvuk grafika 24.08.2006 | 22:21
      migrena   Návštevník
      dufam, ze neprestrelim, ale na to rozlisenie skus pouzit "dpkg-reconfigure xserver-xorg" ....
    • Re: Freespire zvuk grafika 28.08.2006 | 10:12
      pzad   Návštevník
      Pochybujem ze pouzivate ATI drivery, pretoze ATI drivery 16 bit farby nepodporuju - iba 32 bit. Treba pozriet Xorg.log ci tam niesu chyby a dmesg.