bad intepreter

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.08.2006 | 22:50
Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
Ked spustim instalacni skript slovniku lingea lexikon 2002 vypise mi: "bash: ./setup: /bin/sh: bad interpreter: Permission denied". Pristupove prava su nastavene dobre. -r-xr-xr-x 2 root root 286 Dec 6 2001 ./setup lrwxrwxrwx 1 root root 9 Aug 23 20:57 /bin/sh -> /bin/bash Uz som bezradny. V com je chyba?
    • Re: bad intepreter 23.08.2006 | 23:32
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      pustas ako user alebo ako root?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: bad intepreter 23.08.2006 | 23:36
        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
        Ako root.
        • Re: Re: Re: bad intepreter 23.08.2006 | 23:56
          david   Návštevník
          a mas tam skutocne bash shell?
        • Re: Re: Re: bad intepreter 23.08.2006 | 23:56
          ..q   Návštevník
          mas ten lexicon na cd? pak skopiruj cele cd do nejakeho adresare treba /home/xyx/lexicon (ten obsahuje slozky bin5 bin7 data atd.a soubory setup a lexicon) soubor lexicon okopiruj jako root do /bin a pak v nem zmen 1 radek na cd `/home/xyx/lexicon/lexicon` a zakomentuj (nebo smaz) radek LD_LIBRARY_PATH=./$LINVER/:$LD_LIBRARY_PATHotestuj alt+f2 lexicon a musi to fachcit :)
          • Re: Re: Re: Re: bad intepreter 24.08.2006 | 00:43
            Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
            Spravil som ako si napisal. Vyskytli sa tieto chyby: /bin/lexicon: line 3: /home/lukas/lexicon: is a directory /bin/lexicon: line 16: /bin/bin5/lexicon.bin: No such file or directory /bin/lexicon: line 16: exec: /bin/bin5/lexicon.bin: cannot execute: No such file or directory
            • Re: Re: Re: Re: Re: bad intepreter 24.08.2006 | 08:42
              ..q   Návštevník
              -a kdyz klepnes na lexicon v adresari /home/lukas/lexicon taky to nefunguje? -mas povoleno jako user spustet ten lexicon soubor (jako root ho spustis) -pohledej jeste na netu, ja to taky nasel delal podle informaci z netu, ale me to funguje -jeste me napadlo nemas adresar bin5 prazdny , ja tam mam 4ks lib. knihovny + setup.bin a lexicon.bin ....precti si jeste muj predchozi prispevek mozna jsem to nepresne napsal /cele cd okopiruj do adresare nekde v home a pak jen jako root soubor lexicon nakopiruj do /bin a u nej zmen ty dva radky
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: bad intepreter 25.08.2006 | 01:37
                Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                Ked subor lexikon prekopitujem a zmenim tie dva riadky tak to nejde, ale z adresara so slovnikom ano. Dakujem.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bad intepreter 25.08.2006 | 17:42
                  ..q   Návštevník
                  ja si myslim,. ze mas spatne urcenou cestu okopiruji tady cely muj lexicon z /bin ..porovnej a dej jeste vedet #!/bin/sh cd `/home/dave/programy/lexicon/lexicon` . getver.inc getver; EXEC=`echo $0|sed -n -e 's|/\([^/]*$\)|/'"$LINVER"'/\1.bin|p'` # LD_LIBRARY_PATH=./$LINVER/:$LD_LIBRARY_PATH export LD_LIBRARY_PATH export LINVER export PWD exec $EXEC -path=`echo $0|sed -n -e 's|/[^/]*|/|p'`
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bad intepreter 25.08.2006 | 22:50
                    Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                    Mam to take iste. #!/bin/sh cd `/home/lukas/lexicon/lexicon` . getver.inc getver; EXEC=`echo $0|sed -n -e 's|/\([^/]*$\)|/'"$LINVER"'/\1.bin|p'` #LD_LIBRARY_PATH=./$LINVER/:$LD_LIBRARY_PATH export LD_LIBRARY_PATH export LINVER export PWD exec $EXEC -path=`echo $0|sed -n -e 's|/[^/]*|/|p'`