Problrm s posielanim a prijimanim posty!

Sekcia: Konfigurácia 24.08.2006 | 15:19
Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
Mam RH9, sendmail a pop3 a som pripojeny do LAN. Ked poslem postu tak dorai tam kam ma, nazov odosielate je roo@localhost.localdomain. Nemozem poslat postu spat na server! V outlooku sa mi pripoji na pop3 aj na smtp ale skusobny mail sa uz neda poslat. Ako mam nastavitsmtp alebo dns alebo co vlastne...?? Dikes
    • Re: Problrm s posielanim a prijimanim posty! 24.08.2006 | 14:43
      Nipo   Návštevník
      Nooo, problemov moze byt viac.. Hned prvy, preco pouzivas sendmail ? co takto Postfix, alebo QMail ? No skus podrobnejsie
      • Re: Re: Problem s posielanim a prijimanim posty! 24.08.2006 | 15:00
        Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
        No, uz sa mi to asi podarilo, ako tak rozbehat. No lebo som mal knihu v ktorej bol sendmail. 1. Ked poslem mail tak sa mi ako odsielatel ukaze tomas@ns1.tohos.sk ale malo by tam byt @tomas.sk, ako to mam a kde to mam nastavit.
      • Re: Re: Problem s posielanim a prijimanim posty! 24.08.2006 | 15:11
        Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
        No, uz sa mi to asi podarilo, ako tak rozbehat. No lebo som mal knihu v ktorej bol sendmail. 1. Ked poslem mail tak sa mi ako odsielatel ukaze tomas@ns1.tohos.sk ale malo by tam byt @tomas.sk, ako to mam a kde to mam nastavit.
      • Re: Re: Problrm s posielanim a prijimanim posty! 24.08.2006 | 15:19
        Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
        Sorry za to opakovanie, najako mi to blblo. Teda takto presne. Mam linux zapojeny do siete kde je este dalsi postovy server (xc) a moj pocitac, ten funguje ako ma. Ked poslem postu z linuxu na ten server xc tak pride normalne. Ale ked chcem odoslat mail z xc na linux tak sa nedoruci. Ked dam v Outlooku poslat z linuxu na xc tak sa tiez nedoruci, aj ked dam v outlooku poslat z xc na linux sa nedoruci.