mikrovlnne pripojenie

Sekcia: Hardware a Drivery 26.08.2006 | 04:12
Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
Zdravim, konecne je v nasej dedine volba, okrem dil-up, si mozme zriadit mikrovlnne pripojenie. Viem, ze na to potrebujem antenu a sietovu kartu. Pouzival Ubuntu a pri instalacii sa pamatam ze hladalo PCMIA kartu, takze bolo by dobre ak by som si kupil takuto kartu? Ake zariadenie by bol najvhodnejsie? Velmi si do hardware nevyznam, tak privitam kazdu dobru radu.
    • Re: mikrovlnne pripojenie 24.08.2006 | 21:54
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Jestli muzes pouzit PCI, tak ZComax xi-626 (pokud sezenes :)) To byly super karty :) PCMCIA nevim, ZComax delal xi-325, ale nevim, jak na tom byla.
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: mikrovlnne pripojenie 24.08.2006 | 22:37
        slackware   Návštevník
        obecne je platne, ze linux komunita si vybira a podporuje levnejsi , hardware pokudsi nebudes vedet rady , muzes kouknout na http://www.abclinuxu.cz/hardware a najit , zjistit si tam ten svuj vyhlidnuty kousek
        • Re: Re: Re: mikrovlnne pripojenie 25.08.2006 | 20:04
          qw11   Návštevník
          Ak si dalej od vysielacej anteny budes potrebovat AP-cko a donho pripojis antenu.Do pc potom tahas klasicku siet ktore sa pripaja do sietovej karty. Ale najlepsie je informovat sa u prevadzkovatela tej siete. Ja osobne som takto pripojeny na 700m.
          • Re: Re: Re: Re: mikrovlnne pripojenie 26.08.2006 | 03:38
            Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
            ee... pokud ma dobrej signal na velkou vzdalenost, tak AP ani nic jinyho nepotrebuje. Tam spis jde o utlum na koaxu, pri nizsim signalu a nebo velky vzdalenosti pc od anteny. bridge nebo nejaky levny ap stoji par korun, ovislink vyrabi obstojny krabicky :)
            -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: mikrovlnne pripojenie 26.08.2006 | 04:12
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nebude to tak, ze si antenu das na strechu, zapojis ju do access pointu/routeru a odtial si kludne mozes tahat UTP kabel? cize ako normalna LAN. nevidim dovod na WiFi sietovku.
      Debian. apt-get into it…