Live Linux distro - testovanie či iba prezentácia?

Sekcia: Ostatné 25.08.2006 | 20:49
Linux rulez???   Návštevník
Je možné v nejakej Live Linux distribúcii prehrávať audio či video súbory, ktoré sa však nachádzajú v NTFS partícii? Alebo mám smolu a musím si nainštalovať Linux ( či sa mi to páči alebo nie ) a tam laborovať? V NTFS mám 50 GB audio súborov a neviem, ako ich dostanem do napr. ext2 partície. Ak sa to nedá, potom mi akosi uniká zmysel odskúšania Live L-distribúcie! Ja sa nechcem iba vytešovať z obrázkov KDE či Gnome ( hoci témy v nich sú naozaj pekné ). Vopred ďakujem.
    • Re: Live Linux distro - testovanie či iba prezentá 24.08.2006 | 22:58
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, v live distribuciach je mozne pristupovat na NTFS disky a tym padom napriklad aj prehravat hudbu a filmy. jedina vec je ze si tie disky musi clovek pripojit sam, pokial sa ovsem nejedna o SATA technologiu. Tie zabudli nepripajat (koli bezpecnosti i ked to znie divne) pretoze su pre linux dost podobne usb diskom :-) u mna to islo na ubuntu 5.10 bez problemov.
      • Re: Re: Live Linux distro - testovanie či iba prez 24.08.2006 | 23:25
        Linux rulez!!!   Návštevník
        Hm, znie to zaujímavo... Bol by schopný amarok prehrávať audio súbory ( nielen mp3 ale napr. aj flac, ape, mpc... ) z NTFS? Editovať audio súbory by bolo možné až po nainštalovaní linuxového distra, však? Super-Lama-otázka: Ako sa taký disk či partícia pripája, aby bolo možné k nim pristupovať?
        • Re: Re: Re: Live Linux distro - testovanie či iba 24.08.2006 | 23:40
          WlaSaTy   Návštevník
          editovat audio subory je mozne aj bez instalacie, napriklad nasi priatelia z argentiny nas milo prekvapili: http://www.musix.org.ar/en/ ale ulozit to budes moct iba na suborovy system ktory ma podporovany zapis pod linuxom - FAT, EXT2,EXT3, JFS, REISER alebo cez siet na iny pocitac. disk sa pripaja jednoducho: zapnes emulator terminalu (xterm) vylistujes si disky (fdisk -l) a pripojis ten co chces (mount /dev/hda1 /mnt/cecko -o ro) samozrejme ze pripajat vsetky disky moze iba root (administrator). ako sa autorizujes na tento ucet? to zavisi od tej-ktorej live distro.
          • Re: Re: Re: Re: Live Linux distro - testovanie či 25.08.2006 | 00:02
            Linux rulez!!!   Návštevník
            Zatiaľ Ti veľmi pekne ďakujem za Tvoje odpovede. Vyskúšam to... Rád by som sa aj inokedy obrátil na Teba so svojimi lama-otázkami... :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Live Linux distro - testovanie 25.08.2006 | 00:52
              WlaSaTy   Návštevník
              mozes mi zavolat.
      • Re: Re: Live Linux distro - testovanie Ä?i iba pre 25.08.2006 | 00:59
        jos   Návštevník
        novy slax: http://www.slax.org/?lang=cs sa pysni 100 % zapisom na NTFS. ale stale by som to bral s rezervou.. jose
        • Re: Re: Re: Live Linux distro - testovanie Ă&#6553 25.08.2006 | 20:49
          WlaSaTy   Návštevník
          vdaka projektu NTFS 3g, uz sa tesim ak sa dany ovladac zacne zaclenovat do ostatnych live distribucii.