Ubuntu 6.06, app-install / nautilus / etc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.09.2006 | 15:38
julo   Návštevník
Nainstaloval som si Ubuntu 6.06 (moja prva distribucia s deb balickami, prosim trochu trpezlivosti). Vyzere ze som mal poskodene instalacne CD, ale nejak sa to cele nainstalovalo. Par problemov som po instalacii vyriesil vnutenym prenstalovanim, siet ide (Synaptic a par aplikacii pada,...). Avsak par aplikacii / akcii nefunguje: 1/ desktop akcia: Miesta-> Domovsky priecinok by mala zrejme spustit nejaky file-browser. Vidno len hodiny a potom nic. Nautilus spusteny z prikazovej riadky sa sprava obdobne a nevypise ziadnu chybovu hlasku, len sa skonci. 2/ Napriklad aplikacia skonci s chybou: #gnome-app-install Introspect error: The name org.freedesktop.AppInstall was not provided by any .service files no listening object (The name org.freedesktop.AppInstall was not provided by any .service files) Traceback (most recent call last): File "/usr/bin/gnome-app-install", line 40, in ? app = AppInstall(datadir, desktopdir, sys.argv) File "/usr/lib/python2.4/site-packages/AppInstall/AppInstall.py", line 140, in __init__ icons = common.ToughIconTheme() File "/usr/lib/python2.4/site-packages/AppInstall/common.py", line 12, in __init__ self.fallback.set_custom_theme("hicolor") RuntimeError: more keyword list entries than argument specifiers skusal som baliky svy tipovanym okolim preinstalovat, ale bez uspechu
    • Re: Ubuntu 6.06, app-install / nautilus / etc 26.08.2006 | 03:30
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Co je gnome-app-install? Tohle vypada na slozitejsi problem. ;/ Nejak nedokazu rozlustit, co by mohlo bejt Miesta-> Domovsky priecinok, jestli je to Pracovni plocha, tak to spousti nautilus. Zkus (neprihlaseny do Gnome) smazat ~/.gnome2 a ~/.gconf adresare, preinstalovat nautilus (a mozna veci okolo gconf) a prihlasit se znova, konfigurace muze bejt poskozena. Jinak, bezi, kdyz jsi prihlasen, tohle? gconfd-2 gnome-settings-daemon bonobo-activation-server hald* veci notification-daemon mapping-daemon Pokud nautilus konci chybou (objevi se okno o padu aplikace, nemusi nic psat do terminalu), zkus nainstalovat nautilus-dbg a dle tohodle navodu: http://live.gnome.org/GettingTraces z toho vytahat informace (obdobne s jinymi gnome aplikacemi), vyvojari z tech zmatenejch znaku neco poznaj :) Nicmene, pokud je to vaznejsi, asi bych to preinstaloval ze zdravyho media, cert vi, co vsechno nefunguje... Nebo mozna komplet odebrat X veci a pak zas pridat (staci pak znova nainstalovat balicek ubuntu-desktop a zbytek prileze se zavislostma). Muzes se zkusit pozeptat na http://gnomesupport.org/forums/ nebo na #gnome @ irc.gnome.org
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: Ubuntu 6.06, app-install / nautilus / etc 26.08.2006 | 22:36
        Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
        http://gnomesupport.org/forums/viewtopic.php?t=11413#53034 Tenhle komentar by Ti mohl pomoct, je to sice k necemu jinymu, ale mohl bys zkusit timhle zpusobem preinstalovat balicky...
        -- Buduj vláčky, posílíš mír!
        • Re: Re: Re: Ubuntu 6.06, app-install / nautilus / 28.08.2006 | 22:36
          julo   Návštevník
          Dik za rady a cas. Asi to naozaj musim nainstalovat nanovo. Vyzera ze cele to sposobila odchadzajuca napalovacka. Skusal som iso napalit aj 2x (checkumy iso sedia). Prikaz z boot menu pre kontrolu CD opat nasiel subory so zlymi MD5 checksumami. Tazke to bude asi na dlhsie. Ale nastastie to cele nemusi byt zajtra ani pozajtra.
      • Re: Re: Ubuntu 6.06, app-install / nautilus / etc 14.09.2006 | 15:38
        julo   Návštevník
        Ozaj, facha to uz cele bez problemov. Problem bola odchadzajuca napalovacka. Po tom co s chybami napalila 4 media, som ju dal do srotu a kupil novu. Instalacia bez problemov, akurat zvukovku som musel nakonfigurovat rucne (archaicka cmi8330 PCI varianta - nie on board), ale to uz mam ale nacvicene z predoslych distribucii, vo w2k sa dotycna zvukovka dala rozbehat len ciastocne z polepenych ovladocaov (ale aj tak chrastila) v XP asi vobec nie, nemal som cest skusit). Tak hadam mam opat s instalovanim pokoj na nejake 2-3 roky. Po zabitych 3 dnoch doporucujem neinstalovat z vadnych CD (prebehnut CD MD5 testom po napaleni). Ale asi som taka truba sam. (pozn: akurat som trochu cakal malicko rychlesi start distribucie, posledne roky to akosi vsetko nabobtnava).